Screeningové zařízení s umělou inteligencí umí odhalit COVID-19

Screeningové zařízení s umělou inteligencí umí odhalit COVID-19
Fotografie: Tiger Tech Solutions, Inc.
  • Monitor Tiger Tech COVID Plus by měl odhalit COVID-19 u asymptomatických jedinců
  • Disponuje integrovanými světelnými senzory a malým počítačovým procesorem
  • Zařízení nenahrazuje diagnostický test COVID-19

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv ve Spojených státech schválil použití nového screeningového zařízení, které identifikuje určité biomarkery (měřitelné indikátory biologického stavu) s cílem odhalit COVID-19 u asymptomatických jedinců starších pěti let. Díky Tiger Tech COVID Plus Monitor může vyškolený personál zabránit v šíření viru SARS-CoV-2. Důležité je ale zmínit, že pásek nenahrazuje diagnostický test na COVID-19, není proto určen k použití u jedinců, kteří už příznaky mají.


Pásek má integrované světelné senzory a malý počítačový procesor, které hledají biomarkery viru. Jedním z takových biomarkerů je například hyperkoagulabilita, kvůli které dochází ke zvýšené srážlivosti krve. Při samotném použití by měl být pásek ovinut kolem levé holé paže nad loktem. Světelné senzory měří puls jedince po dobu tří až pěti minut a získaná data poté procesor vyhodnocuje. Finální výsledek se člověk dozví díky různobarevným světlům, která prokáží, zda jedinec určité biomarkery má, nebo ne.

Monitor Tiger Tech COVID Plus byl testován jak v nemocnicích, tak ve školách. Do nemocniční studie bylo zapojeno 467 asymptomatických jedinců, přičemž u 69 lidí došlo k potvrzení onemocnění COVID-19. Prokázalo se, že zařízení identifikovalo pozitivní jedince s 98,6% přesností a negativní jedince s 94,5% přesností. Školní studie podle vládní agentury tyto výsledky v podstatě potvrdila.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze