Eufy eufyCam 2 Kit
test

Eufy eufyCam 2 Kit

Špičkové bezdrátové zabezpečení
1

Na fZone.cz testujeme bezpečnostní kamery pro domácnosti často a rádi, většinou však jde o velmi podobné produkty. Na tom není nic špatného, každý výrobce přidá něco svého, a vzniká tak zajímavé konkurenční prostředí. Dnes testované řešení od Eufy je však zcela originální, za rozumnou cenu a některými funkcemi téměř šokuje. Zaslouží si vaši pozornost?

Značka Anker není našim čtenářům neznámá, před nějakým časem jste si mohli přečíst podrobnou recenzi opravdu šikovného robotického vysavače Eufy RoboVac L70 Hybrid. Právě produkty podznačky Eufy patří u Ankeru chytré domácnosti, v této kategorii tak kromě robotických vysavačů nalezneme také dětské chůvičky, chytré zásuvky, osobní váhy, inteligentní žárovky, elektronický zámek dveří a samozřejmě také již zmíněné kamery. A to stále není kompletní výčet. Dnes se podíváme na zoubek jedné z nejzajímavějších kamer od Ankeru – model eufyCam 2. První generace tohoto řešení mimochodem debutovala na Kickstarteru.

EufyCam 2

EufyCam 2 se prodává jak samostatně, tak v setu. Ten je pro prvotní postavení celého řešení nezbytný, později si však můžete dokupovat další kamery dle libosti. EufyCam 2 je jednou z vlajkových lodí v sortimentu značky Anker, proto si troufneme říci, že i vás mohou dnes testované kamery zaujmout.

Technické parametry Eufy eufyCam 2

Rozměry kamery 106,7 × 57 × 57 mm
Hmotnost kamery 362 gramů
Baterie kamery 13 400 mAh
Výdrž kamery až 365 dnů
Certifikace odolnosti IP67
Šifrování AES 256bitové šifrování
Provozní teplota -20 ° C ~ 50 ° C
Rozlišení a typ senzoru Full HD, Sony IMX307
Zorný úhel 140 °
Noční videní ano, 4× IR, až 7,5 metrů
Záznam videa pouze při detekci pohybu, 16GB úložiště
Mikrofon/reproduktor ano/ano
Podpora Google Asistent, Apple HomeKit, Amazon Alexa ano/ano/ano
Wi-Fi základna/kamera ano (2,4 GHz)
Aplikace aplikace EufyHome pro iOS a Android
Doba nabíjení 8 hodin
Cena setu (základna + 2 kamery) 9 990 Kč
Cena samostatné kamery 4 490 Kč

Obsah balení: vše, co potřebujete

V balení je opravdu vše potřebné. Kromě dvojice kamer eufyCam 2 (u výrobce lze zakoupit i balení s více eufyCam 2 uvnitř) naleznete v elegantní krabici také základnu HomeBase druhé generace, adaptér do sítě pro HomeBase, LAN kabel pro spojení HomeBase s routerem, USB-A–microUSB kabel pro nabití eufyCam 2 a také prvky potřebné k instalaci kamer do interiéru/exteriéru, a to včetně hmoždinek.

Dvě kamery a spousta doplňků!

Nechybí ani manuál v českém jazyce, který vás provede základním nastavením, stejně tak samolepka, která upozorňuje na zabezpečovací systém uvnitř objektu. Dalo by se říci, že nic více není potřeba.

Líbilo se nám
  • bohatý obsah balení

Zpracování a konstrukce: líbivě

Jak už víme z obsahu balení, dnes to nebude jen o kamerách, ale také o stanici HomeBase 2, která je pro prvotní instalaci naprosto nezbytná. Proto, pokud se vám bude řešení eufyCam 2 líbit, doporučujeme pořídit právě tento startovací balíček.

Eufy eufyCam 2 Kit

Začneme ale kamerou, design obou je identický, proto jednotné číslo. EufyCam 2 je z kombinace tvrzeného a pogumovaného plastu, přední část je lesklá bílá, zadní pak matná, pogumovaná a šedá. Není to žádný drobeček – jde o hranatější válec s rozměry 106,7 × 57 × 57 mm. Na čele kamery je to nejdůležitější – snímač, stavová LED a skryté zůstávají 4 IR diody pro noční vidění. Ve spodní části poté je PIR detektor pohybu.

Na zadní části je jediné tlačítko, které využijete při párování se základovou stanicí. Ze spodní strany si poté můžete všimnout hlasitého reproduktoru pro obousměrnou komunikaci. Zadní část pak skrývá otvor pro instalaci držáku a zároveň pod záslepkou najdete microUSB konektor. Zapomenout nesmíme ještě na logo výrobce na levém i pravém boku kamery.

Zmíníme i hmotnost 360 gramů, což je překvapivě dost. Většinou jsou totiž interiérové kamery poměrně lehké. Nicméně tento model má k vyšší hmotnosti důvod – integrovanou baterii o celkové kapacitě 13 400 mAh.

Přítomnost silných magnetů je velkým benefitem.

Anker si pro nás připravil ještě jedno milé překvapení. Kromě možnosti namontovat eufyCam 2 skrze držák v balení ji lze umístit na cokoli kovového, zadní část je totiž opatřena velice silným magnetem. Pokud tedy chcete a máte tu možnost, můžete kameru instalovat například na kovové zábradlí, krytku lampy, terasu, schodiště či lednici atp. Vzhledem k tomu, že má vlastní baterii, nemusíte řešit, jak daleko bude od elektřiny, což je neuvěřitelně praktické. Magnet je navíc opravdu extrémně silný, na svém místě poté kamera drží jako přibitá, a to i přes její ne zrovna nízkou hmotnost.

Kamera je rovněž odolná dle certifikace IP67, není tedy problém používat ji i v exteriéru, například na zahradě, terase, případně rovnou připevněnou na domě. EufyCam 2 by měla odolat teplotám -20 až 50 stupňů Celsia, v našich podmínkách tedy nevidíme problém.

Dostáváme se ke stanici HomeBase 2. Ta je rovněž z bílého plastu, tentokrát již z větší části matného. HomeBase je krabička velká 13 × 8,5 × 8,5 cm, na jejím předním dílu je LED, která informuje o aktuálním stavu, boky a vrchní část jsou prázdné. Na zadní straně se pak kromě chladící mřížky nachází napájecí proprietární kruhový adaptér, ethernetový konektor, USB-A, synchronizací tlačítko a také resetovací zdířka. HomeBase 2 stojí na pogumovaných nožkách, převržení se tedy obávat nemusíte.

Eufy eufyCam 2 Kit
Za jak dlouho si všimnete eufyCam 2?

Jak kamery, tak i HomeBase 2 působí poctivým a elegantním dojmem, rozhodně nelze říci, že by například kamera vzbuzovala velkou pozornost. Naopak, při vhodném umístění díky magnetům ji většina návštěv vůbec nezaregistrovala.

Líbilo se nám
  • poctivé zpracování
  • elegantní vzhled
  • minimum zbytečného „zdobení“
  • magnety na kameře pro snadný úchyt
  • odolnost dle certifikace IP67
Nelíbilo se nám
  • kamery jsou opravdu těžké
  • hodila by se i černá barevná varianta