Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Philips OneBlade
test

Philips OneBlade

Strojek, nebo žiletka?

Pokukujete po novém strojku na holení, nebo jen chcete opustit klasické žiletky, které způsobují nepříjemné podráždění pokožky? Potom vyzkoušejte Philips OneBlade, který kombinuje výhody holících strojků a klasických žiletek, navíc nestojí mnoho. V tomto testu se s vámi podělím o své dojmy z dlouhodobého používání a prozradím, jaké jsou silné a slabé stránky tohoto zajímavého produktu.

Stejně jako elektronika v domácnosti, i kategorie holících strojků prochází v poslední době značným technologickým vývojem. Sice nepřináší vyloženě chytré funkce, stále častěji jsou to však již opravdu univerzální nástroje, které dokáží zastoupit zastřihovač vousů i klasickou žiletku, na kterou stále mnoho mužů nedá dopustit. V dnešním testu se podíváme na Philips OneBlade (model QP2620) s možností hladkého holení, ale také zastřihávání.

Technické parametry Philips OneBlade (QP2620)

Dostupné barevné varianty Citrusově zelená, tmavě šedá
Maximální spotřeba elektrické energie 2 W
Hmotnost 98 gramů
Doba provozu až 45 minut
Doba nabíjení 480 minut

Obsah balení: nic nechybí

V průhledném plastovém balení čeká strojek OneBlade, nabíjecí adaptér a hned čtyři holící nástavce včetně ochranného pouzdra na břit. Pochopitelně nechybí ani obligátní sada příruček s rychlým návodem k používání.

Líbilo se nám
  • včetně nástavců

Konstrukční zpracování: skladné, ale bytelné

Jednou z hlavních předností strojku OneBlade je nepochybně skladnost. Mašinka váží necelých 100 gramů a není nijak zvlášť velká, takže se pohodlně vejde i do menší cestovní tašky. Díky pogumovanému povrchu se navíc velmi dobře drží a neklouže ani pokud strojek používáte ve sprše. Ano, odolnost vůči vodě je samozřejmostí, můžete se tedy bez problémů holit nasucho, ale i pod vodou. Na těle strojku pak je jediné tlačítko, kterým jej zapnete/vypnete, a po zmáčknutí šipky u horní strany pohodlně vytáhnete břit. Jeho nasazení je velmi jednoduché a nezabere vám více času než výměna břitu u běžné žiletky.

Líbilo se nám
  • voděodolnost
  • povedený design
  • skvělá ergonomie

Nabíjení: ideálně přes noc

Nabíjení zajišťuje dodávaný adaptér s proprietární koncovkou, což je škoda, protože by strojku slušela možnost nabíjení přes USB-C, případně alespoň microUSB. Na delší cesty si tedy nesmíte zapomenout přibalit dodávaný adaptér. V případě testované verze QP2620 navíc nabíjení trvá opravdu dlouhých 8 hodin, což znamená, že budete pravděpodobně nabíjet přes noc. Pokud si seženete lépe vybavený model QP2630, zkrátí se doba nabíjení na polovinu a na strojku budete mít rovněž indikátor nabití.

Philips OneBlade
Na jedno nabití zvládne pracovat až 45 minut.

Abych však nebyl jen negativní, pochválím slušnou výdrž. Holit se můžete až 45 minut na nabití, což s ohledem na kompaktní velikost není špatná hodnota. Pokud si tedy holíte každý den například jen krk a pouze udržujete delší strniště, vydrží vám strojek poměrně dlouho. V případě modelu QP2630 by pak měla výdrž činit ještě o 15 minut více.

Líbilo se nám
  • slušná výdrž
Nelíbilo se nám
  • absence nabíjení skrze běžně dostupný konektor
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze