Philips 65OLED934
test

Philips 65OLED934

Ohromí obrazem, uchvátí zvukem

Chcete si doma náležitě užívat filmy/seriály ve vysoké kvalitě a spokojíte se v podstatě jen s tím nejlepším? Do hledáčku si tím pádem jednoznačně zařaďte 65palcovou novinku od Philipsu, která spadá do prémiové Series 900. Jedná se totiž o chytrou televizi nejen s Androidem a špičkovým OLED panelem, ale také důrazem na eleganci. Na poměry TV navíc nabízí i velmi kvalitní zvuk.

Vrcholem nabídku Philipsu je modelová řada Series 900 a právě z té jsme si za účelem testu vytáhli 65palcový model 934. Špičková, avšak na první pohled zdánlivě obyčejná TV má v rukávu jeden výrazný trumf ve formě spolupráce se společností Bowers & Wilkins, která zajistila kvalitní zvuk. U televize za více než 70 tisíc korun je však důležitý každičký detail. Obraz je svěřen do rukou OLED technologie, systém Googlu a zpracování snese přísná měřítka. Je to skutečně ten pravý adept pro náročného uživatele?

Technické parametry Philips 65OLED934

Rozměry (se stojanem) 144,9 × 83 (90) × 5,2 (25,2) cm
Hmotnost (se stojanem) 27,9 kg (32,3 kg)
Úhlopříčka 65 palců (165,1 cm)
Typ displeje OLED+
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10+
Reproduktory 2.1.2 (2×6 W, 1× 20 W, 2× 9 W)
Operační systém Android TV 9.0
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play a Philips Store
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.2
Kabelová konektivita 4× HDMI, 1× USB 3.0, 1× USB 2.0, 1× Ethernet
Záznam na USB úložiště ano
Cena 75 000 Kč

Konstrukční zpracování: preciznost především

Pokud se rozhodnete pořídit Philips Series 900, připravte se na opravu obrovské balení, se kterým rozhodně manipulujte ve dvou lidech. Dvojnásob to platí při vybalování, kde je však vše jasně patrné a návod je spíše jen pro ověření správnosti vašich kroků při vybalování a sestavování samotné televize. Dnes není žádným překvapením, že k sestavení nestačí jen dva páry schopných rukou, ale je potřeba i stůl, na který televizi položíte. Následně ji můžete opatřit podstavcem, který je tím vůbec nejzajímavějším na této TV.

Podstavec s reproduktory vypadá zatraceně dobře.

Podstavec má totiž integrované reproduktory. Montáž je velice snadná a brzy se vám naskytne působivý pohled na látkou potažené reproduktory a rovněž loga společností Philips a Bowers & Wilkins. Ta jsou v chromovém proužku, který elegantně navazuje na chromové lemování samotného displeje. Výsledkem právě této spolupráce je podstavec s pěti reproduktory, který vypadá opravdu dobře. V tuto chvíli na něj však nahlížíme jako na podstavec a je důležité říci, že velkou televizi udrží velmi spolehlivě. Montáž je zcela pevná, tudíž nelze se samotným displejem nijak otáčet, což je trošku škoda. Otáčení však není něco, s čím by se Philips nedokázal vypořádat, o něco levnější řada OLED televizorů s označením 8xx to zvládne. Zde je to pouhá daň za kombinaci podstavce s reproduktory.

Philips 65OLED934

Vzhled Philips opravdu promýšlel. OLED televize je skutečně velmi tenká a pokud přecházíte v podstatě z jakékoliv starší TV, která nebyla typu OLED, budete jen žasnout. V nejhlubším místě má televizor pouze 52 milimetrů, na okrajích je to ještě mnohem méně. Z tohoto důvodu je při manipulaci třeba dbát opravdu velké opatrnosti. 65palcový panel se již velmi ochotně ohýbá.

Líbilo se nám
  • elegantní vzhled
  • velmi tenké rámečky
  • stylový podstavec
Nelíbilo se nám
  • podstavec není otočný
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze