Canon Selphy Square QX10
test

Canon Selphy Square QX10

Fototiskárna pro každého

Zasloužily by si fotky ve vašem chytrém telefonu zvěčnění do fyzické podoby? Chcete mít vzpomínky neustále u sebe, nalepené v deníku, na stěně nebo třeba na lednici? A chcete tohle všechno rychle a jednoduše? Pokud ano, tak je dnešní recenze právě pro vás. Tiskárna od Canonu je totiž alternativou trendového instantního fotoaparátu.

Snili jste někdy o instantním fotoaparátu, ale představa toho, že nevíte, jak samotná fotka před vytištěním vypadá, vás odrazuje? Malá tiskárna od Canonu může být tím ideálním řešením. Tiskne na čtvercový fotografický papír, ovládá se skrze mobilní aplikaci a výtisky si svou krásu a kvalitu zachovají až 100 let. Navíc se vám vleze do kabelky nebo batohu a budete s ní zkrátka styloví.

SELPHY Square QX10

Technické parametry tiskárny Selphy Square QX10

Technologie tisku Termosublimační
Maximální rozlišení 287 × 287 DPI
Formát tisku 6,8 × 6,8 cm
Barvy 3 barevné inkousty (žlutý, azurový, purpurový) s ochrannou povrchovou úpravou, 256 úrovní každé barvy (24bitová barevná hloubka)
Trvanlivost snímků 100 let
Rychlost tisku Přibližně 43 s
Ovládání Přes aplikaci Selphy Photo Layout
Kompatibilita iOS a Android
Připojení Wi-Fi
Napájení USB
Zdroj Vestavěný, maximální kapacita tisku 20 listů při plném nabití (podle testů Canonu)
Spotřeba energie 3 W nebo méně (pohotovostní režim), 62 W nebo méně (při tisku)
Rozměry 102 × 143 × 31 mm
Hmotnost 445 g
Cena cca 3 890 Kč

Obsah balení: vše, co potřebujeme

V papírové krabici najdeme vše, co je k bezdrátovému tisku potřeba. Hlavním komponentem je samozřejmě fototiskárna Canon Selphy Square QX10, která je pečlivě zabalená do bublinkové fólie, a USB kabel k nabíjení. Nechybí ale ani první zásobník papíru o velikosti 72 × 85 mm a uživatelské příručky.

Do redakce nám společně s tiskárnou dorazily dvě sady inkoustových kazet a papíru. V jedné krabičce je 20 kusů papíru, které jsou balené po deseti, a jedna inkoustová kazeta, jež vystačí přesně na 20 snímků.

Konstrukční zpracování: po pány i dámy, pro děti i dospělé

Selphy Square QX10 je chytrým zařízením, které se neztratí v žádné domácnosti. Canon ji nabízí ve čtyřech barevných provedeních: černé, bílé, růžové a tyrkysové. Vybere si tedy opravdu každý. My jsme na test dostali tyrkysovou variantu a nutno podotknout, že design je velmi vkusný a minimalistický.

SELPHY Square QX10

Na přední straně tiskárny najdeme kulaté tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Vedle něj jsou dvě kontrolky, které ukazují, jestli je tiskárna zapnutá/vypnutá, vybitá nebo se momentálně nabíjí. Na pravém boku jsou dvířka, pod kterými se schovává místo pro inkoustovou kazetu, a nad nimi port pro USB kabel. Na zadní straně najdeme druhá dvířka pro vložení papíru. Otvor, ze kterého jednotlivé snímky vyjíždějí, najdeme dole na boční straně.

Tiskárna je velmi malá a skladná, proto se vejde i do kabelky nebo batohu. Malou nevýhodou je to, že váží téměř půl kila. Pokud pro vás ale tahání tohoto zařízení nepředstavuje problém, tak si své jedinečné vzpomínky můžete vytisknout prakticky kdykoliv a kdekoliv. Budete k tomu potřebovat jen Wi-Fi. K tomu se ale dostaneme později.

Líbilo se nám
 • skladnost
 • minimalistický design
 • vícebarevné provedení
Nelíbilo se nám
 • hmotnost

Ovládání: jednoduše s mobilní aplikací

Ovládání by nemohlo být snazší. Prvním krokem je stažení mobilní aplikace Selphy Photo Layout, která je dostupná bezplatně pro iOS i Android. Najdeme ji tedy v App Store a Google Play.

Jak můžete sami z přiložených screenshotů vidět, aplikace nás krok po kroku navede, jak do tiskárny vložit papír i inkoustovou kazetu. Během pár minut máme tedy vše hotovo a můžeme začít tisknout.

Se Selphy Photo Layout si můžeme hodně vyhrát. Vše záleží jen na osobních preferencích, protože aplikace nabízí spoustu možností kreativního vyjádření. Výtisky si můžeme ozvláštnit pomocí různých prvků, jako jsou razítka, filtry, ohraničení, texty, překryvy a uspořádání.

Osobně jsem snímky tiskla v jednotném formátu, protože jsem chtěla, aby k sobě ladily a působily minimalisticky. Filtry a razítka si ale určitě oblíbí například děti. Fotky také můžeme na jednom snímku kombinovat. V aplikaci totiž najdeme několik druhů rozložení.

Líbilo se nám
 • jednoduché ovládání skrze mobilní aplikaci
 • prvky na ozvláštnění fotek

Snímky: analogová fotografie, nebo samolepka?

Canon Selphy Square QX10 tiskne výrazné snímky na čtvercový fotografický papír XS-20 L o rozměrech 68 × 68 mm. Využívá technologii sublimačního tisku, která se vyznačuje bohatými, zářivými barvami a detaily, které by měly přetrvat až 100 let. Díky možnosti připojení k Wi-Fi můžeme fototiskárnu použít kdekoli. Na jedno nabití vytiskne přibližně 20 listů a samotný tisk trvá zhruba 43 sekund.

Kvalitní lesklý papír má popisovatelné okraje a je také samolepkou. Svými vzpomínkami si proto můžeme vyzdobit stěnu, deník, album na výstřižky nebo třeba nástěnku.

Líbilo se nám
 • rychlý tisk
 • kvalitní, barevné a detailní snímky

Zhodnocení: lepší než analogový fotoaparát

Pokud vás láká jednoduché řešení, které zvěční vaše nejoblíbenější zážitky, tak tiskárnu Selphy Square QX10 od Canonu mohu jen doporučit. Je totiž skvělým pomocníkem pro všechny tvořivé duše a milovníky vzpomínek. Přijde mi mnohem praktičtější, a do této digitální doby také vhodnější, než trendové analogové fotoaparáty, protože si před vytisknutím můžu vybrat snímek, který je nejpovedenější.

Snímek z tiskárny SELPHY Square QX10

Všechny fotky, které jsem vytiskla, jsou pestrobarevné a velmi kvalitní. Fotopapír je mnohem tenčí než u analogového fotoaparátu Instax Square SQ1, který jsem testovala minulý rok, a z mého pohledu jsou snímky i ostřejší.

Foto: Dimitra Papadopoulu, fZone.cz

Klady
 • minimalistický design
 • kvalitní, barevné a detailní snímky
 • přehledná mobilní aplikace
 • jednoduché ovládání
 • rychlý tisk
Zápory
 • hmotnost
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze