Bang & Olufsen BeoPlay P6
test

Bang & Olufsen BeoPlay P6

Kus poctivé kvality
4

Přenosných reproduktorů na cesty je na trhu tak obrovské množství, že se velmi obtížně nachází ten pravý. Pokud se však chcete odlišit a zároveň si užít opravdu nekompromisně kvalitní zvukový výstup kdekoli, možnosti se ztenčují na pár jednotek. Dnes testovaný BeoPlay P6 od věhlasné značky Bang & Olufsen představuje jednu z možností.

Reproduktory značky Bang & Olufsen jsou všeobecně považovány za jedny z designově nejpovedenějších, zvuková stránka pak nezůstává pozadu. Pokud se chcete radovat z kvalitního zvuku i na cestách, případně jej pouze chcete přemisťovat v rámci domu a zahrady, Bang & Olufsen nabízí alternativy v podobě přenosných reproduktorů.

Bang & Olufsen Beoplay P6
Krása spočívá v detailech

Dnes testovaný BeoPlay P6 vám udělá radost jak doma v interiéru, tak venku, avšak menší radost udělá vaší peněžence. O finance však u produktů Bang & Olufsen jde až v poslední řadě. I když levnější alternativy samozřejmě existují, zde se volí srdcem znalce a milovníka prémiových produktů.

Technické parametry Bang & Olufsen BeoPlay P6

Rozměry 170 x 130 x 68 mm
Hmotnost 1 kg
Frekvenční rozsah 55 Hz – 20 kHz
Specifikace 4'' basový měnič, 2× 1,5'' širokopásmový měnič
Výkon zesilovačů, třída 1× 36W basový měnič, 2× 30W širokopásmový měnič (třída D)
Udávaný špičkový výkon 215 W
Bezdrátová konektivita Bluetooth 4.2
Baterie, výdrž 2 600 mAh, až 16 hodin
Spotřeba 14 W, v pohotovosti 0,5 W
Napájecí konektor USB-C
Doba nabíjení cca 3 hodiny
Odolnost IP54
Další dovednosti mikrofon pro hovory, párování s dalšími reproduktory BeoPlay skrze aplikaci
Hardwarová tlačítka ON/OFF, párování Bluetooth, zvýšení hlasitosti, snížení hlasitosti, multifunkční konfigurovatelné tlačítko
Použité materiály hliník, kůže, polymer
Barevné provedení přírodní barva hliníku, černá (doplňkově švestková a vápencová)
Cena cca 9 000 Kč

Obsah balení: s vakem navíc

Produkty BeoPlay nás baví už svým balením. Krabice s vyobrazeným hardwarem ukrývá samotný produkt v semišovém šuplíčku, pod nímž se nachází základní dokumentace a důležitý kabel USB-C – USB-A pro napájení. Adaptér do sítě chybí, avšak využít můžete například adaptér k vašemu smartphonu.

Bang & Olufsen Beoplay P6

Bang & Olufsen alespoň dodalo pěkný měkký vak na přenášení reproduktoru, který lze tkanicí stáhnout a částečně tak reproduktor ochránit před nástrahami vaší tašky či jiného zavazadla.

Hned na úvod můžeme zmínit, že o finální podobu reproduktoru se zasloužila designérka Cecilie Manz, která vdechla život více produktům. Ještě než reproduktor poprvé uchopíte do ruky, zaujme už svým designem. Někomu může připomenout starší rádia (což byla mimochodem i inspirace designérky), někomu bandasku, dalšímu zase nanuk bez špejle či retro stojací hodiny. Tak či tak, po stránce designu si novinka jistě najde mnoho příznivců, ale i odpůrců – po stránce designu si jde BeoPlay P6 zkrátka svoji cestou a na první pohled jej odlišíte od konkurence, stejně tak i od ostatních produktů modelové řady BeoPlay.

Bang & Olufsen Beoplay P6

Samotné rozměry korespondují s tím, co za výkon se nachází uvnitř –rozměry činí 170 × 130 × 68 mm, hmotnost poté 1 kilogram. Ano, BeoPlay rozhodně není reproduktorem na každodenní přenášení v plátěnce. Ne že by vám reproduktor utrhl popruhy, avšak na častější přenášení bychom určitě nalezli vhodnější (a klidně i o trochu méně výkonnou) alternativu.

Po stránce designu si jde svojí cestou.

Reproduktor lze zakoupit ve dvou barevných variantách, tedy v námi testované černé (s „perleťovou“ úpravou) a také v přírodní barvě hliníku, tedy světle šedé. Designovým a zároveň i praktickým prvkem je kožený popruh na boční straně, za který můžete BeoPlay P6 pověsit například za větev při zahradní party.

Bang & Olufsen Beoplay P6

Valná část těla je tvořena právě hliníkem, který reproduktorům BeoPlay vtiskává svoji osobitost již dlouhá léta. Oba hliníkové díly jsou vyfrézované malými otvory tak, aby byl průchod zvuku téměř 360stupňový, tedy až na samotné boky, kde se vyfrézované otvory nenachází.

Spodní část tvoří polymerový podstavec, který reproduktor udrží na rovné položce i v momentě, kdy se basy rozezní na maximum.

Bang & Olufsen Beoplay P6

Vrchní hrana hostí pětici tlačítek, která nejsou do hliníkového těla vsazena, nýbrž se jedná o vyříznuté části samotného hliníkového monolitu. Na pravém boku se nachází napájecí USB-C konektor a hned vedle ukrytá LED dioda, která signalizuje stav nabíjení, vybití, párování atd. Potěší že tělo reproduktoru je částečně prachuvzdorné a také voděodolné dle certifikace IP54. K bazénu se tedy BeoPlay P6 určitě nehodí. Pokud vás však při zahradní party stihne krátký deštík, obavy z poškození mít nemusíte.

Pokud bychom měli shrnout kvalitu zpracování, budeme jen chválit. Vkusná robustnost a perfektní lícování je přesně to, co dělá reproduktory BeoPlay jedinečnými. Diskutabilní složkou se v případě novinky stává design, který si zkrátka „sedne“, případně nikoli.

Diskuze ke článku
Jirka_S
Proboha, dioda skutečně signalizuje "vybytí", pane redaktore?
EllDiap
Cialis En Mano Madrid Reaction To Amoxicillin Finasteride Can I Purchase cialis no prescription No Presciption Amoxicillin Best Sildenafil Pills For Sex Propranolol Buy Mastercard

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze