Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid
test

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Uklízecí maniak

Robotické vysavače se již staly nepostradatelnou součástí mnoha domácností a je přitom jedno, jestli kvůli čtyřnohému příteli či neposedným dětem. Jakmile si na ně zvyknete, nechcete jinak. O svých přednostech se nás dnes bude snažit přesvědčit RoboVac L70 Hybrid, který se pyšní opravdu velkou plejádou funkcí, navíc zabalených ve velmi elegantním provedení.

Náš nekonečný seriál testování robotických vysavačů samozřejmě pokračuje i v roce 2020, tentokrát se podíváme na opravdového uklízecího maniaka – RoboVac L70 Hybrid od společnosti Eufy (Anker). Jako jeden z mála se chlubí laserovou navigací, inteligentním systémem mokrého mopování a také technologií, která přizpůsobuje sací výkon na základě povrchu. To vše navíc dostanete v jednom elegantním balení.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid je na tuzemském trhu k dispozici za zhruba 13,5 tisíce korun a na nás je zodpovědět, zda se za tuto částku vyplatí, nebo ne. Už teď však můžeme říci, že „našlápnuto“ má opravdu dobře.

Technické parametry Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Rozměry 35,6 × 35,6 × 10,3 cm
Hmotnost 3,85 kg
Orientace v prostoru laserová navigace „iPath“ (inteligentní mapování prostoru v reálném čase) a tvoření „AI Map“ prostoru
Výkon 2 200 Pa
Další funkce ovládání přes mobilní aplikaci skrze Wi-Fi, BoostIQ automaticky zvyšuje sací výkon při detekci většího znečištění, vytvoření virtuální zdi za pomoci aplikace EufyHome, extra boční kartáček pro vymetání v rozích, podpora hlasových asistentů, indikace prázdné nádoby na vodu
Prevence pádu ze schodů ano, spodní senzory
Nárazníky/ochrana tlakové senzory/gumové pásy
Dálkové ovládání aplikace EufyHome pro iOS a Android
Mokré mopování ano, systém elektronického řízení prosakování pumpou
Wi-Fi ano (pouze 2,4 GHz)
Zásobník na nečistoty/vodu 0,45/0,2 litru
Plánovaný čas úklidu ano (denně ve stanovený čas), skrze aplikaci EufyHome
Vhodné povrchy dřevěná podlaha, parkety, dlažba s rovným povrchem, kámen, koberec s nízkým vlasem
Virtuální stěna skrze aplikaci EufyHome (No-Go a No-Mop Zone)
Zónový úklid skrze aplikaci EufyHome
Automatické nalezení dobíjecí stanice ano
Pokračování v úklidu po dobití ano
Baterie Li-ion, 5 200 mAh
Výdrž 150 minut (standardní režim), 120 minut (Turbo), 90 minut (MAX)
Doba nabíjení 4,5 hodiny
Cena 13 490 Kč

Obsah balení: vše potřebné

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid vám dorazí v elegantní bílé krabici, z níž se se dozvíte základní informace. Uvnitř je kromě samotného robotického vysavače i hybridní nádoba na prach a vodu 2v1, která je v robotu již nainstalována a ve které se nachází i štěteček na nečistoty. V balení je dále dokovací stanice, do které lze schovat i přívodní kabel, mopovací základna, mopovací hadřík (1 kus) a voděodolná podložka, kterou lze umístit k nabíjecí stanici, a chrání tak podlahu před prosáknutím vody z hadříku.

Kontejner na nečistoty a vodu se dá oddělit, ale jinak tvoří kompaktní celek

Velkou výhodou je velmi podrobný manuál v českém jazyce, který vás provede kompletním nastavením i odstraněním různých problémů. Škoda jen, že Anker nepřidal i druhý hadřík pro mopování či náhradní filtr.

Konstrukční zpracování: čistočistý elegán

Ihned po vybalení jsme byli příjemně překvapeni z designu. I když se zdá, že všechny robotické vysavače vypadají podobně, opak je pravdou. Právě detaily se odlišují a ne každý působí tak prémiovým dojmem jako Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid. Možná za to může bílá barva v kombinaci s měděným orámováním, možná strukturovanost plastů. Tak či tak, s designem jsme spokojeni, stejně jako návštěvy, které si nového přírůstku do chytré domácnosti povšimly.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Tělo plastové a je to zcela logické – pro podobné produkty je plast pro svou odolnost obecně nejvhodnějším materiálem. Je opatřen gumovými nárazníky po obvodu, aby robot neponičil sebe ani nábytek. Vaše podlaha i uši pak ocení měkčená kolečka, díky kterým se po podlaze pohybuje velmi elegantně. Rozměry činí 35,6 × 35,6 × 10,3 cm, hmotnost 3,85 kg. Jde téměř o standardizované rozměry, podobně velké jsou i konkurenční produkty. Hmotnost je rovněž přijatelná, stejně jej budete přenášet jen výjimečně při čištění, případně pokud máte mezonetový byt.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid
Laserová navigace se ukrývá pod výstupkem

Velkou pochvalu si Anker zaslouží za použití matných plastů, na těle tedy neuplývají otisky prstů a viditelné nebudou ani vlasové škrábance, které se dříve či později na těle objeví. Bílá barva působí elegantně, samozřejmě ale poletující prach přitahuje více než tmavý povrch. Naštěstí stačí jednou přejet prachovkou a je hotovo, prach se i přes strukturovaný povrch nijak výrazněji nedrží.

Anker si zaslouží pochvalu za použití matných plastů.

Eufy RoboVac L70 Hybrid k orientaci v prostoru využívá laserovou navigaci umístěnou v „majáku“ na jeho těle. „Maják“ sice nad okolní povrch vystupuje, ovšem nikterak markantně, i pod nižší nábytek se robot spolehlivě dostane. V orientaci pomáhají také tlakové (po obvodu i u „majáku“) a infračervené (na bocích a ze spodní strany) senzory. Hlídají vzdálenost od zdi, senzory na spodní straně poté přístroj chrání před pádem ze schodů. Bílá barva je výhodná v tom, že senzory na první pohled vidíte, je tedy mnohem snazší čištění od prachu (a tím zajištění bezproblémové funkčnosti).

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid
Nádoba na nečistoty a vodu se dá rozpojit

Vysavač je vybaven bočním i spodním kartáčem. Zatímco boční pomáhá při vymetání rohů, spodní a hlavní zachytávají větší nečistoty, vlasy, srst domácích mazlíčků atp. Hlavní kartáč lze vyčistit snadno, stačí odemknout dvířka a vyjmout jej. Například k odstranění vlasů lze využít přibalený kartáček s malým nožíkem.

Na vrchní části jsou pak dvířka, která lze snadno odklopit díky mírnému propadu a dostat se k hybridní nádobě na prach i vodu. Ano, nádoba je 2v1, obě části však lze oddělit, třeba když je budete chtít čistit, případně půjdete nalít vodu. Celý princip ale chválíme, povětšinou je nutné nádobu při mokrém mopování vyměňovat, to se RoboVacu L70 Hybrid netýká. Nádobu na prach vyprázdníte buď tak, že odklopíte filtr, nebo vycvaknete celou část pro mokré mopování. V obou případech jemným poklepáním vysypete všechny nečistoty snadno a rychle. V prostoru pod víkem je pak resetovací tlačítko.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid
Na těle jsou dvě hardwarová tlačítka v malém gumovém pásu

Vysavač lze ovládat jak skrze aplikaci, kterou si detailně probereme později, tak tlačítky, která jsou na jeho čele. Jde o tlačítko pro návrat do dobíjecí stanice a tlačítko pro zahájení úklidu, jsou pogumovaná a velmi snadno se tisknou. Těší nás i výrazné LED podsvětlení, kdy se barva mění v závislosti na stavu nabití či uklízení (modrá, fialová, červená). Nechybí ani LED, která signalizuje připojení k Wi-Fi.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Celkově chválíme za hybridní nádržku na nečistoty i vodu, pěkný design i kvalitní zpracování. Někdo by mohl namítnout, že bílá barva není nejvhodnější, ovšem na druhou stranu díky ní lze lépe detekovat zanesení senzorů.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze