XGIMI H1
test

XGIMI H1

Kinozážitek v pohodlí domova

Možná vás konvenční způsob konzumace obsahu nebaví a přemýšlíte o nákupu projektoru, který nahradí televizi a další přidružená zařízení. Pokud máte slušný rozpočet a hledáte něco „tak trochu jiného“, navíc v elegantním provedení, za které se nebudete stydět ani před návštěvou, možná pro vás máme zajímavého kandidáta. Jmenuje se XGIMI H1 a splní téměř všechny běžné nároky včetně pár nadstandardních.

Pokud máte dostatečně velký obývací prostor, možná vás již napadlo investovat raději do projektoru namísto běžné televize. Možná velký prostor nemáte, ale přesto si chcete užít atmosféru kina přímo u vás doma. Ať už jsou vaše důvody pro uvažování nad pořízením projektoru jakékoli, výběr vhodného modelu dá chvíli zabrat. Zvláště pak v momentech, kdy neřešíte pouze funkční stránku, ale chcete i kvalitní provedení, líbivý design a nadstandardní zvukové podání. Samozřejmě nechceme utratit horentní sumy. Co pak?

XGIMI H1
XGIMI H1 jsme testovali společně s 3D aktivními brýlemi Optoma ZD302

V záplavě multimediálních projektorů pro domácí užití, avšak spíše s kancelářským designem, se vyjímá produkt H1 společnosti XGIMI, která se svým produktem debutovala na portále Indiegogo a která respektuje fakt, že projektory nemusí být pouze nevzhledné krabice bez špetky elegance, právě naopak. Kromě toho si XGIMI pro model H1 připravilo štědrou nabídku funkcí a dovedností, navíc se špičkovým zvukovým podáním. To vše za cenu okolo 27 tisíc korun. Máme vaši pozornost?

Za zapůjčení projektoru XGIMI H1 a 3D aktivních brýlí Optoma ZD302 děkujeme společnosti Alza.cz a.s., provozující internetový obchod Alza.cz.

Obsah balení: palec nahoru

Už samotná krabice projektoru dává na vědomí, že nevybalujeme projektor za pár tisícikorun. Uvnitř boxu, který se vysunuje podobně jako krabička mobilního telefonu, se nachází samotný projektor, který je decentně zasazen do měkké pěnové stélky. Hledáte příslušenství?

XGIMI H1

To se schovalo do bočního výsuvného „doku“. V tom se v úhledných krabičkách nachází jak samotný zdroj, tak také prodlužovací kabel, dálkový ovladač s microUSB kabelem pro nabíjení a základní produktová dokumentace. Vše působí velice elegantním dojmem, balení samotné vyvolává dojem něčeho opravdu luxusního.

Konstrukční zpracování: kouzelný box

Projektor obecně vzato není věc, kterou budete den co den přemisťovat, většinou si najde své vlastní místo v obývacím pokoji, případně na stropním držáku. Tento prvek domácnosti by měl reprezentovat svým designem a zároveň na sebe příliš neupozorňovat. To se XGIMI povedlo na jedničku. Elegantní černo-stříbrné provedení je oku lahodící, potěší i takové detaily, jako je například žebrovaný kovový plát. Ten má samozřejmě primárně funkční podtext – skrze mřížky se projektor ochlazuje. Neznamená to však, že by tím designová složka jakkoli utrpěla.

XGIMI H1

Kromě kovu na těle H1 nalezneme plast, ale plast kvalitní a pevný. Celá konstrukce je velmi poctivá a působí bytelně, což je pochopitelně podmíněné i hmotností 2,1 kilogramů. Rozměry zařízení činí 200 × 200 × 128 mm, jedná se tedy o čtvercový formát s poměrně nízkou výškou. Ať už si H1 nainstalujete na zeď, připevníte do stojanu (jeden je k dispozici i v rámci doplňkového příslušenství), nebo si jej postavíte na nízký stolek, stále bude působit velice příjemným dojmem. Ve vypnutém stavu byste mohli chvíli přemýšlet „o co že se to vlastně jedná“.

Zpět ale k hlavním prvkům projektoru. Na přední straně se pochopitelně nachází samotná LED lampa, kterou chrání posuvná krytka s velice pozvolným dojezdem. Ta slouží také pro vypnutí a zapnutí, je tedy aktivní. Dalším dominantním prvkem přední strany je označení Harman Kardon, které dává na vědomí, s kým že to vlastně XGIMI spolupracovala na zvukové složce projektoru.

XGIMI H1
Pohled na spodní část odhalí průduchy stereo reproduktorů Harman Kardon.

Vrchní plastová část projektoru schovává několik ovládacích prvků. Jde o hardwarové tlačítko pro spuštění přehrávání a pauzu, posun zpět a dopředu a tlačítko s možností navolení oblíbené scény. Kromě toho se zde po celé šířce nachází kapacitní plocha pro regulaci hlasitosti. Místo otravného cvakání stačí po linii přejíždět prstem a hlasitost se kontinuálně upravuje. Veškeré konektory pro připojení periférií a komunikační porty se nachází na zadní části, v tomto jediném místě po obvodu projektoru hliník ustupuje plastu.

Prohlídku završíme spodní částí. Ta je samozřejmě opatřena protiskluzovými nožkami, na kterých projektor pevně stojí. Kromě toho nám však pohled na spodní část odhalí průduchy 15W stereo reproduktorů (2 × 7,5 W) společnosti Harman Kardon.

XGIMI H1

Jako celku nemáme modelu H1 co vytknout. Materiály působí prémiovým dojmem, hmotnost je standardní, celkový uživatelský dojem pak nadstandardní.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze