AQ M 24BT
test

AQ M 24BT

Klasik s nádechem moderny

Nabídka reproduktorů s bezdrátovým připojením je nepřeberná, ale obvykle jde o levnější kousky pro občasné použití. Co ale když zatoužíte po kvalitním poslechu, kde dostanete možnost nejenom bezdrátového, ale i drátového připojení?

Dnes testovaný model z dílen Acoustique Quality vypadá na první pohled nenápadně až nudně. Reproduktor totiž vypadá jako ten, který měli někde v obýváku vaši rodiče. A to rozhodně není výtka – pro kdekoho to může být rovnou výhra. AQ M 24BT zapadne do prakticky každého interiéru a pokud by vám tam neladila dřevěná kresba ořechu, kterou jsme dostali na test, pak můžete sáhnout ještě po neutrální černé.

Technické parametry AQ M 24BT

Rozměry 160 × 296 × 215 mm
Hmotnost L/P 3,6/3,7 kg
Výstupní výkon 30 + 30 W
Bezdrátová konektivita Bluetooth 4.2 (SBC, AptX, AptX-LL, AAC)
Napájecí konektor proprietární
Spotřeba OFF/norm/max 0/10/70 W
Zvýšená odolnost ne
Analogové vstupy 2 × 2 cinche
Hardwarová tlačítka ON/OFF/změna zdroje/změna hlasitosti
Barevné provedení černá nebo ořech
Cena 7 490 Kč s DPH

Obsah baleni: hlavně kabely

Kromě dvojice reproduktorů v balení naleznete napájecí zdroj (14 V, 2,5 A) s redukcí, dálkové ovládání a dvojici propojovacích kabelů: jeden odizolovaný pro vzájemné propojení reprobeden a jeden propojovací s 3,5mm jackem na jedné straně a dvojicí cinchů na druhé. To je dostačující, ale poslední zmiňovaný kabel mohl být v balení dvakrát, protože reproduktor umožňuje drátové připojení ke dvěma zdrojům zároveň.

AQ M 24BT

Konstrukční zpracování: poctivá práce

Jak jsme naznačili v úvodu, jedná se o poctivě zpracovaný výrobek, který se stane nenápadnou ozdobou každého interiéru. Rozměry jednoho reproduktoru jsou 160 × 296 × 215 mm a hmotnost 3,6, respektive 3,7 kilogramu. Své místo tak najdou nejenom v obývacím pokoji, ale třeba i vedle monitoru počítače na pracovním stole. Síťky jsou připevněny trvale a na zadní straně chybí systém pro zavěšení na zeď.

Jednolitou čelní plochu kvádrovitého tvaru narušuje u levé bedny pouze lesklý proužek vespod s otočným ovladačem v jeho prostředku. Tím můžete nastavovat hlasitost a pomocí stisku přepínat zdroje zvuku, což pak indikuje barva svítícího loga AQ na levé straně. U testovaného modelu to byla zelená či žlutá pro analogové vstupy a modrá pro Bluetooth. Totéž můžete provádět i pomocí dálkového ovladače.

AQ M 24BT

A to by bylo ke konstrukci asi všechno. Ve světě bezdrátových reproduktorů, které vás zaplaví množstvím tlačítek, diod a dalších doplňkových funkcí, se to může zdát málo, ale zde se jedná o standardní reprobedny propojené kabely, kde je bezdrát spíše jen jako doplněk. Jedinou výtku tak lze mít k tomu, že otočný ovladač se lehce kývá. Ničemu to nevadí, ale kazí to jinak perfektní dojem.

Líbilo se nám
  • konzervativní design
  • kvalitní materiály
  • jednoduché ovládání
  • decentní LED dioda
Nelíbilo se nám
  • otočný ovladač se lehce kývá
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze