TP-Link TL-WR810N
test

TP-Link TL-WR810N

Pro internetové maniaky na cestách
2

Trávíte valnou část života na cestách a internet je pro vás doslova nezbytnost? Možná nechcete přemýšlet nad tím, jaký typ internetu na daném místě bude, proto se vyplatí multifunkční zařízení, které se připojí k internetu jak bezdrátově, tak také pomocí ethernetového kabelu. Jedno takové multifunkční zařízení nám dorazilo do redakce, a tak jsme si pro vás připravili podrobnější seznámení.

Možná trávíte valnou část života na cestách. Nezáleží na tom, zda cestujete mezi internátní školou a domovem, nebo jen máte rádi časté dovolené – všude se hodí internetové připojení. Problém nastává, když dopředu nevíte, jaká kvalita nebo typ internetového připojení v místě vašeho pobytu bude. Nastává tedy otázka, zda si s sebou brát extendery, klasické routery, kapesní LTE routery, nebo access pointy. Možná jste již přemýšleli nad tím, zda existuje zařízení univerzálnějšího charakteru, které se k internetu připojí téměř všemi cestami a ještě k tomu dobře.

TP-Link TL-WR810N

Co byste řekli na to, že jste ho možná právě teď našli? Redakčním testem totiž prošla univerzální „krabička“ s krkolomným označením TL-WR810N, která má za cíl provázet vás kdekoli, kde budete potřebovat internetové připojení.

Technické parametry TP-Link TL-WR810N

Rozměry 85 × 75 × 28 mm
Hmotnost 226 gramů
Wi-Fi 2,4 GHz, 802.11a/b/g/n
LAN
Externí anténa ne
Rychlost maximálně 300 Mb/s
Šifrování 64/128/152bitové WEP, WPA/WPA2,
WPA-PSK/WPA2-PSK

Obsah balení: jen nutný základ

Co byste očekávali od základního balení takového zařízení? Samozřejmě v balení naleznete samotný router a dále krátký ethernetový kabel a základní manuál v několika jazykových mutacích. Odděleně se v balení nachází i vidlice do elektrické zásuvky, ta se však bude většinou nacházet přímo v těle zařízení. Samotná vidlice se liší dle země, ve které zařízení kupujete.

Konstrukční zpracování: kompaktní a elegantní

Stejně jako router, tak i cestovní Wi-Fi router je prvek, na který budete dost často koukat – už jen proto, abyste netlumili signál jeho ukrytím někam „za sedačku“. Produkty TP-Link jsou vyrobené z plastu, ani TL-WR810N není výjimkou. Tělo tvoří lesklé plastové materiály, přesto se nejedná o žádnou katastrofu. Charakter plastů je podobný jako u nedávno testovaného repeateru, kde jsme neměli žádné výhrady. Díky bílému plastu nejsou na těle otisky prstů viditelné, lesklé provedení skryje i většinu menších škrábanců.

TP-Link TL-WR810N

Tělo TP-Link TL-WR810N je poměrně subtilní, zvláště pak s přihlédnutím na fakt, co vše tato krabička dokáže. Konkrétní rozměry činí 85 × 75 × 28 milimetrů, hmotnost poté 226 gramů. Vzhledem k tomu, že se jedná o přenosné zařízení, potěší, že nejde o těžítko (v ruce působí celé zařízení mnohem lehčím dojmem), velikostně vypadá jako 61W zdroj k notebookům od Applu. Pro ještě snazší přenášení lze vidlici, která se běžně zapojuje do elektrické sítě, odejmout, díky tomu se rozměry ještě o trochu zmenší. Pokud často cestujete do zemí, kde se nachází jiný typ zdířky, lze dokoupit i náhradní kompatibilní vidlice.

Hned na vrchní straně se pro co nejsnazší přístupnost nachází hlavní přepínač režimů.

Podíváme se také na ovládací prvky a konektory. Hned na vrchní straně se pro co nejsnazší přístupnost nachází hlavní přepínač režimů, tedy Router, Repeater a Client. Jedná se o malý plastový posuvník, který se nejlépe přesouvá nehtem. Na pravém boku se nachází poměrně velká LED dioda, která informuje svým svitem či problikáváním o aktuálním stavu párování či připojení. Ve webovém administračním rozhraní lze nastavit i noční hodiny, kdy LED pohasne.

TP-Link TL-WR810N

Na spodní hraně se dále nachází konektor LAN/WAN pro připojení drátového internetu a separátně také druhý LAN konektor, obojí využijete dle daného režimu (Access Point/Repeater). Nachází se zde i resetovací tlačítko, které nenápadně vystupuje nad okolní povrch a není tedy nutné hledat tenký dlouhý nástroj. I přesto není důvod k obavám – tlačítko je z logických důvodů aktivní jen v momentě, kdy je adaptér v elektrické síti. A v takové situaci si jej omylem zřejmě nestisknete.

Diskuze ke článku
Karel
Jo to je poměrně praktická věcička, jen tedy bez podpory standardu ac? Já mám doma od TP linku tento https://www.equiplo.cz/wifi-routery/#TP-Link_Archer_C1200 a má pěkný pokrytí po celém bytě nebo režim hosta u wifi.
Ksop
Tak TP Link jsou držáky no :). Stačí mrknout na kde kterou recenzi. Heuréka je opěvuje a stejně tak dtest nebo https://www.arecenze.cz/routery/ :).

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze