Oral-B Genius X 20000N
test

Oral-B Genius X 20000N

Pro váš bezchybný úsměv

To, že chytré je dnes již kde co, ví každý, kdo sleduje náš web. Chytrým kartáčkem tak dnes už nikoho nepřekvapíme. Oral-B však vyvinul kartáček tak chytrý, že možná i vy nebudete zprvu chápat, co vše umí a hlavně, jak to vlastně dělá. Dnes testovaný Genius X s umělou inteligencí vám zuby nejenom skvěle vyčistí, ale dokáže vás upozornit i na špatné návyky, kterými svým zubům ubližujete.

Jak už víme, na trhu existuje několik typů elektrických zubních kartáčků. Velký rozmach aktuálně zažívají kartáčky sonické, které jsou díky svému stíravému pohybu pro mnohé příjemnější než již dlouho známé kartáčky oscilačně rotační (v případě Oral-B oscilačně-rotačně-pulzační). Oral-B však ukazuje, že tento typ kartáčků rozhodně neřeklo poslední slovo a mají co nabídnout, ba co víc, jsou díky moderním funkcím a létům vývoje mnohem dál. A když už chcete pokrok demonstrovat, tak samozřejmě na tom nejlepším kartáčku s pořádnou nadílkou funkcí.

Dnes testovaný model spadá do řady Genius X a jak už samotné označení napovídá, jedná se o vůbec ty nejdokonalejší kartáčky, které Oral-B prodává. Nejde ale o ledajaký elektrický kartáček, váže se k němu i speciální aplikace a kartáček samotný je vybaven umělou inteligencí, která sleduje vaše návyky. Málokdo si totiž uvědomuje, že špatné čištění zubů je pro zubní sklovinu a zuby jako celek podobně nebezpečné, jako kdybyste si zuby čistili jen jednou za čas.

Technické parametry Oral-B Genius X 20000N

Typ čištění oscilačně-rotačně-pulzační technologie (3D)
Počet režimů čištění 6
Režimy čištění denní, sensitive, režim péče o dásně, bělící režim, hloubkové čistění a režim čištění jazyka
Umělá inteligence ano
Časovač ano
Senzor tlaku a indikátor ano, indikátor SmartRing
Detekce polohy v ústech ano, umělá inteligence (gyroskop, akcelerometr, aplikace)
Odolnost vůči vodě ano
Baterie lithium-iontovoá
Výdrž až 14 dnů, od 20 % snížený výkon
Způsob a délka nabíjení Indukční nabíjení, zhruba 11 hodin
Propojení s aplikací ano
Kompatibilita Android a iOS
Časovač u konkrétních režimů 2 minuty: denní, sensitive, režim péče o dásně 2 minuty a 20 vteřin: bělení, 3 minuty: hloubkové čištění, 20 sekund: čištění jazyka
Rozměry a hmotnost 23,5 × 3,2 cm, 138 gramů
Obsah balení tělo kartáčku, barevný kroužek, nabíjecí indukční stanice s držáky na 4 hlavice, 1× hlavice kartáčku Cross Action, pevné cestovní pouzdro, nabíječka k pouzdru, manuál
Cena cca 7 tisíc korun

Obsah balení: plná výbava

V poměrně velké krabici nalezneme kromě samotného těla kartáčku s kovovým hrotem také nabíječku do sítě, indukční nabíječku, která má v přídavném boxu slot pro čtyři kartáčkové hlavy, pevné cestovní pouzdro z matného plastu, jednu kartáčkovou hlavu a také dokumentaci. Nabíječka je kompatibilní s cestovním pouzdrem, indukční stojánková nabíječka má vlastní kabel.

Oral-B Genius X 20000N

Samotné pouzdro je vybavené slotem pro tělo kartáčku, vejdou se sem i dvě kartáčkové hlavy a pouzdro je vybaveno i základním stojánkem pro mobilní telefon. Ten lze pomocí kabelu zapojit do USB-A konektoru, který se rovněž nachází na těle pouzdra, a jednou nabíječkou tak můžete nabíjet jak samotný kartáček, tak i mobilní telefon usazený ve stojánku. USB-A konektorem ale bohužel cestovní pouzdro nedobíjíte, takže k dobití budete vždy potřebovat speciální nabíječku od Oral-B. Pouzdro samotné bohužel nemá vlastní baterii, ani neumožňuje UV sterilizaci kartáčkových hlavic.

Líbilo se nám
  • cestovní pouzdro jako bonus
  • indukční základna s držáky na hlavice
  • stojánek pro smartphone
Nelíbilo se nám
  • pouzdro nemá vlastní baterii ani UV sterilizátor
  • pouzdro se dobíjí proprietární nabíječkou

Zpracování a konstrukce: bojovník za zdravé zuby

Elektrické zubní kartáčky Oral-B jsou na trhu již pěknou řádku let a za tu dobu se většině dostaly do podvědomí jako ty, které odstartovaly zájem čistit si zuby moderněji s dosažením co možná nejlepších výsledků. Design kartáčků Oral-B je jednoduchý, přesto velice důmyslný a hlavně propracovaný tak, aby kartáček skvěle padl do ruky a dobře se s ním v ústech manipulovalo. Nejinak je tomu, zcela pochopitelně, i u prémiové řady Genius X s umělou inteligencí.

Oral-B Genius X 20000N

Námi testovaný model 20000N je vrcholem nabídky po stránce funkcí, zaměnit byste ho však mohli i za verzi s přídomkem Luxe Edition, která si ještě více pohrává z designem. Zpět ale k testovanému kartáčku, jenž kombinuje černou a šedou barvu, stejně jako matnou pogumovanou a lesklou část, která je na předním panelu i poloprůhledná. Jde v podstatě o klasické spojení, které zajišťuje pohodlný úchop kartáčku a postará se o to, že v ruce neprokluzuje. Na těle kartáčku nalezneme hned několik zajímavých prvků, přičemž tím nejnápaditějším je SmartRing. Ten je těsně pod kartáčkovou hlavou a jsou v něm ukryté LED diody, které se aktivují po zapnutí. Barvu prstence lze navíc nastavit přímo skrze aplikaci, v momentě používání kartáčku se pro efekt celý pás obarví vámi zvolenou barvou. Další funkce SmartRingu si popíšeme později.

Barvu prstence SmartRing lze navíc nastavit skrze aplikaci.

Hlavní ovládací prvky jsou v panelu ve vrchní části kartáčku. Ten je opět pogumovaný, to proto, aby se tlačítka dobře tiskla, i když máte mokré ruce. Vrchní kruhové tlačítko zajišťuje zapnutí a vypnutí kartáčku, menším spodním tlačítkem poté přepínáte režimy, když je kartáček zapnutý. Malé kulaté tlačítko nedokáže kartáček spustit, ale při nečinnosti můžete jeho stiskem zkontrolovat nastavení režimu, připojení skrze Bluetooth a také stav nabití. Diody totiž po jeho stisku zhruba na 20 vteřin osvětlí piktogramy. Samotné přepínání režimů je však možné až poté, co hlavním tlačítkem kartáček zapnete. Svit všech diod je výrazný, přesto tlumený, kladně hodnotíme také špičkovou odezvu tlačítek. I přesto, že se nachází v pogumovaném pásu, je stisk velice jistý a snadný. Na doplnění, i když se kartáček chlubí 6 režimy čištění, piktogramů znázorňujících daný režim je zde 5, denní režim totiž vlastní piktogram nemá. Jak prozradila naše tabulka na začátku recenze, každý režim má vlastní čas, o uplynutí čtvrtiny vás vždy informuje výraznější vibrace a zablikání SmartRingu, což vás přesměruje na další segment chrupu.

Oral-B Genius X je po stránce designu i zpracování vrcholem nabídky kartáčků s oscilačně-rotačně-pulzační technologií. Ani při silném tlaku nikde nic nevrže a kartáček působí velice bytelným dojmem, menší pád ho určitě nerozhází. Líbí se nám jak (v dobrém slova smyslu) usedlejší design a tmavé barvy plastů, tak zpracování a SmartRing. Řada Genius X samozřejmě není jediná, která SmartRing nabízí, přesto jde o příjemný benefit. Vyzdvihli bychom také velmi dobré „odhlučnění“ vibrací. Pokud se bokem kartáčkové hlavy omylem dotknete zubů, nemusíte mít strach, že by se poškodila sklovina, což nelze říct o všech produktech konkurence.

Oral-B Genius X 20000N

Pokud vám nevyhovuje tmavá varianta, kartáček je k dispozici i ve světlém provedení, případně již ve zmíněné Luxe Edition se zajímavými ornamenty na cestovním pouzdře.

Líbilo se nám
  • precizní zpracování
  • špičková odezva tlačítek
  • neutrální barevné provedení
  • prstenec SmartRing
  • pogumované části
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze