Flyte Manhattan V2
test

Flyte Manhattan V2

Vypněte, ale světlo nechte svítit

Není žádným tajemstvím, že je dnešní společnost hektická. Na chvíli se zastavit a jen relaxovat dokáže málokdo, i když by mnozí možná i chtěli. Pokud patříte k výjimkám a chcete si u chvilky odpočinku užít i neobyčejnou podívanou, měli byste zbystřit. Na test nám dorazila žárovka, která nejenže skvěle vypadá, ale dokáže vás navíc vytrhnout z běžného stereotypu.

Pokud jste milovníci minimalismu, rozmyslíte si každý prvek, který se ocitne ve vaší domácnosti. Dává to smysl – minimalismus je trend poslední doby. Přesto se čas od času objeví ve vašem okolí taková věc, která vás přesvědčí k nákupu, i když byste se bez ní reálně obešli. Podobné je to i u dnes testované žárovky Flyte Manhattan. Ta sice není protkaná nejmodernějšími technologiemi a nebude například reagovat na vaše hlasové povely, a přesto vám vykouzlí úsměv na tváři. A nejenom vám, o čemž vás můžeme ujistit hned na začátku.

Flyte Manhattan V2

Společnost Flyte, která se svojí žárovkou debutovala na Kickstarteru, se zaměřuje na levitující produkty. V nabídce má levitující žárovky, levitující květináč nebo také nástěnné hodiny s levitujícím ukazatelem času.

Za zapůjčení levitující žárovky Flyte Manhattan V2 děkujeme společnosti Life & furniture s.r.o., provozující e-shop designovynabytek.cz. Zde si žárovku můžete rovněž zakoupit.

Nejde samozřejmě o žádnou magii – levitování obstarávají magnety. Přesto jde o natolik zajímavou podívanou, že jsme vás o recenzi produktu zkrátka nemohli ochudit.

Technické parametry Flyte Manhattan V2

Rozměry žárovky 14 × 7 × 4,5 cm
Rozměry základny 12,6 × 12,6 × 3,5 cm
Hmotnost základny 500 gramů
Materiál základny dřevo (ořech)
Maximální svítivost 60 lumenů
Teplota světla 2 700 až 3 000 kelvinů
Cena 7 600 Kč

Obsah balení: velké věci zaberou místo

Už samotné balení Flyte Manhattan V2 napovídá, že máte tu čest s luxusním kouskem. V poměrně velké tvrzené krabici naleznete ve vypolstrovaném vnitřku samotnou žárovku, poměrně těžkou stanici s magnetickým vnitřkem, napájecí kabel s textilním povrchem a nabíječku do elektrické zásuvky. Potěší také čtveřice přibalených adaptérů pro různé zásuvky po celém světě. V balení se dále nachází korková podložka pro vycentrování žárovky a samozřejmě pár příruček.

Konstrukce: žárovka trochu jinak

K tomu, aby celé kouzlo fungovalo, jsou zapotřebí dvě věci: žárovka a základna, nad kterou se žárovka vznáší. Samotná žárovka se na první pohled příliš neliší od běžných „edisonek“, tedy žárovek s vinutím, které používal snad každý. Výraznější rozdíl spočívá v tom, že namísto závitu má Flyte Manhattan jen speciální tubus z – čistě pro praktické důvody – tvrzeného plastu s chromovaným proužkem. Na tomto proužku nalezneme logo výrobce. Uvnitř tubusu se nachází kromě indukčního přijímače také magnet, který komunikuje s elektromagnetem uvnitř základny.

Už provedení dává tušit, že žárovka společnosti Flyte nebude jen tak ledajakou žárovkou. Oceňujeme velice kvalitní provedení, všechny části skvěle lícují a v ruce žárovka opravdu něco váží. Rozhodně tak nemáte pocit, že v ruce držíte dětskou hračku. Spodní hrana, tedy podstavec žárovky, je polstrovaná jemným mikrovláknem.

Uvnitř baňky, o které výrobce tvrdí, že by měla ustát nějaký ten pád, se nachází velmi nápadná kovová ramena, na kterých jsou umístěné LED diody. Těch je zde celkem sedm. V tomto ohledu vydá jedna fotografie za tisíc slov. Doplníme že rozměry žárovky činí 14 × 7 × 4,5 centimetru.

Flyte Manhattan V2

Druhou nepostradatelnou součástí celého řešení je základna žárovky. Ta je dřevěná, tedy alespoň její vnější plášť. Výrobce vsadil na ořech, který zaujme líbivým tmavým odstínem. V závislosti na vybrané barevné variantě žárovky se lehce mění i barva dřeva použitého jako základ. Stanice je kompaktní monolit, který nenarušují žádné vypínače či popisky. Jediný otvor nalezneme na zadní straně, kde se nachází kulatý port pro nabíjecí kabel. Stanice je poměrně těžká, konkrétně 500 gramů, za což pochopitelně nemůže použité dřevo, ale právě elektromagnet v útrobách. Rozměry stanice činí 12,6 × 12,6 × 3,5 centimetru.

Flyte chválíme i za dva metry dlouhý napájecí kabel, který se povedl i po vzhledové stránce. Jedná se o dva navzájem propletené kabely s textilním povrchem v hnědé barvě, která skvěle komunikuje se zbytkem řešení. Flyte si dalo záležet i na koncovce přívodního kabelu.

Flyte Manhattan V2
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze