LTE router TP-Link M7350
test

LTE router TP-Link M7350

Na cesty jako dělaný
1

I když je v posledních dnech počasí nevyzpytatelné, léto je tu a s ním i čas dovolených. Možná už máte sbaleno a přemýšlíte, jak budete řešit internet. Pokud již dopředu víte, že se nebudete zdržovat v hotelu s Wi-Fi, vyplatí se investice do mobilního LTE routeru, který zpřístupní internet prakticky kdykoli. Stačí vložit SIM kartu s datovým balíčkem a můžete vyrazit.

Bez internetového připojení si dnes málokdo dokáže představit byť jen jediný den. Pokud patříte mezi ty, kteří internetem žijí a nedokáží se od novinek a zpráv oprostit ani na dovolené, máme pro vás řešení, konkrétně mobilní LTE router TP-Link M7350. Po vložení příslušné SIM karty s předplaceným internetovým balíčkem zprostředkuje připojení vám a klidně i dalším členům vašeho výletu.

TP-Link M7350

TP-Link není ve světě přenosných Wi-Fi LTE routerů žádným nováčkem. Oproti svým konkurentům nabízí dnes testovaný kousek mimo jiné i přehledný displej, který informuje jak o aktuální rychlosti připojení, tak také o spotřebovaných datech a mnohém dalším. Pokud vás poslední dva odstavce zaujaly a chcete vědět více, jste na správném místě.

Technické parametry TP-Link M7350

Rozměry 106 × 66 × 16 mm
Hmotnost 92,5 gramu
Typ Wi-Fi Dual-Band (2,4 + 5 GHz)
LAN ne
Externí anténa ne
Maximální rychlost 150/50 Mbit/s
Kapacita baterie 2 000 mAh
Výdrž baterie cca 8 hodin
Aplikace tpMiFi iOS, Android
Cena 2 899 Kč

Obsah balení: neurážející standard

V balení kromě samotného routeru naleznete také baterii s kapacitou 2 000 mAh, plastové redukce na SIM kartu (z microSIM i nanoSIM na klasickou velikost SIM), synchronizační a napájecí microUSB–USB kabel a také základní dokumentaci k routeru. Chybět tak může napájecí adaptér do elektrické sítě, který však s sebou ve většině případů stejně povezete, například k mobilnímu telefonu či tabletu.

TP-Link M7350

Konstrukční zpracování: nenápadná tatranka

I když od přenosného routeru zřejmě neočekáváte kdovíjak luxusní design či zpracování, potěší když alespoň neudělá ostudu. TP-Link M7350 je velice elegantní krabička, navíc s rozumnými rozměry 106 × 66 × 16 mm. Hmotnost činí 92,5 gramu, a to včetně vložené baterie. M7350 se tak vměstná téměř kamkoli, dokonce i do kapsy kalhot či větší náprsní kapsy.

TP-Link M7350

Mimo rozumné rozměry i hmotnost potěší i konstrukční zpracování. I když je tělo plastové, TP-Link si zajímavě pohrál s detaily. Tělo je tak tvořeno jak plastem s protiskluzovou soft-touch úpravou, tak i lesklými plasty, a to ve střední části, kde se zároveň nachází čtvercový informační TFT displej.

Přední straně dominuje pouze jediné kruhové tlačítko přímo pod displejem. Slouží jak pro vypnutí a zapnutí routeru, tak také pro potvrzení zobrazené volby, což je praktické. Další tlačítko se nachází na vrchní hraně a slouží výhradně pro vstup do nabídky možností. Posledním zajímavým prvkem je microUSB konektor, tentokrát na spodní hraně. Zadní kryt lze jednoduše sejmout, a to za pomocí zářezu v pravém dolním rohu. Stejně jako část předního dílu je i zadní kryt plastový, avšak s protiskluzovou povrchovou úpravou, díky čemuž router neklouže a neulpívají na něm otisky prstů.

TP-Link M7350
Na USB-C se nedostalo

Ihned pod krytem se nachází baterie s kapacitou 2 000 mAh, pod ní pak slot pro SIM kartu standardní velikosti a slot pro microSD kartu o velikosti až 32 GB – to kdybyste chtěli sdílet data mezi další uživatele, jednoduše a přímo z LTE routeru. Štítek uvnitř routeru ještě dokáže navést na webovou samoobsluhu routeru, konkrétně na stránky tplinkmifi.net.

Konstrukční zpracování je na velmi dobré úrovni. Všechny části kvalitně lícují a žádné nepříjemné zvuky neuslyšíte. Menší kritiku bychom vznesli jen na přední plastový kryt černé barvy, který není nijak odolný a během pár dní se na jeho povrchu objeví první vlasové škrábance. Vzhledem k tomu, že plast kryje i displej, doporučujeme dávat si na umístění routeru pozor, neb jinak by displejová část časem mohla utrpět nepěkné škrábance či vrypy a snížila by se tak čitelnost informací.

TP-Link M7350

V ostatních ohledech však převládá spokojenost. Router je skladný a lehký. Neurazí ani jediné dostupné barevné provedení.

Líbilo se nám
  • cestovní rozměry
  • neutrální barevné provedení
  • soft-touch úprava plastů
Nelíbilo se nám
  • lesklý díl s displejem je náchylný na škrábance
Diskuze ke článku
Jiri
Prostě Pocket wi-fi, která se užívá už léta letoucí. V praxi hodně špatně využitelné a zbytečné využívání další strany pro připojení je prostě nepraktické.'když už, tak je mnohem jednoduší udělat HS). Pocket wifi mám zkušenost a už nikdy víc.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze