Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Philips Sonicare DiamondClean Smart
test

Philips Sonicare DiamondClean Smart

S úsměvem do práce

Elektrický zubní kartáček Sonicare DiamondClean Smart je vlajkovým modelem značky Philips. Kromě perfektně vyčištěné ústní dutiny nabídne i možnost kontrolovat si vaše snažení skrze aplikaci v mobilním telefonu. Jaký skutečně je? To prozradí tato recenze.

Při koupi elektrického zubního kartáčku si musíte vybrat mezi sonickým a (oscilačně) rotačním. Je jich na trhu nepřeberné množství a v posledních letech vznikají další a další značky. Chtělo by se až říci, že najít ten správný je téměř nemožné. Stačí se však držet značky, které důvěřujete.

Philips má velké zkušenosti se sonickými kartáčky. Z našich recenzí již víte, že sonické kartáčky jsou vhodné pro citlivější jedince, kteří mají se zuby/dásněmi problém. Pokud máte náběh na paradentózu, krvácí vám dásně, případně bojujete se zubním kamenem, je sonický kartáček správnou volbou.

Philips Sonicare DiamondClean Smart

Když nemáte hluboko do kapsy a vždy se spokojíte s tím nejlepším, zaujme vás dnes testovaný kartáček Sonicare DiamondClean Smart, v našem případě model HX9954/57. Čísel se nelekejte, Philips tím rozlišuje různé varianty lišící se obsahem balení. Schopnosti kartáčku z řady DiamondClean Smart ale budou vždy stejné.

Technické parametry Philips Sonicare DiamondClean Smart (HX9954/57)

Typ čištění sonická technologie (62 tisíc kmitů)
Počet režimů čištění 5
Režimy čištění clean, white+, gum health, deep clean+, tongue care
Doprovodná aplikace ano
Kompatibilita Android a iOS
Časovač ano
Senzor tlaku a indikátor ano, LED indikátor
Odolnost vůči vodě ano, IPX7
Baterie lithium-iontovoá
Výdrž až 14 dnů
Způsob a délka nabíjení indukční nabíjení
Cena cca 8 tisíc korun

Obsah balení: plná výbava

V krásné a poměrně velké krabici naleznete spoustu příslušenství. Kromě samotného těla kartáčku s kovovým hrotem se můžete spolehnout na 4 násady (tři na čištění zubů, jednu na čištění jazyka) v elegantním plastovém boxu, dále pak tvrzené cestovní pouzdro na tělo kartáčku a dvě hlavice. Potěší také elegantní nabíječka. Jde o skleničku, která se postaví na indukční podstavec a pokud kartáček vložíte do skleničky, začne se automaticky nabíjet.

Obsah balení je velkorysý

Skleničku kdykoli můžete využít i k vypláchnutí úst, protože s indukční podložkou není pevně spojena. Jako nabíječka poslouží i cestovní pouzdro, které má na spodku krytku, pod kterou je USB-A pro připojení k PC nebo do síťového adaptéru od mobilu. I pouzdro nabíjí indukčně.

Líbilo se nám
  • 4 náhradní hlavice
  • elegantní nabíječka se skleničkou
  • tvrzené cestovní pouzdro
Nelíbilo se nám
  • cestovnímu pouzdru chybí sterilizátor hlavic

Zpracování a konstrukce: bez chyb

Víte, čím se liší elektrické zubní kartáčky za 3 a 8 tisíc korun? Nejde o to, že by ty nejdražší byly z jiných materiálů – jde o detaily, které dotváří celek. Sonicare DiamondClean Smart je už na první pohled vlajkovým modelem. Philips použil jen kvalitní tvrzené plasty. Celé tělo je navíc lehce pogumované, takže nemá tendenci z ruky vyklouzávat. Celé tělo působí jednolitým dojmem, nikde nejsou vidět výrazné přechody či malé výrobní defekty, které jsou u plastových elektrických kartáčků jinak zcela běžné.

Hlavní panel hostí kromě velkého vypínacího tlačítka také tlačítko pro regulaci výkonu (tři stupně), případně pro změnu čistícího režimu. To však používat nemusíte, každá hlavice má totiž v sobě ukrytý speciální mikročip a v momentě, kdy ji nasadíte na hrot, automaticky se vybere ten správný režim, respektive doporučený pro daný typ kartáčkové hlavice. Praktické.

Dioda tlakového senzoru upozorní na přílišný tlak.

Hned pod tlačítkem regulující výkon jsou názvy režimů: clean, white+, gum health, deep clean+, tongue care a malá ikonka, která znázorňuje potřebu vyměnit hlavici kvůli opotřebení. Odděleně pak ještě nalezneme ikonu signalizující stav nabití baterie. Philips si s podsvícením vyhrál. Pokud nasadíte vybranou hlavici, automaticky se rozsvítí režim, který hlavice určuje díky mikročipu. Jakmile čištění dokončíte, rozbliká se pouze právě ukončený režim a velmi efektní animace rozsvítí i zbytek piktogramů. Právě touto animací se s vámi kartáček rozloučí a pohasne, aby šetřil energii.

Zastavíme se ještě u jednoho prvku, který si zaslouží pozornost. Jde o spodní část, která slouží jako podstavec, ale zároveň je v ní ukrytá výrazná LED. Jde o tlakový senzor, který upozorní, pokud při čištění příliš tlačíte, a poškozujete si tak zubní sklovinu. Když se tak stane, LED se rozzáří fialovou barvou a kartáček také změní vibrace, aby vás upozornil na přílišný tlak.

Celkově jsme s kvalitou zpracování velice spokojeni. Nikde nic nevrže, v ruce působí kartáček dospělým dojmem a používat ho je radost. Vyzdvihli bychom také velmi dobré „odhlučnění“ vibrací. Pokud se bokem kartáčkové hlavy omylem dotknete zubů, nemusíte mít strach, že by se poškodila sklovina, což nelze říct o všech produktech konkurence.

Líbilo se nám
  • pogumovaná rukojeť
  • mikročip v hlavicích
  • efektní LED animace
  • jednoduché ovládání
  • tlakový senzor
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze