Xiaomi Mi Electric Shaver
test

Xiaomi Mi Electric Shaver

Hladké oholení s kompromisy
8

Holit, nebo neholit – to je, oč tu běží. V dnešní době, kdy jsou v módě delší vousy či alespoň několikadenní strniště, jsem si vyzkoušel holící strojek pocházející z dílny čínského výrobce Xiaomi. Jaké jsou mé dojmy z přibližně dvoutýdenního používání, vám rád sdělím v začínající recenzi.

V současnosti zažívá pěstování vousů zlatou éru, ale stále se mezi zástupci mužského pohlaví najdou tací, kteří preferují hladce oholené tváře. Právě těm je určen dnes recenzovaný holící strojek Mi Electric Shaver, který chce, stejně jako ostatní produkty značky Xiaomi, zaujmout zejména skvělým poměrem cena/výkon. Jaký strojek je a jestli bych vám jej doporučil, se dozvíte na řádcích níže.

Technické parametry Xiaomi Mi Electric Shaver

Označení modelu MJTXD01SKS
Dostupné barevné varianty černá
Rozměry produktu 154 × 36 × 58 mm
Stupeň vodotěsnosti IPX7
Jmenovitý výkon 3,5 W
Hmotnost 176 gramů
Doba provozu 60 minut
Doba nabíjení 120 minut

Obsah balení: nic nechybí

V bílé krabičce se kromě holícího strojku, jenž má na sobě prakticky nasazen plastový kryt, nachází rovněž manuál, štěteček na odstranění vousů a nabíjecí stanice. Více v balení nenajdeme a popravdě ani není třeba, neboť lze USB-A koncovku nabíjecího stojánku snadno zapojit do adaptéru od smartphonu či jiného příslušenství.

Konstrukční zpracování: špičkové jako vždy

Po stránce kvality zpracování a konstrukce nelze tomuto holícímu strojku absolutně nic vytknout. Nejenže působí hodnotným dojmem, ale hlavně se velmi dobře drží a skvěle se s ním manipuluje. Černé tělo je z plastu, který zbytečně neklouže a výrobce se chlubí úpravou, na které nezůstávají otisky prstů, což mohu potvrdit.

Ovládání strojku je extrémně jednoduché.

Xiaomi Mi Electric Shaver může být navíc s hmotností 176 gramů ideálním společníkem na cesty, a to i díky již zmíněnému dodávanému plastovému krytu na holící hlavy. Zda se vám minimalistický design strojku líbí, či nikoliv, je pochopitelně značně subjektivní. Podle mého názoru se však výrobci vzhled povedl a většina mužů s ním bude spokojena. Díky přítomnost jediného tlačítka je navíc ovládání strojku extrémně jednoduché a kontrolky pod tlačítkem dokáží v případě potřeby upozornit na vybitou baterii nebo například aktivovaný cestovní zámek, jenž zabrání neúmyslnému zapnutí zařízení.

Líbilo se nám
  • indikátor stavu baterie
  • povedený design
  • dobrá ergonomie

Nabíjení: hodina holení, dvě hodiny nabíjení

S výdrží jsem byl zcela spokojen: výrobcem udávaná hodnota 60 minut podle mých zkušeností odpovídá. Pochopitelně však velmi záleží na tom, jak často se holíte či jak tvrdé nebo husté máte strniště, což výdrž rovněž ovlivní. Pojem jedna hodina může být pro někoho dost abstraktní a výdrž v mém osobním případě odpovídala přibližně dvoutýdennímu používání, což je dle mého názoru zcela dostatečné.

Nabíjecí stanice je opravdu malá.

Nabíjení skrze nabíjecí stanici je jednoduché a holící strojek jednoduše stačí nasadit na malý výstupek na podstavci a nechat jej nabíjet. V případě, že zjistíte, že je váš holící strojek zcela vybitý, postačí rychlé pětiminutové nabíjení, které by mělo následně umožnit dvou až tříminutové oholení. Přestože je nabíjecí stanice opravdu malá, osobně by se mi více líbila možnost strojek nabíjet skrze některý z běžných konektorů, jako je například USB-C. Podle mého názoru by nebylo tak obtížné tento konektor dostatečně zabezpečit silikonovou záslepkou, která by bránila vniknutí kapaliny, případně jej ochránit membránou, která se nachází ve smartphonech. Uživatelé by tak nemuseli myslet na to, aby si s sebou na delší cesty přibalili nabíjecí stanici a výrobce by zase mohl ušetřit a dodávat strojek bez kabelu. Inu, třeba se jej dočkáme příště.

Líbilo se nám
  • dlouhá výdrž
Nelíbilo se nám
  • absence nabíjení skrze běžně dostupný konektor
Diskuze ke článku
Ondra
Zdravím!
Bude prosím recenze na záchodové prkýnko, až ho Xiaomi vydá?
Ne, vážně, zajímalo by mě, co je na tomhle přístroji tak speciálního nebo chytrého, že si vysloužil recenzi na těchto stránkách? :) Připadá mi to na stejném principu, jako kdybych na portálu např. o hrách četl recenzi na kuchyňské nože...
A proto jsou daleko lepší strojky s výkyvnou hlavou (Braun), které oholí i ten krk zcela bez problémů. Kdepak nějaké rotační frézky, nikdy víc.
Mám ho doma a nikdy více,moc t
Mám ho doma a nikdy více, neholí to skoro vůbec
TBK
Moze mi niekto vysvetlit, preco preboha na tomto webe najdem recenziu na holiaci strojcek?? Zato, ze je to Xiaomi, tak to tu hned musi dostat PR? To je teda uroven.. Ocakavam nabuduci tyzden recenziu aspon na jeden Braun ci Philipshave..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze