Americká policie začala rozdávat pokuty za nevhodné použití Starlinku

Americká policie začala rozdávat pokuty za nevhodné použití Starlinku
Fotografie: California Highway Patrol Antelope Valley
  • Jeden z řidičů přidělal anténu přímo na auto
  • Takto vyrazil na cestu
  • Neminula ho pokuta

Systém Starlink má za sebou testovací provoz a začíná se objevovat i mezi běžnými uživateli. Společně s tím se začínají objevovat i první problémy, některé dosti kuriózní. O jednom takovém informovala na Facebooku i kalifornská dálniční hlídka. Z přiložených fotografií je hned jasné, čím si řidič červené Toyoty Prius vysloužil zevrubnou kontrolu. Anténu o velikosti střední pizzy pro připojení k satelitům Starlinku totiž nainstaloval přímo na kapotu svého auta a v takovém stavu se pak vydal na cestu.

Starlink

Na otázku policisty, jestli mu konstrukce nebrání ve výhledu, řidič odpověděl: „Jen když odbočuje doprava.“. V podstatě se tak přiznal k porušení místních zákonů, které podobně jako u nás vyžadují nezacloněný výhled z vozidla. Obvykle se tím myslí na předměty pověšené na zpětném zrcátku nebo nevhodně umístěné navigace na čelním skle, ale i koncové zařízení Stralinku vysloužilo řidiči pokutu v blíže neupřesněné výši.


Sám Elon Musk při představování sytému uvedl, že ho jde jednoduše přidělat na auto a používat. Později své prohlášení mírnil tím, že Starlink je určený pro větší dopravní prostředky než osobní auta. Nicméně schválení pro použití Starlinku za pohybu ještě nebylo ukončeno.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze