Twinkly Strings Special Edition
test

Twinkly Strings Special Edition

Chytrý může být už i vánoční stromek
3

Vánoce jsou už za dveřmi a pokud patříte mezi příznivce chytré domácnosti, určitě jste už přemýšleli, zda by nešel proměnit v inteligentní prvek domácnosti i stromeček. Samozřejmě, že šel: potřebujete k tomu jen chytré osvětlení Twinkly, které se nabízí v mnoha různých variantách. My se dnes zaměříme na variantu Strings Special Edition, která zvládá opravdové divy!

Funkce: aplikace ovládne vše

S aplikací Twinkly jsme se již krátce seznámili, umí toho ale samozřejmě mnohem více. V první řadě tu máme galerii předinstalovaných efektů. Těch je zde velké množství a mají fungovat jako náhled toho, co vše světélka vlastně zvládnou. Efekty jsou jak barevné, tak bílé, samozřejmě nechybí kombinace. Zvlášť povedeně vypadá například efekt ohňostroje, případně padajícího sněhu, kdy LED simulují poletující zmrzlé vločky sněhu. Efekty lze ihned aplikovat i upravit. Můžete například vyměnit barvy, případně nastavit rychlost (pomalejší, rychlejší, nejrychlejší) v libovolné intenzitě. Před nastavením upraveného efektu se vás navíc aplikace automaticky zeptá, zda chcete upravený efekt uložit jako oblíbený. Pokud ano, musíte jej pojmenovat.

Takto vytvořený efekt se následně uloží do záložky „Favorite“ a jeho příští aplikace je o poznání rychlejší. Přednastavené efekty jsou sice zajímavé, ale Twinkly nabízí i „e-shop“ efektů. Ty vytvořili například majitelé řetězů a jsou převážně zdarma. Pokud vás nějaký zaujme, jedním kliknutím si jej můžete stáhnout do své galerie a pak s nimi manipulovat stejně jako s těmi přednastavenými.

Povedeně vypadá například efekt ohňostroje.

Twinkly nezahálelo a přidalo i možnost vytvořit si efekt vlastní. Pomocí jednoduchého editoru si můžete nastavit nejen konkrétní efekty, ale také rychlost, to zda budou světýlka blikat, nebo jen svítit a problémem není ani časovač jednotlivých scén, nastavit můžete i opakování vytvořeného efektu.

Skrze aplikaci lze měnit i intenzitu svitu LED (1 až 100 %), samozřejmě můžete řetěz zapnout/vypnout, podobně jako když ovládáte chytré žárovky v lustru. Skrze aplikace se hlásí i aktualizace, na kterých výrobce intenzivně pracuje. Jen po dobu testování nám dorazily tři a vylepšily stabilitu aplikace.

Aplikace Twinkly umí efekty synchronizovat i s hudbou. Na ovladači, který je mimochodem opatřen poměrně výkonným procesorem, je totiž mikrofon, který může poslouchat hudbu kolem vás a následně přizpůsobí intenzitu blikání. To se hodí například k vánočním koledám, méně už na „běžné večerní svícení“. Mikrofon je velice citlivý a rozpozná i mluvené slovo v televizi a efekt je pak již spíše otravný než přínosný. I v takové situaci lze nastavit nižší jas LED, aby vám výrazné barvy a blikání nezpůsobily epileptický záchvat. Při 100% jasu jsou barvy opravdu až neuvěřitelně syté a výrazné, běžně dostupné řetězy ze supermarketů se Twinkly nemohou rovnat.

Na své si přijdou i milovníci sytých barev.

Poslední „libůstkou“ je možnost přidat více řetězů v rámci jedné aplikace a následně jejich svit synchronizovat. Pokud máte větší strom, nebo se rozhodnete pro husté posetí, stačí přidat další řetěz Twinkly a následně namapovat scénu. Druhý řetěz se pak chová jako součást prvního, a vy si tak můžete užít více světýlek. Alternativně lze druhý řetěz používat separátně, například pokud máte v domácnosti více stromků. Druhý řetěz může přebrat efekty prvního, což ušetří práci při nastavování.

Co se týká spolehlivosti aplikace, budeme spíše chválit. Před poslední aktualizací se sice občas stalo, že aplikace nemohla řetěz najít a bylo nutné řetěz znovu přidat, naštěstí si však aplikace pamatovala nastavení efektů a namapování. Po poslední aktualizaci se však stabilita výrazně zlepšila a až na občasné pomalejší aplikování efektů vše funguje přesně tak, jak má.

Líbilo se nám
 • velké množství efektů
 • možnost vytvořit vlastní efekt
 • vzdálené ovládání
 • synchronizace s hudbou
 • možnost úpravy jasu
 • pravidelné aktualizace
Nelíbilo se nám
 • občasná pomalejší aplikace vybraného efektu

Zhodnocení: zábava na dlouhé sváteční dny

Nebudeme vám nic nalhávat, testování Twinkly Strings Special Edition nás bavilo. Ano, cena je poměrně vysoká, investici ve výši 4 tisíc korun si každý rozmyslí, ovšem pokud po Twinkly Strings Special Edition nakonec sáhnete, litovat nebudete, a to ani za několik sezón. Teprve až reálné dojmy ve vás totiž vyvolají ten správný „WOW efekt“, který se dostavil i u nás. Chválíme nejenom samotné provedení, ale také intenzitu svitu a nepřeberné množství efektů. Doplňkové nastavení se rovněž hodí, svit si zkrátka můžete detailně přizpůsobit přesně tak, jak vám to vyhovuje. Za nás dostává Twinkly Strings Special Edition palec nahoru.

Klady
 • nepřeberné množství efektů
 • kvalitní zpracování
 • nastavitelná intenzita svitu, syté barvy
 • jednoduché párování
 • snadné mapování
 • synchronizace s hudbou
 • certifikace IP44
 • přehlednost aplikace
 • vzdálené ovládání
Zápory
 • vyšší cena
 • občasné záseky aplikace
Diskuze ke článku
G
Hneď v úvode:..přemýšleli nad, zda by nešel proměnit...
Mio
Když už děláte recenzi chytrých světýlek na stromek, měli jste se víc zaměřit na natáčení a focení těch speciálních efektů na stromku.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze