Tenistky mají na turnaji Billie Jean King Cup k dispozici analytiku hry v reálném čase

Tenistky mají na turnaji Billie Jean King Cup k dispozici analytiku hry v reálném čase
Fotografie: unsplash.com
  • V rámci turnaje Billie Jean King Cup by BNP Paribas Finals v Praze mohou týmy čerpat cenné informace a herní statistiky díky aplikaci Billie Jean King Cup Match Insights
  • Nástroj vyvinula v rámci globálního partnerství turnaje společnost Microsoft a ve finálovém kole BJK Cup je v ostrém provozu nasazen vůbec poprvé

Jak silně a kam nejčastěji soupeřka podává? A na jakou stranu naopak směřovat svůj servis tak, aby byla šance na nepříjemný return minimální? V jaké herní situaci se protihráčka pravděpodobně bude tlačit na síť, a kterým úderem ji dostat zpět do defenzívy?


Aplikace Billie Jean King Cup Match Insights, kterou pro stejnojmenný finálový turnaj ženských národních tenisových týmů vyvinula společnost Microsoft, pomůže tenistkám i trenérům s analýzou klíčových prvků vlastní hry i stylu soupeřky na základě vizualizovaných dat. Informace mají týmy po ruce téměř okamžitě a přímo na kurtu na dotykových zařízeních Microsoft Surface.

Údaje o hře aplikace sbírá pomocí speciálních kamer pro sledování míče i hráček a také díky 3D radarovým systémům. Data jsou následně v reálném čase zpracována na cloudové platformě Microsoft Azure pomocí jejích pokročilých analytických řešení.

Billie Jean King Cup

Klíčové funkce aplikace Match Insights jsou:

  • Analýza podání – jeho umístění a účinnost
  • Return podání – umístění a přesnost
  • Pohyb po kurtu – pokrytí prostoru a celková uběhnutá vzdálenost
  • Funkce tabule – trenéři a hráči mohou do aplikace zapisovat své postřehy ze hry a ukládat je pro pozdější použití

Při přejmenování soutěže na Billie Jean King Cup se ITF snažila spojit tradice s inovacemi, z čehož vyplynulo partnerství se společností Microsoft. Bude fascinující sledovat, jak se v Praze utká 12 nejlepších týmů světa s přístupem k těmto převratným informacím, které umožní trenérům a hráčkám dělat důležitá rozhodnutí během zápasů v reálném čase,“ vysvětluje David Haggerty, prezident organizace ITF, pod jejíž hlavičkou se turnaj v Praze koná.

Praha je tento týden středem pozornosti tenisového světa a já jsem nadšená, že Microsoft u této příležitosti hráčkám může pomoci zlepšit jejich výkony díky naší zbrusu nové aplikaci Match Insights. Věřím, že naši inovativní aplikaci týmy využijí na maximum,“ dodává Violeta Luca, generální ředitelka společnosti Microsoft pro Česko a Slovensko.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze