Philips 55OLED854
test

Philips 55OLED854

Elegance, která vás vtáhne do děje
7

Pořízení nové OLED televize již nemusí znamenat vynaložení horentní sumy peněz, což dokazuje i letošní novinka od Philipsu řady 854. Ta kombinuje působivou OLED obrazovku s oblíbenou technologií Ambilight. Eleganci podtrhuje perfektní zpracování samotné televize i podstavce. Navrch dostanete propracované prostředí Android TV.

Segment chytrých televizí je v dnešní době roztříštěn mezi mnoho různých výrobců. Kromě opravdových stálic, mezi které lze řadit například Samsung či Sony, se na trhu čím dál častěji objevují i draví čínští výrobci. Nadále však zůstává prostor i pro menší, byť historicky známé výrobce televizorů. Mezi takové směle řadíme Philips, který i v roce 2019 dokáže zaujmout. Jeho letošní řada 854 sází na tenké rámečky, operační systém Android TV nebo audiovizuální zážitek umocněný tradiční technologií Ambilight. V případě námi testované varianty s úhlopříčkou 55 palců se cena na českém trhu pohybuje kolem 40 tisíc korun. Jde o zajímavý tip na novou a dobře vybavenou chytrou televizi?

Technické parametry Philips 55OLED854

Rozměry (se stojanem) 123 × 70,6 (73,3) × 5,2 (24,3) cm
Hmotnost (se stojanem) 21,2 kg (23,7 kg)
Úhlopříčka 55 palců (139 cm)
Typ displeje OLED
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10+
Reproduktory 50 W (2.1 Ch)
Operační systém Android TV 9.0
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.2
Kabelová konektivita 4× HDMI, 1× USB 3.0, 1× USB 2.0, 1× Ethernet
Záznam na USB úložiště ano
Cena 40 000 Kč

Konstrukční zpracování: nevídaný luxus

Běžný uživatel toto sice nedocení, ale v následné návaznosti si to neodpustím zmínit. Televize Philips řady 854 jsou opravdu velmi důmyslně zabaleny a každá část má v krabici přesné místo. Výsledkem toho je velmi snadné vybalení, nad kterým netřeba dlouho přemýšlet. Samotnou televizi je nutné vybalit ve dvou lidech a následně položit na dostatečně rozměrný stůl. Takto připravenou ji můžete opatřit podstavcem.

Ten vás zaujme na první pohled. Je krásně lesklý a především nebývale těžký. Manipulace s ním je tudíž poněkud obtížnější, avšak na druhou stranu získáte jistotu, že televizi bezpečně udrží. Podstavec působí až nebývale luxusním dojmem. Sice přitahuje otisky prstů, ale jakmile jej vyleštíte, stane se ozdobou. Logo výrobce je pak umístěné elegantně v levé části podstavce. Velmi masivně působí i dodávané šrouby, kterými zkompletujete podstavec, a následně i ty, kterými zkompletovaný podstavec přišroubujete k samotné televizi.

Podstavec působí až nebývale luxusním dojmem.

Celkový vzhled Philips opravdu promýšlel. OLED televize je opravdu tenká a pokud přecházíte v podstatě z jakékoliv starší televize, která nebyla typu OLED, budete jen žasnout. Zmíněný masivní podstavec zde není jen pro váš dobrý pocit. Po pevném usazení je totiž možné s displejem televize otáčet, což je mezi televizemi spíše vzácnost, tím spíše levnějšími modely, za které nemusíte zaplatit několik průměrných platů. Bez zbytečného posouvání celého podstavce si tak TV natočíte dle potřeb.

Za vyzdvihnutí stojí tenké rámečky kolem displeje i uhlazená zadní strana, byť tu budete vídat samozřejmě sporadicky, ne-li takřka vůbec. Celkově se nám Philips řady 854 skutečně líbí také díky preciznímu zpracování, kde si dal výrobce záležet na každičkém detailu.

Líbilo se nám
  • velmi tenké rámečky
  • stylový podstavec
  • podstavec je otočný
Diskuze ke článku
mato
Otočný podstavec Philips používa už roky. Škoda, že to nie je štandard všade. Pozadie, ktoré vidieť na fotkách za TV, zvlášť keď popisujete Ambilight, je úplne nevhodné. Ideálna je rovná biela stena.
Carda
Mám lepší televizi a tou je huawei mate 10
End
Phillips bych tedy nechtěl má příšerné barvy, červená není červená ale oranžová, a Android pro TV je nesmysl. Takže za mě OLED tv jedině od LG.
Petarda
Moc málo nudle, palec hore!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze