Elektrické létající taxi chce nabízet i Uber. Prohlédli jsme si ho na CESu

Elektrické létající taxi chce nabízet i Uber. Prohlédli jsme si ho na CESu
  • Za letadlem stojí společnost Bell Helicopter, která byla založena v roce 1935
  • Na elektrickém létajícím taxi spolupracuje také se Uberem
  • V interiéru je místo pro tři cestující a pilota

Veletrh CES v Las Vegas každoročně ukazuje spoustu zajímavých zařízení, ať už jde o telefony, počítače, auta nebo třeba zařízení, která možná budeme brzy vídat ve městech. Takovými jsou i létající taxi. S touto myšlenkou si poslední dobou pohrává spousta společností. A právě na CESu, kam jsme se i letos vypravili, jsme se podívali na jeden zajímavý vrtulník.

Koncept BellAir Taxi od společnosti Bell je elektrický vrtulník. Společnost mimo jiné spolupracuje i s Uberem, který své létající taxi má v plánu. V interiéru je místo pro čtyři pasažéry s tím, že jedno místo zabírá pilot. Celá palubní deska je osazena hned několika displeji, které budou poskytovat informace nejen pilotovi, ale také dalším cestujícím.

Společnost Bell Helicopter byla založena v roce 1935 jako Bell Aircraft Corporation. Během více než 80leté historie společnost Bell Helicopter dodala zákazníkům více než 35 tisíc letadel po celém světě. Brzy by se mohla stát i průkopníkem létajících taxi. Podle společnosti je důležité, aby se cestující v taxi cítili dobře. Nyní se z místa na místo vrtulníkem dopravuje především bohatá vrstva lidí. Bell Helicopter to chce však změnit a ráda by službu nabízela co nejširšímu spektru lidí.

Kdy se dočkáme prvních testovacích letů není známo. Uber už v minulosti řekl, že by rád své létající taxi měl do roku 2020. Zda je to reálné, na to si budeme muset ještě pár let počkat.

Zdroj: bellhelicopter.com

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze