Flyte LYFE Planter
test

Flyte LYFE Planter

Magneticky magická příroda

Odpočíváte rádi? Asi to není úplně dobrá otázka, odpočinek má rád snad každý. U čeho tedy odpočíváte nejraději? U filmu, sportu nebo jinak? Já osobně rád relaxuji u levitujících předmětů společnosti Flyte. Dnes testovaný květináč LYFE je už druhým levitujícím produktem z nabídky a opět dokáže zaujmout téměř každého, kdo se na něj na chvíli zadívá. Nevěříte?

Levitace: neokoukaná zábava

Už víme, z jakých částí se květináč skládá. Zbývá tedy jej usadit na své místo. Pro to je nezbytné, aby byla stanice zapojena do elektřiny, čímž se aktivuje elektromagnet v základně. Následně využijete korkovou podložku z balení, kterou vycentrujete s okraji základny. A nastává čas na to nejdůležitější – umístění květináče.

Flyte LYFE Planter

Postup je trochu jiný než při umisťování žárovky. Nejlepší je, pokud květináč chytnete do spojených dlaní, podobně jako kdybyste do nich chtěli nabrat vodu. Následně jej z výšky zhruba 30 centimetrů postupně spouštíte směrem k základně, dokud neucítíte odpor. Ani ne velký, ani ne malý. V případě, že vám květináč v dlaních „cuká“, vycentrovali jste jeho pozici špatně a ideální je začít od začátku, tedy z větší výšky.

Pro první umístění květináče nad základnu doporučujeme využít již zmíněnou korkovou podložku, která vás nasměřuje na střed základny. Po pár opakováních však získáte grif a ve většině případů se podaří najít vhodné umístění hned napoprvé, navíc bez korkové podložky. Umístění květináče je dle našich zkušeností snazší než v případě žárovky, jde o rozložení hmotnosti i pro levitaci vhodnější rozměry (květináč je širší, žárovka zase vyšší).

Doporučujeme využít korkové podložky.

Pokud je květináč prázdný, otáčí se kolem své osy tam a zase zpět téměř bez přestávky, a to ne zrovna pomalu. Jakmile jej zatížíte, avšak maximálně květinou o hmotnosti 200 až 250 gramů, otáčení se zpomalí. Možná se ptáte, co se stane, když se vám nepodaří umístit květináč přesně na střed. Pokud jej pustíte v okamžiku, kdy nebude vycentrován, magnet v základně si květináč poměrně hrubě přitáhne k okraji stanice, kde jej bude silou magnetů držet. Jakmile tato situace nastane (a věřte, že nastane), není důvod k panice. Tělo je plastové a potažené silikonem, takže až na menší šok z rány se nic strašného nestane, květináč to pochopitelně vydrží. Stejná situace by nastala, kdyby vypadl elektrický proud, nebo jste základnu odpojili od kabelu.

Flyte LYFE Planter

Sejmutí květináče je rovněž snadné. Stačí se přiblížit, chytnout jej a zvednout směrem nahoru – nikdy ne do stran. Celý princip pochopitelně funguje na bázi elektromagnetu v základně a magnetu v květináči. V žárovce navíc byl indukční vysílač, ten však květináč nepotřebuje, protože nesvítí.

Zhodnocení: pěkná to věc

Pokud vám doma chybí něco jedinečného, nebo přemýšlíte, jak domácnost ozvláštnit, je Flyte LYFE Planter pravou volbou. Není to největší ani nejlevnější designový květináč, který na internetu seženete, je však naprosto výjimečný.

Za zapůjčení levitujícího květináče Flyte LYFE Planter děkujeme společnosti Life & furniture s.r.o., provozující e-shop designovynabytek.cz. Zde si květináč můžete rovněž zakoupit.

Vypadá skvěle a funguje přesně tak, jak výrobce slibuje. Pokud si však chcete udělat radost, musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Květináč pořídíte za zhruba 9 tisíc korun, v akcích výhodněji. Za nás můžeme jeho nákup doporučit, protože vás opravdu jen tak neomrzí.

Klady
  • jedinečný design
  • kvalitní provedení
  • unese i poměrně těžkou květinu
  • umístění je snazší než u žárovky
Zápory
  • vyšší cena
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze