ČSOB a Poštovní spořitelna spouštějí okamžité platby

1
ČSOB a Poštovní spořitelna spouštějí okamžité platby
  • ČSOB a Poštovní spořitelna zavádí od 10. prosince pro své klienty tzv. okamžité platby, tedy převod z účtu na účet během několika vteřin
  • Novou službu lze využívat v internetovém bankovnictví i v mobilní aplikaci Smartbanking
  • Ve stejný den mohou také klienti skupiny ČSOB s platebními kartami Visa začít využívat mobilní aplikace Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay

Okamžité platby jsou další z řady inovací, které našim klientům přinášíme. Pokračujeme v cestě zjednodušování a zkvalitňování obsluhy. Aktuální čísla ukazují výrazný nárůst u mobilního bankovnictví, kde v meziročním srovnání stoupl počet aktivních uživatelů o 26 procent a o 33 procent se zvýšil počet transakcí. Z toho jasně vyplývá, co klienti chtějí, a my se jim snažíme jít svými inovacemi naproti. Mobilně a instantně,říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka za oblast Inovací.


ČSOB uvádí, že okamžité platby fungují nepřetržitě, lze je využívat ve všední dny i během víkendů a svátků. Stanovený limit pro odesílání a přijímání plateb je 400 000 korun. Aby mohla služba fungovat, musí jí také podporovat další banky. ČSOB nabízí odchozí okamžité platby zdarma, a to jak pro klienty s kontem Plus i Premium, tak i pro zákazníky Poštovní spořitelny s Poštovním účtem.

U starších účtů ČSOB a Poštovní spořitelny, které již nyní nejsou v nabídce, vyjdou odchozí okamžité platby na pět korun. Příchozí okamžité platby jsou zdarma. ČSOB kromě toho také od 10. prosince umožní držitelům platebních karet Visa, aby mohli platit prostřednictvím aplikací Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Před měsícem jsme zavedli pro naše klienty s kartami Mastercard placení v mobilních aplikacích Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay a už máme přes 55 tisíc digitalizovaných karet našich zákazníků. Věříme, že i držitelé karet Visa si rychle oblíbí pohodlí a jednoduchost mobilních bezkontaktních plateb,“ uvedla Michaela Lhotková.

Účty – běžné platební účty ČSOB Základní účet ČSOB Plus Konto ČSOB Premium Konto ČSOB Konto ČSOB Aktivní Konto
Odchozí úhrada okamžitá 5 Kč zdarma zdarma 5 Kč 5 Kč

Pomocí Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay lze po digitalizaci platebních karet vydaných ČSOB do příslušné aplikace platit bezpečně, pohodlně a rychle. Zákazník při placení neukazuje číslo platební karty a údaje z platební karty nejsou používány ani při samotné transakci, neukládají se na zařízení ani nejsou předávány obchodníkům.

Diskuze ke článku
Štefan
Poslal jsem teď platbu Era -> Airbank a příjemci nedorazila, takže s tím že to už funguje i ze smartbankingu bych ještě pár dní počkal.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze