ViewSonic M1+
test

ViewSonic M1+

Kino na cesty

Přenosných projektorů je i na našem trhu dost a kromě ceny se liší především světelností lampy a rozlišením. Dnes testovaný ViewSonic M1+ se snaží zaujmout především výhodnou cenou, perfektně zpracovanou konstrukcí a skvělým zvukovým výstupem, bez ústupků to však není.

Značka ViewSonic jistě není mnohým z vás neznámá, i přes původní problémy s distribucí se už nákupu obávat nemusíte. Značka má konečně silné zastoupení v České republice, a tak se detailněji můžeme seznámit s dnes testovaným přenosným projektorem M1+, který se bude snažit uspokojit středně náročné zákazníky.

Těm chce značka nabídnout přenosný projektor za rozumné peníze, se kterým si uděláte domácí kino nejenom doma, ale také na cestách. Jediné, co potřebujete, je bílá zeď/projekční plátno.

Obsah balení: dostalo se i na ochranu

Projektor vám dorazí v elegantní tvrzené krabici, která skrývá mnohé. Kromě samotného projektoru uvnitř nalezneme také poměrně velký nabíjecí adaptér, prodlužovací kabel do zásuvky ve dvojím vydání (evropská a anglická koncovka), USB-C–USB-C kabel na propojení, dálkový ovladač a také ochranné pouzdro z netkané textilie v šedé barvě.

ViewSonic M1+

To sice neochrání před pádem, ovšem před poškrábáním a různými nečistotami spolehlivě ano. Nechybí ani dokumentace, tedy návod a instruktážní karta.

Konstrukční zpracování: pěkný kus elektroniky

Projektor vám ostudu určitě neudělá, a to i přesto, že je primárně z plastu. Rozměry činí příjemných 14,8 × 12,6 × 4,05 cm, hmotnost okolo 800 gramů odpovídá výbavě. Ano, například Sony umí i menší a lehčí, ovšem zde je nutné uvědomit si, zda chcete opravdu skladný projektor, nebo „stále skladný“, který nabídne více funkcí.

ViewSonic M1+ se zkrátka přizpůsobí podmínkám

Za plastové materiály v barevné kombinaci stříbrné a tmavě šedé se ViewSonic stydět nemusí, vše je pevné a příkladně lícuje. ViewSonic však kov (konkrétně hliník) i přesto použil: dokonce na jeden z nejzajímavějších prvků celého projektoru, kterým je otočný stojánek. Ten lze otáčet kolem dokola, nemá žádnou zarážku, což je praktické. Díky stojánku můžete ViewSonic M1+ umístit téměř do jakékoliv polohy, a to ať už jej umístíte na konferenční stolek, nebo například na vyšší stolek za sedačkou, vždy naleznete ten správný úhel, a to i pokud se rozhodnete promítat na strop. Dodáme, že stojánek klade dostatečný odpor a v nastaveném úhlu drží jako přibitý.

Za plastové materiály se ViewSonic stydět nemusí.

Otočná noha je aktivní, což znamená, že jakmile ji vyklopíte, projektor se automaticky zapne. Když stojánek vrátíte do původní polohy, vypne se a podstavec zároveň zakryje lampu i infračervený senzor, o kterém si povíme více později. I to hodnotíme jako skvělý nápad, jak jeden prvek může vyřešit více problémů.

ViewSonic M1+

Na těle je jen několik hardwarových tlačítek: tlačítko pro manuální vypnutí/zapnutí, které zároveň slouží pro potvrzení volby, tlačítka hlasitosti a šipku pro návrat o úroveň zpět. Na těle je i kolečko, které slouží pro regulaci zaostření, a za plastovým dílem, který lze odklopit textilním proužkem, se nachází konektorová výbava. Ta je bohatá: čítá jak HDMI, tak USB 2.0 a USB-C. Nechybí ani jack na sluchátka a slot pro microSD karty.

Nevyhovuje vám stojánek? Nevadí, na těle je i standardní závit na stativ, pokud jej tedy máte, můžete využít i ten.

ViewSonic M1+

Design i provedení se nám líbí, ViewSonic tělo ozvláštnil i děrováním, které plní jak estetickou, tak praktickou funkci. Výdechy využívá ViewSonic jako chlazení a zároveň jimi proudí zvuk z integrovaných reproduktorů. Celkově jsme tedy s projektorem po designové a konstrukční stránce spokojeni.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze