Sony MP-CD1
test

Sony MP-CD1

Kvalitní a elegantní kapesní projektor
3

Jste milovníci filmů či seriálů a v práci si neumíte představit den bez prezentací? Pokud trávíte hodně času na cestách, a přesto se nechcete ochudit o velkou úhlopříčku, nabízí se investice do přenosného projektoru, který nezabere skoro žádné místo, ale přesto nabídne opravdu velkorysý zážitek. Pokud o nákupu takového zařízení přemýšlíte, možná vás zaujme dnes testovaný projektor MP-CD1 od Sony, který zpřístupní až třímetrovou úhlopříčku prakticky kdekoli.

Nedávno testovaný projektor XGIMI H1 byl vhodným produktem pro moderní domácnosti, jejíž členové se rozhodli zpříjemňovat si večerní filmové zážitky něčím trochu exkluzivnějším, než je televizor. Podpora 3D, sympatický design a kvalitní provedení, to vše může potencionální zájemce přesvědčit k nákupu. Co když ale potřebujete projektor primárně na cesty, který vám nejen neudělá ostudu, ale navíc zvládne vše důležité? Nabízí se alternativa od Sony s možná trochu nešťastným označením MP-CD1.

Sony MP-CD1

Čert vem ale produktové označení, primární je, jak to celé funguje a ladí. V dnešní recenzi si exkluzivní barcelonskou novinku od Sony podrobně prověříme a odpovíme si na nejdůležitější otázky, které vám určitě pomohou při rozhodování. Takže koupit, nebo nechat být?

Technické parametry Sony MP-CD1

Rozměry 150 × 83 × 16 mm
Hmotnost 280 gramů
Světelný tok 105 ANSI lumenů
Životnost lampy 30 000 hodin
Kontrast 400:1
Nativní rozlišení 854 x 480 pixelů
Poměr stran nativní 16:9, 4:3 podporováno
Velikost projekce 101 až 304 centimetrů (40 až 120 palců)
Konektorová výbava 1× HDMI, 1× USB
Bezdrátová komunikace ne
Reproduktory 1 × 1 W
Výdrž baterie 2 hodiny
Rychlost spuštění 5 vteřin
Cena 9 990 Kč včetně DPH

Obsah balení: díky za USB-C kabel

 • projektor Sony MP-CD1
 • kvalitní cestovní pouzdro
 • nabíjecí kabel s USB-C na obou stranách
 • adaptér z USB-C na microUSB
 • HDMI-HDMI kabel
 • základní dokumentace včetně manuálu

Konstrukční zpracování: získá si vás

Hodnotit design a konstrukční zpracování u projektorů není zcela běžné, u kapesních projektorů je však i design a konstrukce velmi důležitým bodem. A zde Sony neponechalo nic náhodě. Kapesní projektor MP-CD1 je jednoduše řečeno jedním z nejelegantnějších, které můžete na tuzemském trhu zakoupit. Tělo je z valné části kovové (plastová je jen brada a čelo projektoru), konkrétně se jedná o slitinu hliníku, navíc s efektní leštěnou úpravou. Na první (i druhý) pohled si vás novinka získá, spíše než jako projektor působí MP-CD1 jako luxusní kazeta.

U přenosných projektorů je důležitá i hmotnost a rozměry. Tento patří k těm nejtenčím projektorům, konkrétní rozměry činí 150 × 83 mm × 16 mm. Hmotnost je poté 280 gramů. Zvláště tloušťka celého zařízení na nás udělala opravdu skvělý dojem, těžko se vám bude věřit, že se uvnitř nachází projekční lampa. Hmotnost hodnotíme jako velice slušnou, v tašce nebo menším příručním zavazadle ani nepoznáte, že jej vezete s sebou.

Projektor se na tuzemském trhu prodává v černém provedení. Na svrchní straně se nachází logo výrobce a také dvojice LED diod, jejíž svit doprovází některé činnosti (nabíjení, promítání), a také extrémně nenápadný výstup hlasitého reproduktoru. Levý bok je osazen hardwarovým posuvníkem s plynulým pojezdem, kterým se zaostřuje obraz, pravý bok je pak vyhrazen veškeré konektorové výbavě i vypínacímu tlačítku, které se nachází téměř u samotné hrany levého boku. Tlačítko musíme pochválit za ideální zdvih i zpětnou vazbu, možná by nám ale nevadilo, kdyby bylo rozměrnější. Hned napravo od tlačítka se nachází napájecí USB-C konektor, dále USB pro nabíjení ostatních zařízení, HDMI s podporou MHL a sluchátkový jack konektor. Přední straně pochopitelně dominuje lampa, která je zapuštěná v plastové bradě.

MP-CD1 je jedním z nejelegantnějších kapesních projektorů, které můžete zakoupit.

Posledním místem, na které se zaměříme, je spodní část projektoru. Zde se nachází standardizovaný závit pro připevnění na stativ a výdech větráčku. Aby nebylo bráněno odvětrávání přímým kontaktem s podložkou, je projektor opatřen pryžovými nožičkami, díky kterým se nesmýká ani na hladké podložce, typicky stole. Přesto zde hrozí ucpání průchodu, především pokud projektor položíte na měkčí podložku. Pokud však vsadíte na stativ, o chlazení nemusíte mít obavy.

Sony MP-CD1

Luxus si žádá kvalitní ochranu, pro tento případ přiložilo Sony ochranné cestovní pouzdro, které přesně pasuje na rozměry projektoru. Ten se do pouzdra vsunuje zboku, díky čemuž není ohrožen přístup ke konektorům. Chrání se však lampa i samotné tělo z hliníku. Když už jsme u krytí lampy pouzdrem, samotný projektor nemá žádnou vlastní ochranu lampy, ani posuvnou krytku, ani nic podobného. Pouzdro v základním balení tak bylo prakticky nutností.

Svým zpracováním připomíná pouzdro kůži, jde však o koženku, byť kvalitně zpracovanou. Pokud bychom přeci jen měli najít nějakou negativní vlastnost pouzdra, projektor lze vyjmout spíše obtížně. Stačilo by přitom přidat látkový pásek, za který by se potáhlo a projektor by elegantně vyjel.

Líbilo se nám
 • špičkové konstrukční zpracování
 • kvalitní materiály
 • snadný přístup ke konektorům
 • subtilní rozměry, rozumná hmotnost
 • standardizovaný závit pro stativ
Nelíbilo se nám
 • méně vhodné umístění větráčku