TP-Link Deco M5
test

TP-Link Deco M5

Vymalujte si signálem celý dům
1

Moderní a hlavně chytrá domácnost potřebuje přístup k internetu, ne každý router však dokáže rozprostřít dostatečně rychlý internet do všech zákoutí. Pokud nechcete ztrácet čas opakovači, nabízí se dražší, ale o to kvalitnější alternativa v podobě Wi-Fi mesh. Jedno takové řešení nabízí i TP-Link, a to za překvapivě slušnou cenu. Vyplatí se tedy nákup? To prozradí dnešní recenze.

Bez internetu si dnes nedokáže představit život valná většina lidí, pro vlastníky chytrých domácností je stabilní a kvalitní připojení k internetu prakticky podmínkou. Jedna věc je však internet samotný, druhá věc spočívá v tom, jak signálem zastřešit celou vaši domácnost. V souvislosti s inteligentními domácnostmi totiž nemluvíme jen o inteligentních bytech, ale také domech, kde se dosah Wi-Fi snižuje s každou příčkou a stěnou navíc. V takovém případě je nutné pořídit různé Wi-Fi opakovače, které však postupným „přeposíláním“ signálu ubírají rychlost, nebo o poznání elegantnější řešení – Wi-Fi mesh.

TP-Link Deco M5

Wi-Fi meshe fungují na podobném principu jako opakovače, přesto jsou svým způsobem jedinečné. Dodávají se většinou po třech, mezi sebou komunikujících kusech, nabízí snadnou obsluhu, kvalitní rozprostření originálního signálu, propracovaný ekosystém a ve většině případů také vyšší přenosové rychlosti. Za to vše si však případný zájemce musí připlatit, obvykle zhruba dvojnásobek oproti opakovači. Vyplatí se taková investice? A je TP-Link Deco M5 tím pravým řešením, pokud se pro Wi-Fi mesh rozhodnete? Na tyto otázky vám odpoví naše dnešní recenze.

Obsah balení: vše podstatné

  1. 3× Deco M5
  2. 3× adaptér do sítě s kabelem s USB-C koncovkou
  3. ethernet kabel
  4. stručná dokumentace
Deco

Design a konstrukce: minimalistický navenek, sofistikovaný uvnitř

Vzhledem k tomu, že si výrobci uvědomují, že investice do Wi-Fi meshe není zanedbatelná, snaží se své produkty od standardních Wi-Fi opakovačů odlišit a zpříjemnit uživatelský zážitek i po stránce designu. V balení se nachází tři identické routery, které působí velice elegantně, ač je jejich tělo plastové. Rozhodně se tak nemusíte zaobírat tím, kam je v interiéru schováte.

Deco M5 je na první i další pohled elegantní zařízení o velikosti většího puku s průměrem 120 mm a výškou 38 mm. Design ozvláštňuje jakási asymetricky vystouplá plastová část, která se postupně zvyšuje směrem k jedinému interaktivnímu prvku celého řešení, tedy k indikační LED diodě. Ta se tak nachází na samém vrcholku routeru a je viditelná i na větší vzdálenost.

TP-Link Deco M5

TP-Link si dal po stránce zpracování opravdu záležet, Deco působí velice elegantním a ne tolik technickým dojmem. Ihned po vybalení na vás dýchne poctivě zpracovaný kus elektroniky. Plasty působí kvalitně, nikde nic nevrže ani neskřípe.

V pásu po obvodu každého jednotlivého Deca jsou umístěné hned tři důležité prvky, konkrétně dva gigabitové LAN porty a USB-C konektor, kterým se routery nabíjí. Vše je elegantně ukryto pod menším záhybem plastového těla, LAN porty navíc nejsou nijak křiklavě odlišeny. Povrchu Deca vévodí bílá barva, kterou občas doplňují šedivé detaily. Vzhledem k neutrálnosti provedení zapadne Deco téměř do každého interiéru, tedy jak moderního, tak klasického.

TP-Link Deco M5
Diskuze ke článku
lord
škoda té češtiny,jinak bych do toho asi šel.
ale podobných produktů a alternativ je na trhu dost, takže si mohu vybrat co mi vyhovuje.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze