Future Port Prague startuje na Výstavišti již dnes, přichystal si řadu novinek

1
Future Port Prague startuje na Výstavišti již dnes, přichystal si řadu novinek
  • Praha se 10. a 11. září 2019 znovu promění na evropské centrum exponenciálních technologií
  • Třetí ročník akce se přesouvá do areálu pražského Výstaviště
  • Do Prahy i letos zamířily desítky řečníků ze všech koutů světa

Třetí ročník největší futuristické konference a festivalu ve střední Evropě Future Port Prague 2019 se letos uskuteční 10. a 11. září v areálu pražského Výstaviště. Dnešní úterý se tak otevírají brány akce, v rámci které se návštěvníci opět budou moci dotknout budoucnosti. Stejně, jako tomu bylo v předchozích dvou letech, do Prahy zamířily desítky řečníků ze všech koutů světa, kteří budou diskutovat o dopadu exponenciálních technologií na život a byznys a hledat pozitivní scénáře budoucnosti.

Letošní novinky na festivalu

Jako každý rok bude Future Port Prague tvořen festivalem nabitým interaktivními ukázkami technologií a souběžně probíhající konferencí orientovanou na středoevropské lídry z byznysu, průmyslu, školství a politiky. Příspěvky a prezentace letošní konference budou zaměřené na budoucnost vzdělávání, zdraví, mobility, měst, bezpečnosti, e-commerce, jídla či budoucnost leadershipu a lidstva jako takového.

„Future Port Prague je setkáním aktivních lidí, firem a organizací, kteří chápou, že prudký rozvoj technologií je nezadržitelný fenomén, který nám v naší malé zemi, otevírá úplně nové možnosti, jak se zapojit do tvorby globální budoucnosti. Díky větší dostupnosti a levnější ceně technologií dnes můžete z Prahy nebo Brna dělat projekty, které dřív byly vyhrazené místům jako Silicon Valley, “ říká Martin Holečko, ředitel festivalu a spoluzakladatel Etnetera Group, která festival pořádá. „Letošní snahou je moderní technologie přiblížit účastníkům stále více a více interaktivně a zároveň se zaměříme na další témata, která jsou dnes aktuální – jako například budoucnost v oblasti soukromí či vzdělávání, kde jsme jako garanta zapojili Boba Kartouse z EDUinu,“ dodává Holečko.

Future Port

Vedle konference si velkou oblibu loni i předloni získal doprovodný futuristický festival, který je po oba dva dny součástí Future Port Prague. V letošním roce bude rozdělený na dvě části – první den bude určený pro odbornou veřejnost a firemní návštěvníky, druhý den se pak otevře široké veřejnosti, technologickým nadšencům, školám a studentům. Kromě více než stovky vystavovatelů se můžeme těšit na technologické vychytávky z celého světa, včetně robotů, virtuální reality, umělé inteligence, biotechnologií, 3D tiskáren, nových materiálů, elektrických a autonomních vozidel či dalších „chytrých“ technologií.

Oproti loňskému ročníku se více než zdvojnásobil počet pódií, na kterých mohou návštěvníci čerpat inspiraci od světových řečníků z 15 zemí působících v oblasti exponenciálních technologií, ale také budoucnosti vzdělávání, organizací a práce.

Na pódiu v rámci vizionářské konference mimo jiné vystoupí bývalý slovenský prezident Andrej Kiska, genetický inženýr a spoluautor průlomové technologie pro editaci lidského genomu CRISPR Prof. Samuel H. Sternberg, ředitel pro inovace a investice Evropské vesmírné agentury Frank M. Salzgeber či Shalev Lifshitz, geniální 16letý kanadský odborník a podnikatel v oboru umělé inteligence.

Všichni návštěvníci mohou po oba dva dny sledovat program také na čtyřech pódiích v rámci futuristického festivalu a expa. Na hlavním festivalovém pódiu se vystřídají odborníci od Tokia po Silicon Valley se svými inspirativními příběhy. Nebude mezi nimi chybět Neil Harbisson, první úředně uznaný kyborg, který se do Prahy vrací s novým implantátem na vnímání času, Bryony Cole, autorka světově populárního podcastu Future of Sex a odbornice na technologie zaměřené na intimní život a zdraví, nebo také Brian Spears, jehož společnost New Age Meats vyrábí maso kultivací zvířecích buněk v laboratoři. Celkem na tomto pódiu za dva dny trvání festivalu vystoupí přes 60 řečníků.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet také setkávání ve virtuální realitě, unikátní digitální únikovou hru Red Bull, holografické a 3D displeje, světově nejpokročilejší brýle pro virtuální realitu a v rámci zóny věnované budoucnosti potravin přivítá Future Port Prague českou společnost Sens Food, která nedávno otevřela největší hmyzí farmu na světě a již brzy bude vozit do Evropy z Thajska 3,5 tuny mletých cvrčků měsíčně.

Jako každoročně nesmí chybět ani tradiční zóna elektromobility, v rámci které se zájemci budou moci projet na jednom z více než 20 elektrických kol, vyzkoušet si nové elektrické skútry BeRider od ŠKODA AUTO DigiLab, projet se novými elektromobily Audi e-tron, nejchytřejším sportovním vozem Jaguar i-Pace, novou Teslou 3, či s nejnovějším elektrickým Mercersem EQC, které osobně představí ambasador značky a známý tanečník a choreograf YEMI A.D. K vidění bude i nový koncept Vision iV od ŠKODA AUTO i závody dálkově ovládaných modelů aut s hybridním vodíkovým pohonem.

Záštitu nad festivalem Future Port Prague 2019 převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a generálním partnerem letošní akce se stala Komerční banka. Mediálním partnerem je i letos vydavatelství 24net s.r.o.

Podrobnosti o akci naleznete jak na oficiálních stránkách, tak na facebookovém profilu akce.

Související články
Diskuze ke článku
Miki
Andrej vysvetlí všetkým geekom ako príjmy zo svojich inovácií optimalizovať...prípadne niečo o unfair property business....

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze