SZÚ potvrdil devátý případ opičích neštovic v Česku

SZÚ potvrdil devátý případ opičích neštovic v Česku
Fotografie: unsplash.com
  • Minulý týden byl potvrzený jeden případ opičích neštovic
  • Další pozitivní vzor SZÚ obdržel v pondělí

Během minulého týdne Národní referenční laboratoř pro chřipku a nechřipková virová onemocnění SZÚ vyšetřila celkem 11 vzorků od 3 různých pacientů, kromě toho bylo provedeno konfirmační vyšetření negativního nálezu u 1 pacienta se 2 vzorky z FN Motol. Jako infikovaného testy metodou PCR označily v tomto týdnu nově jednoho člověka. Celkem Státní zdravotní ústav laboratorně potvrdil již 8. případ opičích neštovic v ČR.


Pozitivní vzorek SZÚ odeslala Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Hygienická stanice hlavního města Prahy uvedla, že se jedná o osobu s trvalým pobytem v hlavním městě. Mezi prvním příznaky, které se u pacienta ve druhé polovině června objevily, patří pupínky na určitých částech těla. Nakažená osoba je v domácí izolaci a v kontaktu s ošetřujícím lékařem.


Další potvrzený případ Národní referenční laboratoř SZÚ ohlásila v pondělí. Dva kontrolní vzorky od jednoho nemocného člověka SZÚ ke konfirmaci poslala Fakultní nemocnice Bulovka. Oba vzorky byly pozitivní. Případ epidemiologicky šetří opět Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze