TCL 32ES580
test

TCL 32ES580

Svět Android TV za hubičku
1

Televize již po celá desetiletí neodmyslitelně patří do našich obývacích pokojů. V poslední době již nejen do nich, ale do kterékoliv další místnosti. Přesně na takové zákazníky cílí TCL s tímto 32palcovým modelem. Jde o základní chytrou televizi, která však za necelých 5 tisíc korun přináší komplexní možnosti Android TV. A to již stojí za zamyšlení.

Pořídit si chytrou televizi bylo možné již v minulé dekádě. Tehdy jste však byli vždy odkázáni na proprietární řešení jednotlivých výrobců. Doba se však změnila a dnes se o slovo hlásí Android TV od Googlu. Najdete jej ve všech cenových patrech a kromě zavedených výrobců, jako je Sony či Philips, na něj vsadilo také čínské TCL. To ve druhé polovině roku 2019 český trh zahltilo nespočtem cenově zajímavých modelů. Z portfolia jsme si na poprvé vybrali vůbec nejnižší model s označením 32ES580. Na českém trhu jej seženete za necelých 5 tisíc korun, což znamená, že výrobce musel přistoupit k jistým kompromisům a tím nemyslíme pouze menší úhlopříčku. Na druhou stranu má Android TV, díky čemuž skýtá téměř neomezené možnosti zábavy.

Technické parametry TCL 32ES580

Rozměry bez stojanu 72,2 × 43,5 × 7,5 cm
Rozměry se stojanem 72 × 48 × 19 cm
Hmotnost bez stojanu 4,3 kg
Hmotnost se stojanem 4,4 kg
Úhlopříčka displeje 32 palců (81,3 cm)
Typ displeje LCD
Rozlišení displeje 1 366 × 768 pixelů
HDR ano
Výkon reproduktorů 2×5 W
Operační systém Android TV 9.0
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů (pozemní)
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n
Bluetooth verze 4.1
HDMI
Ethernet
USB
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 4 999 Kč

Konstrukční zpracování: obyčejné, ale dostačující

32palcová televize je dnešní optikou neskutečně malá, stejně tak její balení, které snadno vezmete do podpaží a odnesete si ho z obchodu domů. Televize je také příjemně lehká, za což vděčíme primárně plastovým materiálům. TCL se samozřejmě snažilo šetřit, ale zároveň uchovat alespoň částečně moderní vzhled. Rámeček z čelní strany působí obyčejně a ve spodní části opticky zdvojeně. Vrchní část je kovová, díky čemuž televize vypadá přeci jen o něco lépe. Kovový rámeček je mírně broušený, což shledáváme jako lepší variantu než jen obyčejnou lesklou plochu. Pod spodní částí rámečku je samozřejmě ještě nezbytná kontrolka bílé barvy. Pakliže by vás její svícení obtěžovalo, lze ji zcela vypnout.

TCL 32ES580
Televize nešokuje, ale dobře slouží.

Ačkoliv před sebou máme malou a lehkou televizi, zvolil výrobce dvě samostatné nožky na dvou styčných bodech. Na nožkách je asi nejvíce vidět, jak TCL šetřilo. Jsou kompletně plastové, lesklé a působí neskutečně lacině. Na druhou stranu televizi dobře a stabilně drží, což je nejdůležitější. U takto malé televize bychom však přivítali spíše klasický stojan na jedné noze přívětivější k menším prostorů, kam tato televize bude asi často mířit.

Souhrnně řečeno je TCL 32ES580 obyčejně vypadající televizor, který však bez obtíží zapadne takřka do jakkoliv zařízeného bytu. Nesnaží se šokovat, ale chce svým vzhledem dobře posloužit, a to shledáváme jako podstatné.

Líbilo se nám
  • konzervativní a praktický vzhled
  • malý a lehký
Nelíbilo se nám
  • velmi laciné nožky
Diskuze ke článku
mazuch
koupil jsem tuto televizi,ale nemohu spustit satelitní zakodované programy.Když dám satelitní
kartu do starší televize tak jdou zakodované satelitní programy dobře,když ji dám do nové
televize ,tak to pořád píše,že je program šifrovaný a nejde s tím nic udělat.Neví někdo co s tím?
Prosím poraďte. mazuch.j@seznam.cz děkuji Mazuch

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze