Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
TrueLife SonicBrush UV
test

TrueLife SonicBrush UV

I na zuby jděte chytře

Elektrické zubní kartáčky zažívají opravdový boom. Je tak zcela jasné, že o povedené produkty z této oblasti se snaží stále více výrobců. Zorientovat se v nabídce je téměř nemožné a ceny se liší mnohdy o stovky procent. Jak tedy vybrat ten správný? V dnešní recenzi se zaměříme na elektrický kartáček sonický, který vám nezruinuje peněženku, přesto vám dopomůže ke krásnému a navíc zdravému chrupu.

Elektrické zubní kartáčky zažívají v posledních letech velký boom. Je to vcelku pochopitelné, za kratší čas dokáží vyčistit zuby opravdu důkladně, tedy samozřejmě pokud věnujete pozornost správnému čištění. Kromě rotačních kartáčků s kulatou hlavou a oscilačním čistícím systémem tu máme také kartáčky sonické, které čistí zuby za pomocí různých intenzit vibrací. Sonické kartáčky mají hlavu podobnou té z klasického kartáčku, a tak se na ně snáze zvyká i po stránce vzhledové.

Jeden zástupce sonického elektrického kartáčku dorazil i k nám do redakce, konkrétně se jedná o model SonicBrush UV společnosti TrueLife. Ten nabízí téměř všechny dovednosti těch nejlepších sonických kartáčků v oboru, přesto se nabízí za velmi příjemnou cenu. Otázka zní tedy jasně – v čem tkví pomyslný háček, existuje-li vůbec nějaký?

Obsah balení: v plné parádě

Obsah balení je na poměry sonických kartáčků poměrně bohatý. Kromě samotného kartáčku totiž dostanete trojici hlavic, přičemž frekvence výměny by měla být okolo 2–3 měsíců. V balení se nachází také nabíjecí stanice, kam snadno kartáček odložíte a do které zároveň umístíte všechny tři hlavice. V této části se hlavice sterilizují díky UV světlu. Mírnou nevýhodou je absence cestovního pouzdra, které se nabízí u dražších modelů.

Obsah základního balení

Technické parametry TrueLife SonicBrush UV

Rozměry 25 × 2,8 x 2,9 cm
Hmotnost 114 gramů
Nabíjení indukční
Výdrž baterie až 19 dnů (20 cyklů po 2 minutách)
Počet kmitů až 40 000 kmitů za minutu
Čistící režimy Clean, Soft, Whiten, Massage
Odolnost vůči vodě IPx7
Cena od 1 500 Kč

Konstrukce: příjemný do ruky

Možná si říkáte: „Je to kartáček, tak co by mě zajímalo zpracování?“ To je ale opravdu velmi důležité. A v tomto ohledu musíme před TrueLife SonicBrush smeknout – materiály i konstrukční zpracování patří ke špičce. Samotné tělo kartáčku je z velice příjemného, pogumovaného materiálu. Tělo tedy v ruce neklouže ani v případě, kdy je mokré, případně vlhké. To se v koupelně stane velmi snadno. Je tedy skvělé, že se na tento aspekt při vývoji myslelo.

Tělo kartáčku má příjemnou barvu a nečistota se na povrchu téměř nedrží. A kdyby přeci jen ano, stačí jej opláchnout a můžete pokračovat v práci. Tělo je samozřejmě odolné vůči vodě i vlhkosti dle certifikaci IPx7, což v případě kartáčku bereme jako samozřejmost. Kapalina se v podstatě nemá kudy dostat dovnitř, ale potápění bychom s kartáčkem samozřejmě nedoporučovali.

Velmi kladně hodnotíme také tlačítka, která se na těle nachází. To hlavní, velké, funguje jako spínač. Má dobrou zpětnou vazbu a hned víte, že jste tlačítko stiskli, což se třeba nedá říci o kartáčku Sencor SOC 3311BK, který jsme rovněž měli k dispozici. Menší tlačítko slouží pro přepínání vybraných režimů a opět funguje dle představ. Kartáček si pamatuje naposledy zvolený režim, po opětovném zapnutí se tedy nastaví ten vámi zvolený. I to je dobré zmínit, protože intenzita vibrací se u jednotlivých režimů poměrně výrazně liší a kartáček se doporučuje zapnout až v momentě, kdy jej máte v ústech. Proč? Samozřejmě ze zcela praktických důvodů. Nanesená pasta by se kvůli vibracím mohla během chvilky „rozprsknout“ po celé koupelně.

Odolá vodě i vlhkosti.

Nabíjení probíhá bezdrátově – nabíjecí stanice je opatřena malým hranolem, který zapadne do spodní strany kartáčku. Slouží tedy i jako stojánek, aby byl kartáček vždy připraven k práci. Nabíjení probíhá bez potřeby jakýchkoliv konektorů, tedy indukčně.

TrueLife SonicBrush UV

Hmotnost je velice příjemná, stejně tak kladně hodnotíme i notifikační LED diody, které upozorňují na aktuálně zvolený režim. Svit diod je výrazný, přesto tlumený.

Suma sumárum, v ruce působí kartáček velice solidním dojmem a nijak si v tomto ohledu nezadá ani s mnohem dražší konkurencí, například té od společnosti Philips.

Líbilo se nám
  • velmi kvalitní provedení
  • měkčené tělo
  • dobrá odezva tlačítek
  • nenápadné LED diody
  • bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze