Inteligentní bezpečnostní systém Netatmo
test

Inteligentní bezpečnostní systém Netatmo

Pro komplexní zabezpečení

Není to tak dávno, co jsme vám přinesli recenzi kamery Netatmo Smart Indoor Camera. Ta sama o sobě zvládne mnoho, ale ve spojení s prvky inteligentního bezpečnostního systému se stává mnohem zajímavější. Dnes se podíváme jak na senzory, tak na sirénu, která odradí případné záškodníky.

Ke sklonku minulého roku jsme vám detailněji představili Netatmo Smart Indoor Camera, která kromě monitoringu vaší domácnosti zajistí také detailní rozpoznání obličejů. To se hodí, pokud chcete mít přehled, kdo a kdy se u vás doma pohyboval. Ve spojení s aplikací Security lze data detailně analyzovat a udělat si představu o tom, jak to u vás doma vlastně chodí.

Dnes se podíváme na doplňky, které kameru přemění na inteligentní bezpečnostní systém s ještě vyšším stupněm zabezpečení. Kromě monitoringu obličejů se můžete spolehnout i na hlídání dveří a oken, vhod přijde i siréna, která bez problému nahradí i vašeho domácího mazlíčka. Že nevíte jak? Čtěte dále!

Obsah balení: vše, co je potřeba

Obsah balení závisí na tom, zda si hodláte sadu pořídit samostatně, či dohromady. Pokud dohromady, dostanete Smart Indoor Camera s USB kabelem a adaptérem do sítě, 8GB microSD kartu, manuál a také trojici senzorů Smart Door and Window Sensors dveří a oken, nálepky, které slouží pro uchycení senzorů, tři páry AAA baterií do senzorů a konečně také samotnou sirénu Smart Indoor Siren, montážní sadu a čtveřici AA baterií s životností dva roky.

Všechny produkty se však dají sehnat i samostatně, protože se očekává, že prvky zabezpečovacího systému si pořídíte později. Každý produkt tak má svoje vlastní balení, které odpovídá designu dalších produktů Netatmo. Hodí se však dodat, že samostatně senzory ani siréna nefungují, kamera Smart Indoor Camera je tedy pro celé řešení nezbytná.

Technické parametry Netatmo Smart Indoor Camera

Rozměry 155 × 45 × 45 mm
Zpracování hliník
Video 4 Mpx, až 1 920 × 1 080 px
Konektivita ethernet, Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4 GHz)
Aplikace Android/iOS
Paměť slot pro karty microSD až 32 GB
Cena cca 5 499 Kč

Technické parametry Netatmo Smart Door and Window Sensors

Rozměry jednoho senzoru 76 x 15,8 x 30,4 mm
Zpracování tvrzený plast
Energie dvojice AAA baterií (součást balení), microUSB konektor (adaptér není součástí)
Konektivita rádiová komunikace
Detekce pohybu a otřesů ano/ano
Cena 2 599 Kč (cena za 3 kusy)

Technické parametry Netatmo Smart Indoor Siren

Rozměry 130 × 130 × 35 mm
Zpracování tvrzený plast
Energie 4× AA baterie (součást balení)
Hlasitost sirény 110 dB
Detekce vibrací ano
Konektivita Bluetooth Low-energy
Další funkce předinstalované zvuky simulující chod domácnosti (štěkot psa, hudba,...)
Cena 2 999 Kč

Doplníme, že pokud si budete jednotlivé prvky kupovat separátně, zaplatíte zhruba 11 100 Kč, pokud jako sadu, tak 9 700 Kč, ušetříte tedy 1 400 Kč.

Zpracování a konstrukce: tvrzený plast to jistí

Netatmo Smart Indoor Camera jsme si již otestovali , věnovat se jí proto dále nebudeme, alespoň ne v této části. Vyzdvihneme jen kvalitní hliníkové zpracování a elegantní vzezření, snadno zapadne i do moderního interiéru. Menší nevýhodou je fakt, že se poměrně zahřívá a je poměrně vratká kvůli ne zcela stabilní základně.

Netatmo Smart Indoor Camera

V balení nalezneme hned tři senzory: všechny sdílí stejný design – jedná se o podlouhlé krabičky o velikosti 76 × 15,8 × 30,4 mm, do kterých se vkládá dvojice AAA baterií. Kryt baterií je poctivě utěsněn, aby nevadil například déšť. Krytku baterií jednoduše vyjmete například pomocí mince, případně šroubovákem s plochým hrotem. Tělo senzorů je z tvrzeného plastu, který bez problému odolá i nárazům, o jeho životnost se tak obávat nemusíte.

Senzor okna a dveří

Na senzorech je dále logo výrobce a skryté LED, které v případě potřeby prosvítá plastovým tělem. Je zde případně pro potřeby párování, jinak o provozu přístroje neinformuje, což je dobře. Senzor umístíte na dveře či okna bez šroubování, využít můžete nálepky, které jsou součástí balení. Jsou oboustranné, stačí je tedy přilepit na senzor a následně na dveře či okno. Celkově jsme s kvalitou zpracování spokojeni, zatímco u kamery je hliníkový plášť vítaný, u senzorů by akorát zbytečně zvyšoval hmotnost a ve výsledku i nápadnost.

Dostáváme se k inteligentní siréně Smart Indoor Siren, která je po vzoru senzorů z plastových dílů, které jsou doplněny kovovou děrovanou výplní přední strany, kterou proudí zvuk. Zde už tedy nejde říci, že by byl design pouze účelový, Netatmo se snažilo, aby siréna zapadla do domácnosti a nijak nehyzdila interiér. Oceňujeme rozumné rozměry 130 × 130 × 35 mm, přičemž k instalaci již neslouží samolepky, ale montážní sada. Pokud tedy nemůžete sirénu položit někam na poličku v dostatečné výšce v blízkosti kamery (komunikují spolu přes Bluetooth), vrtání se nevyhnete.

Design senzorů a sirény interiér nehyzdí.

Siréna je opět vybavena LED pod kovovou síťovinou na přední straně. LED se opět rozzáří jen v případě párování, a to výraznou zelenou barvou. Na zadní straně dále nalezneme slot pro baterie zafixovaný šroubkem, bez šroubováku se dovnitř tedy nedostanete. Je zde i microUSB konektor, jenž slouží pro nabíjení v případě, že nejsou k dispozici baterie.

Design produktů od Netatma hodnotíme jako povedený a nejinak je tomu i u prvků bezpečnostního systému, za nás tedy spokojenost.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze