XGIMI H1
test

XGIMI H1

Kinozážitek v pohodlí domova

Možná vás konvenční způsob konzumace obsahu nebaví a přemýšlíte o nákupu projektoru, který nahradí televizi a další přidružená zařízení. Pokud máte slušný rozpočet a hledáte něco „tak trochu jiného“, navíc v elegantním provedení, za které se nebudete stydět ani před návštěvou, možná pro vás máme zajímavého kandidáta. Jmenuje se XGIMI H1 a splní téměř všechny běžné nároky včetně pár nadstandardních.

Prostředí operačního systému: Android přítomen

Pokud se bavíme o projektorech, jen málokdy narazíme na takový, jehož prostředí je pod taktovkou známého operačního systému. Většina spoléhá na základní uživatelské prostředí, které dokáže zobrazit pár možností, například seznam výstupů, případně doplňkové nastavení. Pokud tedy chcete z takového projektoru vytvořit multimediální centrum, kdy se veškerá činnost řeší přímo z projektoru, máte většinou smůlu a musíte připojit nějaký zdroj, který bude projektor zrcadlit (typicky herní konzole, počítač/notebook, smartphone a nebo třeba multimediální box v podobě Xiaomi Mi Box 3).

Základní pohled do prostředí systému

U XGIMI H1 existuje jedna velká výhoda, a to přítomnost operačního systému Android, konkrétně ve verzi 5.1, který je speciálně přizpůsoben pro ovládání pomocí jednoduchého dodávaného ovladače. Díky přítomnosti dospělého systému nejste ochuzeni ani o takové možnosti, jakými jsou například instalace vlastních aplikací skrze APK balíček, stejně tak bude bez problému fungovat i propojení, na které jste zvyklí ze svého smartphonu/tabletu se systémem Android.

Základní domovská obrazovka XGIMI H1 je velice jednoduchá. Tvoří jí hlavní část, kde naleznete předinstalované aplikace od výrobce. Ty zabírají valnou část domovské obrazovky a za jiné aplikace (například ty postupem času doinstalované) je vyměnit nelze. Jedná se o aplikaci YouTube, webový prohlížeč, Aptoide (obchod s aplikacemi, které jsou pro zobrazení projektorem optimalizované) a File Manager, což je základní správce balíčků a externích disků.

Prostředí systému

Další předinstalované aplikace od výrobce (čistič paměti, prohlížeč dokumentů WPS, MX Player, Happy Cast a nastavení projektoru samotného) se nachází v pravé části, zde jsou již jen malí zástupci, kteří se řadí do sloupců pod sebe. Za ty se následně řadí i aplikace, které si postupem času doinstalujete, a to buď skrze obchod s aplikacemi Aptoide, nebo skrze APK balíčky. Aby byl dosah takových aplikací co možná nejjednodušší, lze je umístit i do speciálního doku, který se zpřístupní po stisknutí směrové šipky dolů. Dok poté funguje stejně jako u androidích smartphonů, lze si jím zjednodušit přístup bez nutnosti listování směrem doprava.

Za zapůjčení projektoru XGIMI H1 a 3D aktivních brýlí Optoma ZD302 děkujeme společnosti Alza.cz a.s., provozující internetový obchod Alza.cz.

Kromě toho je aktivní i vrchní a levá část domovské obrazovky. Vlevo se nachází seznam vstupů HDMI, nahoře potom rychlý přístup k nastavení Wi-Fi a Bluetooth. Po připojení dálkového ovladače nebo jiného Bluetooth příslušenství se v horním řádku zobrazí i informace o aktuálním stavu spojení (připojeno/odpojeno/připojování).

Zhodnocení: skvělý zážitek za rozumnou cenu

Na XGIMI H1 nelze nahlížet jako na běžný projektor, který vídáváme v kancelářích či menších posluchárnách. H1 byl vytvořen s cílem dotvořit vás moderní interiér, navíc bez nutnosti investovat do dalších zařízení (reproduktory, herní konzole, Android TV box atd.), čímž vám ušetří nemalé finance. Projektor jako takový není vhodný pro náhradu vaší televize v momentech, kdy obsah konzumujete převážně přes den bez možnosti zatemnění.

XGIMI H1
XGIMI H1

Pokud však filmy a televizi sledujete převážně večer, nezbývá nám než XGIMI doporučit všema deseti. Za rozumné peníze získáte skvělý Full HD projektor s 3D funkcionalitou a možností doinstalovat vlastní aplikace skrze obchod či manuálně. Nechybí ani perfektní reproduktory Harman Kardon, které oceníte jak při filmových maratonech, tak také v případě, že bude XGIMI H1 sloužit jen jako bezdrátový reproduktor.

Klady
 • technologie DLP a podpora 3D
 • špičkový zvuk
 • kvalitní obraz i za šera
 • špičkový design
 • povedený dálkový ovladač
 • inteligentní aplikace pro iOS a Android
 • korekce zkreslení
 • nehlučný provoz
 • přijatelná cena
Zápory
 • omezeně dostupný
 • nevhodný pro denní projekci
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze