LG Hom-Bot VR65710LVMP
test

LG Hom-Bot VR65710LVMP

Úklid s rozvahou a citem pro detail

Robotické vysavače značky LG patří na našem trhu k těm oblíbenějším, a to i přesto, že základní model lze pořídit za nemalých 10 tisíc korun. My jsme si pro dnešní test vybrali zástupce vyšší střední třídy, konkrétně model Hom-Bot VR65710LVMP s invertorovým motorem, vrchní kamerou pro snazší orientaci v prostoru a také hlasovým výstupem v českém jazyce.

Na fZone jste si mohli přečíst recenzi povedeného robotického vysavače ILIFE, který nabídne hodně muziky za málo peněz. I když jsme robotický vysavač testovali několik týdnů, provoz v rámci měsíců by mohl odhalit některé neduhy či chyby. Případné problémy se zárukou produktu z Číny mohou některé zájemce odradit. V dalším díle jsme se podívali na zástupce ikonické značky iRobot, který se chlubí nejenom rozsáhlou nabídkou robotických vysavačů, ale také perfektním zákaznickým servisem. Dnes tu máme další díl, tentokrát se podíváme na zástupce značky LG, která rovněž není ve světě robotických vysavačů žádným nováčkem.

Za zapůjčení robotického vysavače LG Hom-Bot VR65710LVMP děkujeme společnosti ROBOT WORLD s.r.o., u které si jej můžete rovněž zakoupit.

Elektronika od LG je všeobecně vnímána jako kvalitní. Byli jsme tedy zvědaví, jak se LG popasovalo s robotickými vysavači. Na test jsme si vybrali zástupce vyšší střední třídy, konkrétně model Hom-Bot VR65710LVMP, který nabídne poměrně slušnou výbavu za cenu do 13 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že investice takové částky může být pro mnohé již na hraně, muselo nás LG opravdu přesvědčit. Zda se tak stalo či nikoli prozradí dnešní recenze.

Technické parametry LG Hom-bot VR65710LVMP

Rozměry 34 x 34 × 8,9 cm
Hmotnost 3 kg
Orientace v prostoru kamera Dual Eye 2.0, optický snímač, IR senzory, akcelerometr, ultrazvukový senzor
Další funkce Smart Exit (vyproštění z kabelů), hlasový asistent (česky), Smart Diagnostic (určení problému), Mapping Resume (funkce mapování prostoru), Power Saving (automatické vypnutí), schopnost učení Smart Learning (rozpoznání překážek), LED displej a senzorová tlačítka
Typ motoru invertorový, záruka 10 let
Prevence pádu ze schodů ano, 3× senzor
Nárazníky ano, digitnální
Dálkové ovládání ano, v balení
Mokré mopování ne
Suché mopování ano, mop z mikrovlákna v balení
Bluetooth/Wi-Fi ne/ne
Typ filtru HEPA 11
Zásobník na nečistoty/vodu 0,6 litru
Plánovaný čas úklidu ano, skrze ovladač, 1× denně
Hlučnost 60/69 dB (základní/turbo režim)
Režimy úklidu Zig Zag, Cell to Cell, Spot, My Space, Turbo, Smart Turbo, Repeat
Vhodné povrchy dřevěná podlaha, parkety, dlažba s rovným povrchem, kámen, koberec s nízkým vlasem (1,5 cm)
Virtuální stěna ne
Výška prahů až 1 cm
Automatické nalezení dobíjecí stanice ano
Výdrž 100 minut
Doba nabíjení 180 minut
Baterie Li-Ion, 2 330 mAh
Cena 12 990 Kč

Obsah balení: vše co potřebujete

LG nás potěšilo už obsahem základního balení, které je doslova plné příjemných benefitů. Kromě samotného vysavače se můžete spolehnout na dva náhradní boční kartáčky, kartáč PET na zvířecí chlupy, kartáč na koberce (který je vhodný i na klasické podlahy), který je předinstalovaný přímo v robotovi, násadu na mop, 2× mopovací textilii z mikrovlákna na suché mopování, náhradní HEPA filtr, čistící štěteček i čistící kartáček. Opomenout nesmíme ani dobíjecí základnu a dálkové ovládání včetně dvou AAA baterií. Pro úvodní i podrobné seznámení se s robotem poslouží obsáhlý návod.

LG Hom-Bot VR65710LVMP

Nedostalo se snad jen na virtuální zeď, avšak tu nelze ani dokoupit, neb roboti od LG ji bohužel nepodporují. Přesto nás obsah balení příjemně potěšil a do začátku máte vše potřebné.

Konstrukční zpracování: čtvercový elegán

Robotický vysavač se stane takovým dalším členem vaší domácnosti, a tak není od věci, pokud vám jeho design nebude narušovat interiér, ať už je jakýkoliv. Robotický vysavač LG vám rozhodně ostudu neudělá, jeho čtvercový design působí futuristicky a zároveň i tak trochu roztomile, což oceňujeme. Rozměry vysavače činí 34 × 34 × 8,9 cm. Oproti Roombě z těla vysavače nic „nevyčuhuje“, a tak je výška robota všude stejná. Hmotnost činí velice příjemné 3 kilogramy, avšak chybí jakékoliv madlo pro přenášení – uchopit vysavač tedy musíte klasicky.

LG Hom-Bot VR65710LVMP

Na test nám Hom-Bot dorazil ve světle šedé variantě, což je zároveň jediná barva, ve které tento konkrétní model seženete. Zde si dovolíme malé upozornění. I když na trhu existuje robotické vysavače od LG různých barev, nejedná se o tentýž model, a to z toho důvodu, že všechny robotické vysavače od LG sdílí jednotný design. Například v červené a tmavě modré barvě se prodávají základní modely, ve zlaté a šedé potom ty zbylé. Při výběru vysavače od LG se tedy neorientujte podle barvy, ale primárně podle označení, případně nabídky funkcí. Zamrzí že vrchní plastová část je lesklá, je tedy doslova magnetem na otisky a jemný prach, což je konkrétně u vysavače docela problém. V šedé barvě je případné zašpinění viditelnější než u zlaté varianty, bočnice jsou poté vždy černé, navíc z velké části matné (lesklý je pouze pruh s ukrytými senzory). Stejně jako většina dalších robotických vysavačů je Hom-Bot VR65710 opatřen gumovým nárazníkem. Tlakové senzory byly plně nahrazeny digitálními čidly, což snižuje počet pohyblivých částí (tedy částí, které se časem mohou poškodit).

LG Hom-Bot VR65710LVMP

Vrchní části robota kromě loga výrobce dominuje také několik kapacitních senzorů pro ovládání robota, hardwarová tlačítka zde nehledejte. Kromě těch se ve vrchní čísti nachází i poměrně rozměrný LED displej, avšak ten je v neaktivním stavu skrytý pod vrstvou poloprůhledného plastu. Jakmile robota zapnete bočním tlačítkem ON/OFF (které je navíc opatřeno gumovou záslepkou proti vniknutí prachu), odhalí se v plné parádě. Displej zobrazuje všechny důležité údaje, konkrétně piktogramy uklízecího režimu, čas a také úroveň nabití. K lepší čitelnosti napomáhá červená barva popisků, která ve tmě září. Kapacitní tlačítka pod LED displejem podsvětlená nejsou, což LG odpouštíme, neb ovládat jej můžete i vzdáleně pomocí přibaleného ovladače.

Primární tlačítko, které vás bude zajímat, je to čtvercového tvaru s nápisem START/STOP, kterým robota probudíte z režimu spánku a dalším stiskem spustíte uklízecí proces. Oproti konkurenci je probuzení robota trochu zdlouhavější, zabere asi 5 až 10 vteřin, což nemusí být po chuti každému. Úspěšné probuzení je doprovázeno zvukovým signálem, krátkou animací a pozdravem „Hi“ na displeji.

LG Hom-Bot VR65710LVMP
Vrchní kamera

Nad hlavním senzorem se dále nachází senzor pro spuštění turbo režimu, tlačítko pro změnu uklízecího režimu MODE a tlačítko HOME, které robota pošle zpět do nabíjecí základny. Speciálními kombinacemi lze vyvolat i další funkce, například současným stiskem tlačítek TURBO a MODE lze uzamknout odezvu kapacitních senzorů, přidržením tlačítka HOME lze následně změnit jazyk hlasového asistenta. Opravdu objemný zásobník na nečistoty s kapacitou 0,6 litru se nachází, stejně jako v případě ILIFE, pod předním krytem. Dvířka odklopíte jemným zatlačením na dvířka. Pod krytem se nachází samotný zásobník, ve kterém je umístěn kartáček na vymetení nečistot a předinstalovaný HEPA filtr, který ocení především alergici.

Opravdu objemný zásobník na nečistoty pojme až 0,6 litru nečistot.

Kromě bočních senzorů je vysavač opatřen i několika senzory, které se nachází na spodní části vysavače. Díky těm vysavač rozpozná, že by mohl spadnout, například ze schodů. V takovém případě se okamžitě vrátí zpět. Když už jsme u spodní části, nachází se zde dvě vroubkovaná kolečka, která se v případě potřeby automaticky vyvýší (vysavač tak snáze přejede například práh rozdělující místnosti), stejně tak zde nalezneme rotující kolečko, díky kterému se vysavač snadno pohybuje v kruhu, respektive v uklízecím režimu zvaném Spot. Vzhledem k tomu, že LG Hom-Bot VR65710LVMP spadá do kategorie robotických vysavačů s kartáči, nalezneme zde i samotný kartáč. Přímo v robotovi je předinstalován kartáč na koberce/podlahy, v balení je dále kartáč PET vhodný na zvířecí chlupy.

LG Hom-Bot VR65710LVMP

Co se týká bočních kartáčů, Hom-Bot VR65710LVMP je vybaven dvěma bočními kartáčky, které slouží pro vymetání rohů. Neméně podstatným prvkem spodní části jsou kovové kontakty, skrze které se vysavač nabíjí v režimu základny.

Design Hom-Bota i celkové konstrukční zpracování hodnotíme velice pozitivně. Vysavač nijak neruší, neobtěžuje, působí technicky, šedá barevná varianta neurazí ani v moderním interiéru. Čtvercový profil působí mezi kulatými vysavači nevšedně a jak si povíme v následujících kapitolách, je také praktický. Pozitivně hodnotíme také snadné vyjmutí nádoby na odpad, malé množství pohyblivých prvků a také výrazný LED displej, který je dostatečně kontrastní i na přímém světle. Menší kaňkou na kráse je vrchní lesklý plast, který je magnetem na veškeré nečistoty a do budoucna i na jemné vlasové škrábance.

Líbilo se nám
  • neotřelý design
  • rozumné rozměry
  • příjemná hmotnost
  • kvalita plastů
  • neutrální barevné provedení
  • snadné vyjmutí zásobníku na nečistoty
  • snadné ovládání senzorovými tlačítky
Nelíbilo se nám
  • lesklá horní část
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze