Stát připravuje dvě aplikace pro prokázání absolvování očkování či testu

Stát připravuje dvě aplikace pro prokázání absolvování očkování či testu
Fotografie: unsplash.com
  • Od července budou aplikace uznávané také při cestování po celé Evropské unii
  • čTečka načte QR kód a vyhodnotí platnost certifikátu o očkování či testu
  • Tečka je určená právě pro očkované nebo testované, kteří se díky ní budou prokazovat

Stát připravuje dvě aplikace, které budou sloužit lidem pro snadnější prokázání o očkování či negativním testu na COVID-19. Od července budou aplikace uznávané také při cestování po celé Evropské unii.


První z nich je aplikace čTečka. Ta bude číst QR kódy z aplikace stažené v mobilním telefonu a z papírového certifikátu. Po načtení QR kódu vám čTečka v okamžiku vyhodnotí platnost certifikátu. V případě neplatného certifikátu se displej zabarví červeně, pokud bude platný, zabarví se zeleně. Tato aplikace bude napomáhat například při kontrolách na různých veřejných akcích nebo při cestování. Zobrazí také jméno osoby, datum narození, jakou vakcínou byl dotyčný naočkován a platnost certifikátu. čTečka je již dostupná pro iOS. Pro uživatele Androidu bude dostupná v příštích dnech.

Druhou aplikací je Tečka, která je určená právě pro očkované či testované. V aplikaci najdete právě zmiňovaný QR kód, který bude lidem sloužit k prokázání certifikátu o očkování nebo negativním testu. Tečka bude k dispozici pro stažení do konce června.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze