Sony SRS-XB12
test

Sony SRS-XB12

K bazénu i do kanceláře

Podobně jako u sluchátek se trend zmenšování a zbavování drátů nevyhnul ani reproduktorům. Dnešní uživatelé tak požadují nejen kvalitní zvuk, ale také kompaktní velikost a praktický design. Skvělou ukázkou toho, jak může takový bezdrátový reproduktor vypadat, je i dnes recenzovaný Sony SRS-XB12, který se navíc chlubí nezvykle dlouhou výdrží, ale i certifikací třídy IP67.

Pokud jste často na cestách a rádi přitom posloucháte hudbu nebo například audioknihy, možná jste již zvažovali alternativu ke sluchátkům v podobě přenosného reproduktoru. Ne vždy totiž musíte brát ohledy na okolí a na místech, kde jste sami, si můžete odpočinout od věčně nasazených sluchátek. Testovaný bezdrátový reproduktor Sony SRS-XB12 je přitom možná právě tím, co jste hledali – nabízí kompaktní rozměry, pro Sony typickou vysokou zvukovou kvalitu i zvýšenou odolnost IP67. Jaké jsou mé dojmy z přibližně dvoutýdenního používání? To vám rád sdělím v této recenzi.

Technické parametry Sony SRS-XB12

Rozměry 74 mm × 92 mm (průměr × výška)
Hmotnost přibližně 243 gramů
Frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz
Velikost reproduktoru 46 mm
Maximální rozsah komunikace 10 metrů
Bezdrátová konektivita Bluetooth 4.2
Výdrž přibližně 16 hodin
Napájecí konektor microUSB
Doba nabíjení cca 4 hodiny
Zvýšená odolnost ano, IP67
Podporované kodeky SBC, AAC
Kompatibilní profily A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Barevné provedení červená, zelená, modrá, fialová, šedá, černá
Obsah balení microUSB/USB-A kabel, popruh (připevněný k tělu)
Cena (MOC) 1 550 Kč

Obsah balení: nic nepřebývá, nic nechybí

V krabičce, která není o moc větší než samotný reproduktor, najdete kromě brožurky s návodem také černý kabel typu microUSB/USB-A. Osobně bych zde rád viděl také propojovací audio kabel se zakončením v podobě 3,5mm jacku na obou stranách. Vzhledem k tomu, že bude reproduktor většina uživatelů využívat k bezdrátovému poslechu, však chápu rozhodnutí výrobce tento kabel do balení nepřidávat.

Líbilo se nám
  • přiložený nabíjecí kabel

Konstrukční zpracování: nejen líbivé, ale i odolné

Reproduktor Sony SRS-XB12 vychází z designu svého předchůdce s označením SRS-XB10, spoléhá tak na praktický design v podobě „soudkovitého“ tvaru. Díky němu lze reproduktor postavit takřka na jakýkoliv povrch, aniž byste se museli obávat nedostatku stability. Díky silikonovému povrchu je zařízení navíc velmi příjemné na omak a i když máte například mokré ruce, jen tak nevyklouzne.

Sony SRS-XB12

Designově se tedy podle mého názoru reproduktor povedl a rozhodně nepůsobí nudně. Možnost vybrat si z široké palety barev navíc ocení nejen potenciální zájemce. Na těle najdeme sadu běžných tlačítek určených pro vypnutí, zapnutí, párování, úpravu hlasitosti, přijetí a ukončení hovoru, případně spárování s dalším reproduktorem. U jednotlivých tlačítek jsou navíc malé LED, které uživatele informují blikáním či nepřerušovaným svícením. Pokud bychom se přesunuli na druhou stranu tohoto „válečku“, najdeme zde záslepkou kryté micro USB a 3,5mm konektor. Záslepka na svém místě drží příkladně a od ztráty ji chrání spojovací kabel.

Velkou přidanou hodnotou tohoto zařízení je prachuvzdornost a vodotěsnost. V praxi to znamená, že i pokud byste reproduktor polili nebo vám například spadl do bazénu, měl by to přežít bez úhony. Sony SRS-XB12 je tedy ideálním kamarádem do deště nebo společníkem na letní grilovací párty u bazénu.

Sony SRS-XB12

Velmi praktické je také poutko. To je vyrobeno z materiálu podobného bezpečnostním pásům v automobilech (polyesteru). Toto poutko je k reproduktoru napevno připevněno, takže se nemusíte obávat, že by mohl reproduktor při zavěšení za poutko vyklouznout. Na výletu s batohem si navíc můžete poutko jednoduše připnout karabinou k batohu a pohodlně jej přenášet.

Líbilo se nám
  • zvýšená odolnost IP67
  • praktické poutko
  • líbivý design
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze