Mamibot iGLASSBOT W120
test

Mamibot iGLASSBOT W120

Umývejte okna jako nikdy předtím

Americká značka Mamibot přichází s inovativním čističem oken, který je vybaven několika čistícími nástavci, integrovanou baterií a také praktickým dálkovým ovládáním. Dokázal si v našem testu obhájit vyšší pořizovací cenu atakující deset tisíc korun?

Chytré vysavače se pomalu, ale jistě stávají běžnou součástí našich domácností a s jejich postupným rozšiřováním tak možná přichází ten správný čas na představení nových chytrých pomocníků do domácnosti. V této recenzi si vezmeme na mušku čistič oken Mamibot iGLASSBOT W120, který slibuje dokonale čistá okna s minimem vašeho úsilí.

Technické parametry Mamibot iGLASSBOT W120

Rozměry 250 × 250 × 80 mm
Hmotnost 1,35 kg
Kapacita baterie 600 mAh
Výkon 75 W
Hlasitost přibližně 65 dB
Rychlost čištění 2,5 m² za minutu
Cena 8 990 Kč s DPH

Obsah balení: včetně chemie

Uvnitř pečlivě zabalené krabice jsem nalezl utěrky (pro méně a více znečištěný povrch), napájecí kabel s adaptérem, dálkové ovládání a samotný čistič. Dokonce nechyběl ani saponát a také lanko s karabinou, které slouží jako jištění pro čistič. K dispozici je také kvalitně přeložený návod v českém jazyce.

Mamibot iGLASSBOT W120
Líbilo se nám
  • včetně saponátu a jistícího lanka

Konstrukční zpracování: hranatý sympaťák

Čistič na první pohled rozeznáte od chytrých vysavačů podle tvaru, který je v tomto případě spíše hranatý než kulatý. Díky tomu se může Mamibot lépe dostat do rohů. Zaujme také velké madlo na vnější straně, díky kterému se snadno přenáší. Zároveň poslouží jako úchyt pro dodávané lanko s karabinou. To lze uvázat k pevnému bodu nad oknem a použít jej jako jištění.

Mamibot, ačkoliv převážně plastový, působí na první pohled sympaticky. Na těle si pak můžeme všimnout jediného tlačítka pro vypnutí/zapnutí/pozastavení, zdířky pro reproduktor/bzučák a také kontrolky, která informuje o úrovni nabití, případně funguje jako indikátor zapnutí.

Instalace utěrek je otázkou pár sekund.

Na straně spodní lze spatřit dvojici koleček a senzory pro detekci hran umístěné v rozích. Uprostřed je otvor nasávání, pomocí něhož se čistič „přicucne“ k oknu či jiným strukturou podobným povrchům, jako je například mramor. Na spodní straně se také nachází několik pásků se suchým zipem, na které se nalepí dodávané utěrky. Instalace a odstranění utěrky je díky tomu otázkou pár sekund.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • snadná instalace čistících utěrek
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze