Bose začíná ve vybraných produktech podporovat AirPlay 2

Bose začíná ve vybraných produktech podporovat AirPlay 2
  • Podpora se týká Bose Home Speaker 500 a soundbarů Bose Smart Soundbar 500 a 700
  • Aktivace pro stávající uživatele uvedených produktů probíhá automaticky po aktualizaci firmwaru

Společnost Bose přidává ke svým produktům Home Speaker 500 a Smart Soundbar 500 a 700 podporu standardu AirPlay 2. Uživatelé tak získají bezdrátový rozvod hudby v rámci dosahu domácí Wi-Fi sítě. S využitím AirPlay 2 lze streamovat neboli časově synchronně přehrávat hudbu v dalších zařízeních s tím, že kombinovat lze kompatibilní reproduktory více značek. K dispozici je vzdálené ovládání hlasitosti z chytrého telefonu či přepínání mezi jednotlivými zařízeními.

Bose Smart Soundbar 700

AirPlay 2 nenabízí tolik možností jako specializovaná aplikace Bose Music App, která integruje populární streamovací služby (Spotify, Deezer, rádia Tune In a další) přímo do sebe a nabízí řadu propracovaných funkcí při přehrávání ve více místnostech, jako je vytváření skupin reproduktorů nebo ovládání různé zvukové kulisy v jednotlivých částech prostoru.

Bose Home Speaker 500

Podpora AirPlay 2 otevírá také možnost hlasového ovládání prostřednictvím Siri instalované ve smartphonu. To zahrnuje například výběr přehrávané skladby, alba či playlistu, úpravu hlasitosti a podobně. Zde je třeba připomenout, že všechny zmíněné reproduktory Bose podporující AirPlay 2 mají již v základu integrovaného hlasového asistenta Amazon Alexa, a to včetně osmi vestavěných směrových mikrofonů, které monitorují celou místnost a rozpoznají hlasové povely i během hlasité reprodukce hudby. Funkce Alexa je v tento okamžik v našem regionu standardně vypnuta. Očekává se, že spolu s některým nadcházejícím updatem firmwaru se tato možnost zpřístupní i českým a slovenským uživatelům.

Bose Smart Soundbar 700
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze