Sony LSPX-S2 Glass Sound Speaker
test

Sony LSPX-S2 Glass Sound Speaker

Křehký jen napohled
2

Občas nám do redakce dorazí produkt, nad kterým jen s úžasem nevěřícně kroutíme hlavou. Jedním takovým je nový bezdrátový reproduktor od Sony s označením LSPX-S2 z řady Glass Sound Speaker. Za lehce krkolomným názvem se skrývá jeden z nejnápaditějších kousků, které jste kdy mohli vidět. To, zda si nás získal i svým zvukovým projevem, prozradí dnešní recenze.

Ne, tohle opravdu není jen tak ledajaký bezdrátový reproduktor – tohle je LSPX-S2 Glass Sound Speaker, který Sony představilo na veletrhu CES 2019. Od té doby uplynulo poměrně dost času a nám se tento zajímavý kousek konečně dostal do redakce na podrobné otestování. Souběžně s touto recenzí si můžete reproduktor objednat i vy, neb se formou oficiální distribuce dostal i na tuzemský trh.

Sony LSPX-S2

Nejvýraznějším prvkem celého řešení je skleněný tubus, který napomáhá šíření zvuku do všech stran. Princip je podobný jako u předchozí generace LSPX-S1, která byla světu představena již v roce 2016. U reproduktoru za zhruba 15 tisíc korun však očekáváme, že bude nekompromisně fungovat a působit jako celek. To, zda se naše přání a očekávání naplnila, prozradí naše dnešní recenze.

Technické parametry Sony LSPX-S2 Glass Sound Speaker

Rozměry 277 mm, Ø 90 mm
Hmotnost 1,1 kg
Frekvenční rozsah 60 Hz až 40 kHz
Výstupní výkon 11 W
Bezdrátová konektivita Bluetooth, Wi-Fi, NFC, DLNA
Výdrž 8 hodin (režim Bluetooth)
Napájecí konektor microUSB
Doba nabíjení cca 3 hodiny
Zvýšená odolnost ne
Další dovednosti párování s dalšími reproduktory, režim Candlelight, Spotify Connect
Hardwarová tlačítka ON/OFF, zvýšení hlasitosti, snížení hlasitosti, tlačítko Spotify Connect, regulace osvětlení, WPN tlačítko, resetovací tlačítko, tlačítko pro párování, tlačítko pro přidání reproduktoru do sítě
Použité materiály hliník, organické sklo, textil
Barevné provedení přírodní barva hliníku
Cena cca 15 000 Kč

Obsah balení: bez pouzdra

V krásné podlouhlé krabici z tvrzeného kartonu naleznete pod množstvím těsnícího materiálu samotný reproduktor a následně USB kabel s USB-A na jednom a microUSB na druhém konci, adaptér do elektrické sítě a také leštící hadřík. Na žádné další specialitky se nedostalo. Velká škoda, že chybí přenosné tvrzené pouzdro. Vzhledem k exkluzivnosti celého řešení by šlo o příjemný bonus.

Konstrukční zpracování: zkrátka exkluzivní

Sony LSPX-S2 Glass Sound Speaker má jednu velkou výhodu. Zaujal totiž ještě předtím, než se vůbec dostal do rukou prvních recenzentů. Důvod je nasnadě – svým jedinečným designem zkrátka okamžitě začal plnit titulky věhlasných zahraničních webů. Samotný reproduktor tvoří dvě hlavní části, a to skleněný tubus z organického skla a hliníková základna s textilním lemem, ve které se nachází nezbytný hardware a baterie pro bezdrátový provoz.

Na výšku LSPX-S2 měří 277 milimetrů, průměr základny poté činí 90 milimetrů. Hmotnost reproduktoru jednoznačně překvapí, zastavila se totiž na vysoké hodnotě 1,1 kilogramů, za což může především použití ryze hodnotných materiálů. Nebudeme vám nic nalhávat, reproduktor působí v ruce opravdu těžkým dojmem. Vzhledem k jeho tvaru se totiž nemá hmotnost jak rozprostřít, a tak je kompletně soustředěna do hliníkové základny.

Sony Glass Sound Speaker LSPX-S2
Glass Sound Speaker si vás podmaňuje postupně.

Jakmile reproduktor poprvé vybalíte z krabice a vyprostíte jej z mnoha bezpečnostních prvků, které brání rozbití v průběhu přepravy, budete si nejspíš nemalou chvíli ujasňovat, co si o něm myslet. My jsme nic podobného za poslední dobu neviděli a reproduktor v nás dokázal vzbudit opravdu velké emoce.

Možná by se dal celý koncept zhodnotit tak, že Glass Sound Speaker vás zaujme, nebo ne. Tak jednoduché to ovšem není. Glass Sound Speaker si vás bude chtít podmanit postupně, a to prakticky kdekoli, kam se jej v danou chvíli rozhodnete umístit. Bude nový reproduktor součástí vaší obývací stěny, nebo ho raději položíte na komodu? Možností existuje nespočet a téměř na každém místě bude LSPX-S2 kralovat svým naprosto ojedinělým designem. Hodnocení designu je samozřejmě subjektivní. To že mně se reproduktor zamlouvá neznamená, že jiný v něm nemůže vidět jen „hodně zvláštní lampu“.

Sony Glass Sound Speaker LSPX-S2

Jakmile se dostatečně pokocháte designem i zpracováním, začnete si všímat detailů, tedy ovládacích prvků. Všechny jsou součástí hliníkové základny, konkrétně nejspodnějšího lemu, ale část prvků se nachází i zespodu. Lem základny tvoří síťovina a skvěle doplňuje chladivý hliník. Zároveň je ideálním místem, kam Sony mohlo prvky umístit. Konkrétně se jedná o tlačítko pro vypnutí/zapnutí samotného reproduktoru (při delším podržení režimu Candlelight), tlačítko rychlé volby Push & Play, které zároveň slouží i pro pozastavení přehrávání, port napájecího microUSB konektoru, 3,5milimetrový jack a konečně tlačítko pro zesílení či zeslabení. Doplníme že nad tlačítky pro vypnutí a zapnutí a tlačítkem Push & Play se v nenápadném výřezu skrývají i LED diody, které informují o různých činnostech reproduktoru.

Lem základny tvoří síťovina a skvěle doplňuje chladivý hliník.

Zbytek ovládacích prvků se nachází zespodu: konkrétně jde o tlačítka regulující svit „náladového“ osvětlení, tlačítko pro spárování skrze Bluetooth, tlačítko pro přidání reproduktoru v rámci Wi-Fi sítě, resetovací zdířku a konečně také tlačítko WPS a nastavení časovače. Spodní hrana rovněž poslouží i pro párování zařízení skrze NFC, kdy stáčí přiložit telefon zády ke spodní hraně a automaticky proběhne párování skrze Bluetooth. I když se zdá, že na spodní straně je tolik tlačítek, že není možné se v nich vyznat, Sony je opatřilo praktickými piktogramy a návod tedy potřebovat nebudete.

Sony Glass Sound Speaker LSPX-S2

Tisknutí tlačítek jde poměrně ztuha, zvláště pak těch na spodní hraně, přitom tlačítka na textilním lemu jdou tisknout snáze. Výhodou je vyšší hmotnosti reproduktoru je, že můžete ovládat hlasitost či funkci Push & Play bez nutnosti si reproduktor přidržovat druhou rukou.

Skrytým prvkem celého reproduktoru je náladové osvětlení, které se nachází skryté právě ve skleněném tubusu. Jde o LED diodu, kterou lze nastavit tak, aby světlo při přehrávání hudby mihotalo jako plápolající svíčka. Intenzitu lze nastavit přímo skrze tlačítka na spodní hraně a mihotání poté v aplikaci, kterou si představíme později. Alternativně lze tento režim spustit i pomocí hlavního tlačítka pro vypnutí a zapnutí reproduktoru, jen je třeba jej přidržet déle.

Sony Glass Sound Speaker LSPX-S2

Samotné zpracování reproduktoru je dle očekávání na špičkové úrovni. Sony se soustředilo i na ten nejmenší detail a z pohledu řemeslného zpracování působí LSPX-S2 znamenitě. „Krk“ postrádá jakékoliv spoje či předěly – celá hliníková část je zkrátka kompaktní monolit. Sony tak od nás získává velký palec nahoru.

Líbilo se nám
  • exkluzivní design
  • špičkové materiály
  • promyšlené rozmístění prvků
  • ukrytí notifikačních LED diod
  • náladové osvětlení ukryté ve skleněném tubusu
Nelíbilo se nám
  • vyšší hmotnost (vykoupena použitými materiály)
  • starší microUSB konektor
Diskuze ke článku
petr
Cena na japonském amazonu je ¥39,456, tedy asi 8.720 Kč. Ano, cosi je třeba připočítat na dopravu a vyclení, nicméně stále ušetříte pěkných pár tisícovek...
Mixmow
hi guys :). I am looking for help for me and my girl. i am from France

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze