Sony KD-65XH9005
test

Sony KD-65XH9005

Dostupná kvalita bez rušivých elementů

Velká televize je dnešním nepsaným standardem ve většině domácností. Úhlopříčka 65 palců už nepředstavuje nijak nadstandardní velikost a dobře to ví i Sony. Na českém trhu se proto brzy objeví nový televizor lákající na rozumnou cenu, stylový vzhled a kvalitní audiovizuální zážitek.

Sony letos představilo novou řadu chytrých televizí XH90, která spadá přibližně do střední třídy, což mimochodem znamená, že ještě nejde o moderní OLED panely. Přesto můžeme očekávat hned několik moderních vychytávek, propracovaný vzhled i důraz na kvalitní zvuk. Tato nová řada dokonce myslí i na herní konzole budoucnosti, neboť se pyšní podporou HDMI 2.1. Česká cena prozatím odhalena nebyla, avšak v případě té evropské by námi testovaný 65palcový model měl vyjít na zhruba 50 tisíc korun. Půjde o zajímavou volbu roku 2020?

Technické parametry sony KD-65XH9005

Rozměry (se stojanem) 145 × 83,3 (90,3) × 7 (33,8) cm
Hmotnost 22,2 kg
Úhlopříčka 65 palců (164 cm)
Typ displeje LCD
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10+, HLG, Dolby Vision
Reproduktory 2×10 W
Operační systém Android TV 9.0
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.2
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB, 1× Ethernet
Záznam na USB úložiště ano
Cena 50 000 Kč (odhad)

Konstrukční zpracování: tenký rám i nožky

Nemusí se to zdát již nikterak zásadní, ale výrobci televizí se každým rokem snaží rámečky kolem obrazovky alespoň o kousíček zmenšit. Nejinak je tomu letos, kdy i u cenově dostupnějších modelů najdeme rámeček s tloušťkou zhruba 8 milimetrů. V tomto prostoru je matný šedý povrch a také stříbrná okrasná linka na samotném okraji rámečku. Sony se také nově rozhodlo, že vlastní logo ve středu spodní části již nebude potřebovat rozšířený prostor a vejde se do již zmíněného rámečku. Velice příjemná je také tloušťka televize, která činí pouhých 7 centimetrů a celkové zpracování zadní strany je krásně čisté.

Velice příjemná je také tloušťka televize.

Nadšení z designu předchází vybalení z krabice, které Sony tentokrát vyřešilo důmyslně: ani 65palcový televizor není nutné při sestavení odkládat na desku (stůl). Potřeba dvou párů rukou však logicky přetrvává. Za snadnějším vybalením z krabice stojí dobře řešený podstavec, respektive v řadě XH90 nožky. Každá má své místo na jednom z krajů televize a jednoduše je na jejich pozice zacvaknete. Nemusíte hledat žádné šroubky a nic šroubovat. Stabilita televize je vynikající a nehrozí, že by při letmém zavadění došlo k nechtěnému pádu. Někomu by mohlo chybět pohodlné natáčení TV, avšak to by vyžadovalo masivní středový podstavec, který si výrobci zpravidla nechávají pro dražší modely.

Na levém boku lze nalézt veškerou konektorovou nabídku, která je velmi dobře přístupná a o které si více řekneme v příslušné kapitole. Na opačnou stranu TV se umísťuje kabel napájení, který je se svou přibližně 1,5metrovou délkou dostatečně dlouhý. Celkově je zpracování je velice příkladné a televize opět spadá do škatulky moderních, přesto konzervativních. To jsou přívlastky vlastní takřka všem TV Sony.

Líbilo se nám
  • moderně konzervativní vzhled
  • tenké rámečky
  • velmi dobře řešené nohy pro TV
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze