Mamibot EXVAC680S
test

Mamibot EXVAC680S

Když se jde na špínu chytře
1

Rozjímali jste někdy nad tím, jak byste mohli naložit s časem stráveným úklidem domácnosti? Pokud ano, možná vás napadlo pořídit si chytrý vysavač s funkcí mopu. Zajímavou volbou může být i recenzovaný Mamibot EXVAC680S, který se prodává za příznivých devět tisíc korun. Měli byste jej zařadit do užšího výběru?

Mamibot EXVAC680S představuje cenově dostupný chytrý vysavač s funkcí mopu, dlouhou výdrží a snadným propojením se zbytkem chytré domácnosti. Jak si vedl během několikatýdenního používání? To prozradím v této recenzi.

Technické parametry Mamibot EXVAC680S

Rozměry 330 × 330 × 81 mm
Hmotnost přibližně 3 kg
Orientace v prostoru V SLAM 4.gen + gyroskop
Senzor proti pádu ze schodů ano
Nárazníky ano, tlakové senzory
Dálkové ovládání ano, skrze dálkový ovladač a aplikaci na smartphonu
Suché mopování ano
Mokré mopování ano
Typ filtru HEPA
Zásobník na nečistoty 0,6 litru
Wi-Fi ano
Načasování úklidu ano, skrze aplikaci
Hlučnost 55 až 65 decibelů
Režimy úklidu automatický, spirála, manuální ovládání
Vhodné povrchy dřevěná podlaha, parkety, dlažba s rovným povrchem, kámen, koberec s nízkým vlasem
Virtuální stěna podporována
Výška prahů až 20 mm
Automatické nalezení dobíjecí stanice ano
Přímé nabíjení ze sítě ano
Výdrž až 120 minut
Doba nabíjení 180 minut
Baterie lithium-iontová o kapacitě 2 600 mAh
Cena 9 tisíc korun

Obsah balení: bohaté na první pohled

V balení jsem našel dvojici náhradních bočních kartáčů (dva jsou již nasazené na vysavači), utěrku určenou k vytírání + utěrku náhradní, nádržku na vodu, dvojici náhradních filtrů, dálkové ovládání, adaptér a nabíjení stanici. Dokonce nechybí ani štěteček na čištění vysavače a samozřejmě zde najdete rovněž podrobný český manuál.

Líbilo se nám
  • bohatý obsah balení

Konstrukční zpracování: černá mu sluší

Americký výrobce se rozhodl pro využití převážně lesklých plastů v kombinaci s černou barvou, což je jediná barevná varianta na trhu. Design vysavače se povedl, přeci jen by však bylo příjemné mít možnost jej pořídit i v jiné barvě. Kvalita zpracování je pak zcela příkladná a po čas používání jsem nenarazil na žádné nedostatky. Samozřejmostí je odpružený nárazník, který zajistí, že nedojde k poškození nábytku či vysavače. Stejně tak se můžete spolehnout na senzory v podvozku, pomocí nichž je schopen Mamibot včas detekovat hrozící pád (třeba u schodiště) a bezpečně zařadit zpátečku.

K ovládání pak poslouží jediné tlačítko na horní straně, které slouží pro spárování s telefonem, případně spuštění/pozastavení a zapnutí/vypnutí vysavače. Předtím je však potřeba Mamibot zapnout pomocí kolébkového vypínače na boku. Vhod přijde rovněž dálkový ovladač kompaktních rozměrů, jenž disponuje malou obrazovkou a několika tlačítky pro navigaci, vyhledání nabíjecí stanice nebo regulaci sacího výkonu.

Nádobku lze snadnou vyjmout a očistit pod vodou.

Mobilitu zajišťují dvě hlavní kola a jedno všestranné kolečko vpředu, pomocí kterého se vysavač otáčí. Hlavní kartáč lze v případě potřeby snadno vyjmout a očistit, a to i pod vodou. To stejné navíc platí u 600ml nádobky, která pojme opravdu hodně prachu a nečistot. Nabíjecí stanice je pochopitelně rovněž černá a vysavač ji spolehlivě vyhledá, i když je zrovna v jiném pokoji. Pokud mu dojde energie uprostřed čištění, zapamatuje si místo, kde přestal, nabije se a poté pokračuje ze stejného bodu. Pochválit musím také rozměry vysavače, zejména pak výšku 8 cm, díky čemuž se bez problémů vejde pod topení, sedačku či jiný nábytek.

Líbilo se nám
  • možnost očistit nádobku a kartáč pod vodou
  • citlivý nárazník šetrný k nábytku
  • vejde se i pod nábytek