Philips OLED+986
test

Philips OLED+986

Nekompromisní kino ve vašem obýváku

Hledáte jedno zařízení, které vám alespoň vzdáleně nahradí zážitek z kina, a to nejen špičkovou kvalitou obrazu, ale i zvukem? V tom případě zbystřete. Za bezmála 80 tisíc korun totiž můžete mít 65palcovou chytrou televizi Philips OLED+ 986, která zaujme i působivým stojanem a zvukovým systémem Bowers&Wilkins.

Netřeba dlouze chodit kolem horké kaše, chytré televize Philips v modelové řadě 900 patří mezi absolutní špičku, kde se setkáte vždy s tím nejlepším, co Philips aktuálně dokáže dostat k běžným zákazníkům. Již vcelku pravidlem je zvukový systém Bowers&Wilkins, který je tentokrát vyšperkovaný k dokonalosti a zavěšený na mohutném a masivním sloupu. Samozřejmostí je chytré propojení do světa Android TV a všechny výhody z toho pramenící. Nepřekvapí však vysoká cena, která v době vydání recenze šplhá na českém trhu k 80 tisícům Kč.

Technické parametry Philips 55OLED986/12

Rozměry (se stojanem) 144,9 × 105,7 (133,8) × 14,2 (38,2) cm
Hmotnost (se stojanem) 38,0 kg (47,3 kg)
Úhlopříčka 65 palců (165 cm)
Typ displeje OLED+
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10+
Reproduktory 3.0 (70 W)
Operační systém Android TV 10
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play a Philips Store
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 5.0
Kabelová konektivita 4× HDMI (z toho 2× verze 2.1), 1× USB 3.0, 2× USB 2.0, 1× Ethernet, 1× 3,5mm jack
Záznam na USB úložiště ano
Cena 79 000 Kč

Konstrukční zpracování: levituje?

Chytrá televize Philips OLED+ 986 zaujme na první pohled, tedy pokud ji někde budete mít možnost vidět kompletně postavenou. Jak televize, tak zvukový systém je totiž namontován na stojanu z kartáčované nerezové oceli, což rozhodně není obvyklé. Uvnitř stojanu navíc mohou vést veškeré kabely, což znamená, že nikde nic neruší povedený design.

Philips OLED+986

Reproduktor Bowers&Wilkins je součástí zmíněného stojanu, ale samotný podstavec je odnímatelný, takže OLED+ 986 teoreticky může viset na stěně. Nejde však o samostatný soundbar, proprietární kabel zvukový systém připojuje k zadní části TV. Samotná televize má nejen tenké rámečky, ale i velmi tenký profil, přesně tak, jak jsme u OLED modelů zvyklí.

Philips OLED+986

Na zadní straně jsou všechny vstupy a výstupy, které by moderní televizi neměly chybět. zadní strana lze elegantně zakrýt, aby nic nenarušovalo celkový dojem z televize. Za zmínku stojí fakt, že celá televize se zvukovým systémem i stojanem váží téměř 40 kilogramů, balení pak takřka 60 kg. Netřeba dodávat, že manipulace s televizí vyžaduje sílu minimálně dvou párů rukou. Nemusíte se však obávat, že by televize nebyla stabilní. Mohutný stojan ji bezpečně drží ve své poloze.

Líbilo se nám
 • elegantní vzhled
 • velmi tenké rámečky
 • neskutečně tenká konstrukce
 • podstavec kombinovaný se soundbarem
Nelíbilo se nám
 • obtížnější manipulace
 • vysoká hmotnost

Konektivita: zapojíte takřka cokoliv

Základem bezdrátové komunikace je Bluetooth 5.0, díky kterému k televizoru připojíte například bezdrátovou klávesnici nebo myš. Nutno podotknout, že u dražší televize bychom čekali moderní standardy, což bohužel neplatí. Je tu také Wi-Fi 802.11b/g/n/ac, kterou využijete například pro zrcadlení plochy z telefonu či sdílení obsahu napříč zařízeními ve vaší domácí síti.

Internet samozřejmě lze zajistit i kabelem skrze ethernet. Na levém boku je dále značná část konektorové nadílky. Jde o dvojici HDMI 2.0 a dostalo se i na tři USB (jedno typu 3.0, další dvě verze 2.0). Na spodní straně jsou další dvě HDMI, tentokrát však moderní generace 2.1, což vám potvrdí přítomný nápis 4K 120 Hz. V praxi to znamená, že právě zde propojujte například PlayStation 5. Dále jsou na spodní části zadního panelu ještě vstupy pro antény, ethernet a také digitální audio výstup. Philips tentokrát nasadil i 3,5mm jack, za což jej chválíme.

Líbilo se nám
 • 2× HDMI 2.1
 • 3× USB

Dálkový ovladač: elegantní

Philips se v případě dálkového ovládání vzhlédl v ostře řezaných hranách, kdy kromě několika málo oválných tlačítek mají všechny prvky ostré rohy. Ergonomie ustoupila vzhledu, avšak výrobci nelze upřít jistou dávku originality. Tu navíc umocňuje podsvícení všech kláves bílou barvou. Zajímavě působí i kombinace černých zad ovladače a naopak stříbrné čelní plochy s tlačítky.

Philips OLED+986

Na druhou stranu je na ovladači opravdu hodně tlačítek, která od sebe po hmatu téměř nemáte šanci rozeznat. Naslepo si tak ani zpočátku nezměníte úroveň hlasitosti, protože dané dvojtlačítko splyne s ostatními, což není příliš pohodlné. Abychom jen nekritizovali, ovladač je s televizí spárovaný pomocí Bluetooth, není tudíž nutné mířit přímo na TV. Podporuje také hlasové ovládání, přičemž samozřejmě nechybí nezbytný mikrofon.

Líbilo se nám
 • neotřelý vzhled
 • podsvícení kláves
 • připojení přes Bluetooth
Nelíbilo se nám
 • příliš mnoho tlačítek

Obraz: špička od LG

Philips do svých moderních televizí nasazuje panel OLED evo, který dodává společnost LG Display. Nový panel vyniká ještě vyšším jasem a rovněž živějším podáním barev. Výrobce navíc využívá i nejnovější generaci dvoučipového procesoru P5. Například umí pokročile sledovat osvětlení v místnosti a na základě toho upravovat kontrast a jas, aby byl zážitek pro diváka co možná nejlepší. Obraz je tedy krásně kontrastní, jasný i ostrý.

Philips OLED+986

Dodejme, že panel má standardní 4K rozlišení s podporou 100Hz frekvence. Nechybí ani zdařilý upscaling, což v praxi znamená, že nemusíte pro skvělý obraz mít vždy vše ve 4K. Běžné vysílání ve Full HD či filmy vypadají výborně i tak. Pro méně náročné diváky postačí i vstupní kvalita HD, i s tou si televize dokáže poradit. Citelně zhoršený obraz zaznamenáte pouze v případě, že se spoléháte na konzumaci skrze DVB-T, kde je stále obvyklým standardem SD rozlišení.

U OLED panelů se samozřejmě stále řeší případné trable s vypalováním obrazu. Na tuto skutečnost je myšleno a televize vás upozorní na to, že musí dojít k přestávce, kterou využije k resetování pixelů. Při sledování filmu vás však notifikační zpráva může poněkud rozladit, naštěstí jde proces odložit. Samozřejmě ale ne do nekonečna. Lze říci, že pokud budete mít televizi zapnutou 12 hodin, bude potřeba nechat ji na zhruba 10 minut „odpočinout“.

Líbilo se nám
 • jemné rozlišení
 • vynikající procesor P5

Ambilight: podmanivé čtyři strany

Televize Philips se mohou pyšnit funkcí, kterou jim konkurence může jen tiše závidět. Nazývá se Ambilight a jde o barevné osvětlování stěny za televizí, které opticky rozšiřuje obraz. Kdo nikdy televizi s Ambilightem neměl, může se mu to zdát jako zbytečnost. Kdo naopak jednou Ambilight zkusí, sledování jakékoliv jiné televize bez něj mu bude připadat neúplné, malé, prázdné.

Philips OLED+986

Philips se postupně navrací ke čtyřstrannému Ambilight, kdy se diody nachází po všech čtyřech stranách. Vrcholná řada samozřejmě není nijak pozadu a nabízí tuto vymoženost jako samozřejmost. Výsledek je opravdu působivý a o poznání lepší než u všech levnějších modelů Philips. Opticky dochází ke zvětšení obrazu, neboť množství bočních diod reaguje skutečně velmi rychle na dění na obrazovce.

Philips OLED+986

Osvětlení se dynamicky přizpůsobuje obrazu na televizi a každá dioda může podávat zcela jinou barvu, sami si můžete zvolit i sílu podsvícení a rychlost změn. Samozřejmě lze funkci také vypnout, ale to by byla velká škoda. Ambilight totiž nejen rozšiřuje obraz, takže při sledování scény na moři se ve vašem obývacím pokoji rozprostře krásné modré světlo, ale zároveň i ulevuje očím – je stará známá pravda, že se za obrazovkou jakéhokoliv monitoru doporučuje mít slabé osvětlení. V praxi vše funguje opravdu skvěle a je téměř jedno, jaký obsah zrovna sledujete. Barvy dokáže televize střídat a měnit i u starých filmů či při hraní her.

Líbilo se nám
 • 4stranný Ambilight
 • unikátní funkce
 • působivá podívaná
 • podrobné nastavení

Zvuk: zážitek skoro jako z kina

Zvuku se Philips věnuje opravdu precizně, neboť je televize vybavena zvukovým systémem Bowers&Wilkins s tříkanálovým audiem. Výsledkem je opravdu hutný a hlasitý zvuk, který spolehlivě ozvučí i větší místnost. Není se čemu divit, celkový výkon dosahuje 70 W. Pokud chcete získat ze samotné televize slušný zvuk a současně neinvestovat do externího řešení, jsou TV Philips zajímavou možností.

Philips OLED+986
Líbilo se nám
 • soundbar
 • špičkový zvuk na poměry televizí

Prostředí: Android pod taktovkou Philipsu

I nejvyšší modelová řada Philipsu se spoléhá na Android TV, konkrétně jsme svědky lehce starší verze 10. Nad samotným systémem bdí nadstavba, která mění podobu některých nabídek a nastavení. Ve výsledku to rozhodně kvitujeme, neboť je vše přehlednější. Na druhou stranu, například virtuální klávesnice je očividně zvětšeninou té mobilní a občas není zadávání přesné. Například řádky nejsou průchozí, což zadávání znaků prodlužuje. Nastavení je sice graficky přehledné, ale možná až příliš překombinované a méně zdatní uživatelé se v něm mohou ztratit. Úvodní nastavení je možné snadno provést skrze telefon s Androidem, což zásadně ulehčuje celou situaci. Velmi snadné a intuitivní je ladění kanálů, které probíhá rychle a je v režii samotné televize. Používání televize je ve výsledku snadné a chod prostředí dobře optimalizovaný. Nadále však žehráme nad 16GB interní pamětí, kterou výrobci ne a ne navýšit.

Philips OLED+986
Líbilo se nám
 • plynulý chod prostředí
 • přehledné nastavení
 • snadné řazení kanálů
Nelíbilo se nám
 • pouze 16GB paměť
 • starší Android

Chytré a multimediální funkce: je to jen na vás

S Android TV se samozřejmě pojí možnost instalovat aplikace/hry. K tomuto účelu slouží obligátní obchod Google Play, který je v TV Philips doplněn ještě sekundárním obchodem s aplikacemi. Ani jeden jimi ale nepřekypuje, větší sbírku však přeci jen nabízí Google. Potěší, že se v obchodě nacházejí i české aplikace, především pak pro konzumaci multimediálního obsahu. Na mysli tak máme nejen videotéky (Voyo, Netflix, HBO Max a další), ale také speciální aplikace pro IPTV, například Sledování TV. Pokud bydlíte v místě se slabším signálem, není nic jednoduššího, než využít těchto služeb, kdy jen nainstalujete aplikaci.

Televize je dnes určena i k hraní her, avšak samotný Android TV na to bohužel nestačí. Nabídka je spíše chudší a hry zpravidla obyčejnější. Nabídka aplikací je přehledná a můžete ji libovolně přeskládat. Bez výtek funguje hlasové ovládání. Málokoho již překvapí HbbTV (hybridní televizní vysílání), skrze které se u jednotlivých pozemně šířených kanálů dostanete k doplňkovým funkcím. Jde o videoarchivy či například jednoduché hry.

Líbilo se nám
 • dostatek aplikací pro multimédia
Nelíbilo se nám
 • na hraní her Android TV příliš není

Zhodnocení: nároční budou spokojeni

Netřeba si nic nalhávat, chytrá televize Philips OLED+ 986 si svého majitele bude předcházet a hýčkat. Patří mezi nejlepší kousky na trhu, a to nejen co se výbavy týče, ale také s ohledem na její design, který je originální a při jakékoliv instalaci působivý. Hledáte-li řešení do větších místností, přičemž často a rádi sledujete filmy ve vysoké kvalitě z pohodlí domácí sedačky, je model 986 volbou, kterou byste měli zařadit do svého finálního výběru.

Philips OLED+986

Zastavit vás může především cena, 80 tisíc korun je opravdu hodně. Na druhou stranu, jakmile tuto televizi pustíte, dokáže vás zcela pohltit kvalitním obrazem umocněným technologií Ambilight a až překvapivě kvalitním zvukem.

Foto: Philips

Klady
 • povedený vzhled
 • prémiový a mohutný stojan
 • kvalitní OLED+ panel
 • špičkový zvuk
 • HDMI 2.1
Zápory
 • vysoká cena
 • stále jen 16GB interní paměť
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze