TP-Link TL-WR810N
test

TP-Link TL-WR810N

Pro internetové maniaky na cestách

Trávíte valnou část života na cestách a internet je pro vás doslova nezbytnost? Možná nechcete přemýšlet nad tím, jaký typ internetu na daném místě bude, proto se vyplatí multifunkční zařízení, které se připojí k internetu jak bezdrátově, tak také pomocí ethernetového kabelu. Jedno takové multifunkční zařízení nám dorazilo do redakce, a tak jsme si pro vás připravili podrobnější seznámení.

Možná trávíte valnou část života na cestách. Nezáleží na tom, zda cestujete mezi internátní školou a domovem, nebo jen máte rádi časté dovolené – všude se hodí internetové připojení. Problém nastává, když dopředu nevíte, jaká kvalita nebo typ internetového připojení v místě vašeho pobytu bude. Nastává tedy otázka, zda si s sebou brát extendery, klasické routery, kapesní LTE routery, nebo access pointy. Možná jste již přemýšleli nad tím, zda existuje zařízení univerzálnějšího charakteru, které se k internetu připojí téměř všemi cestami a ještě k tomu dobře.

TP-Link TL-WR810N

Co byste řekli na to, že jste ho možná právě teď našli? Redakčním testem totiž prošla univerzální „krabička“ s krkolomným označením TL-WR810N, která má za cíl provázet vás kdekoli, kde budete potřebovat internetové připojení.

Technické parametry TP-Link TL-WR810N

Rozměry 85 × 75 × 28 mm
Hmotnost 226 gramů
Wi-Fi 2,4 GHz, 802.11a/b/g/n
LAN
Externí anténa ne
Rychlost maximálně 300 Mb/s
Šifrování 64/128/152bitové WEP, WPA/WPA2,
WPA-PSK/WPA2-PSK

Obsah balení: jen nutný základ

Co byste očekávali od základního balení takového zařízení? Samozřejmě v balení naleznete samotný router a dále krátký ethernetový kabel a základní manuál v několika jazykových mutacích. Odděleně se v balení nachází i vidlice do elektrické zásuvky, ta se však bude většinou nacházet přímo v těle zařízení. Samotná vidlice se liší dle země, ve které zařízení kupujete.

Konstrukční zpracování: kompaktní a elegantní

Stejně jako router, tak i cestovní Wi-Fi router je prvek, na který budete dost často koukat – už jen proto, abyste netlumili signál jeho ukrytím někam „za sedačku“. Produkty TP-Link jsou vyrobené z plastu, ani TL-WR810N není výjimkou. Tělo tvoří lesklé plastové materiály, přesto se nejedná o žádnou katastrofu. Charakter plastů je podobný jako u nedávno testovaného repeateru, kde jsme neměli žádné výhrady. Díky bílému plastu nejsou na těle otisky prstů viditelné, lesklé provedení skryje i většinu menších škrábanců.

TP-Link TL-WR810N

Tělo TP-Link TL-WR810N je poměrně subtilní, zvláště pak s přihlédnutím na fakt, co vše tato krabička dokáže. Konkrétní rozměry činí 85 × 75 × 28 milimetrů, hmotnost poté 226 gramů. Vzhledem k tomu, že se jedná o přenosné zařízení, potěší, že nejde o těžítko (v ruce působí celé zařízení mnohem lehčím dojmem), velikostně vypadá jako 61W zdroj k notebookům od Applu. Pro ještě snazší přenášení lze vidlici, která se běžně zapojuje do elektrické sítě, odejmout, díky tomu se rozměry ještě o trochu zmenší. Pokud často cestujete do zemí, kde se nachází jiný typ zdířky, lze dokoupit i náhradní kompatibilní vidlice.

Hned na vrchní straně se pro co nejsnazší přístupnost nachází hlavní přepínač režimů.

Podíváme se také na ovládací prvky a konektory. Hned na vrchní straně se pro co nejsnazší přístupnost nachází hlavní přepínač režimů, tedy Router, Repeater a Client. Jedná se o malý plastový posuvník, který se nejlépe přesouvá nehtem. Na pravém boku se nachází poměrně velká LED dioda, která informuje svým svitem či problikáváním o aktuálním stavu párování či připojení. Ve webovém administračním rozhraní lze nastavit i noční hodiny, kdy LED pohasne.

TP-Link TL-WR810N

Na spodní hraně se dále nachází konektor LAN/WAN pro připojení drátového internetu a separátně také druhý LAN konektor, obojí využijete dle daného režimu (Access Point/Repeater). Nachází se zde i resetovací tlačítko, které nenápadně vystupuje nad okolní povrch a není tedy nutné hledat tenký dlouhý nástroj. I přesto není důvod k obavám – tlačítko je z logických důvodů aktivní jen v momentě, kdy je adaptér v elektrické síti. A v takové situaci si jej omylem zřejmě nestisknete.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze