Philips 9002
test

Philips 9002

OLED televize, kterou si zamilujete
3

Chcete televizor s krásným designem, OLED panelem, špičkovým obrazem a navíc s návykovým zadním barevným podsvětlením Ambilight? Philips 55POS9002 je jedním takovým a my jsme ho pro vás otestovali. Má 55palcovou úhlopříčku a vyjde vás na 50 tisíc. Stojí za to?

Televizory Philips jsou kvalitní stálicí na trhu. Kromě stylového designu, za který si často odnáší nejen ocenění Red Dot, a velmi kvalitního obrazu se od konkurence vždy odlišovaly návykovým zadním barevným podsvětlením Ambilight. Philips relativně nedávno naskočil na stále oblíbenější vlnu OLED panelů s úžasnými barvami a dokonalou černou. Televize vyšších tříd už tradičně pohání platforma Android TV. A Philips 9002 kombinuje vše dohromady. Povedlo se to? Rovnou říkáme, že ano. Ostatně tato televize si od EISA odnesla cenu za nejlepší koupi v kategorii OLED televizí pro roky 2017 až 2018. Ale jak moc se povedla, to se dočtete dál.

Technické parametry Philips OLED 9002

Rozměry 123 × 71,5 × 4,75 cm
Hmotnost bez stojanu 16,81 kg
Hmotnost se stojanem 17,21 kg
Hmotnost celého balení 22,93 kg
Úhlopříčka displeje 54,6 palců (139 cm)
Typ panelu OLED
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10 / HDR Perfect
Zvuk 30 W, technologie Triple Rink, zvuk DTS-HD
Operační systém Android TV 7 Nougat
Hlasové vyhledávání ano, zabudovaný Google Asistent
EPG ano, na 8 dnů
Internetový prohlížeč předinstalovaná Opera
Obchod s aplikacemi Google Play for Android TV
Počet tunerů (pozemní)
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac – 2×2
Bluetooth 4.0 s BLE
HDMI
Ethernet
USB 1× USB 2.0, 1× USB 3.0
Záznam na externí úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena od 50 000 Kč s DPH

Konstrukční zpracování: supertenký elegán

Design televizí Philips umí a zejména vyšší řady patřily vždy k elegantním kouskům. A platí to i zde, navíc je vše umocněno extrémní tenkostí díky OLED panelu. V horní části je televize pouze zhruba dva milimetry tenká, ze zadní strany pak s kovovým designem. Plastový modul s porty pak samozřejmě celkovou tloušťku zvětší, 4,75 cm je ale stále velmi pěkná hodnota. Při pověšení na zeď tak televize nebude zbytečně vystupovat od stěny. Využít lze pak držák VESA s roztečí 300 × 300 mm.

Design televizí Philips umí a platí to i zde.

Úžasně vypadá televize i zepředu, a to díky ultratenkému rámečku, který má pouze 3 milimetry. Philips nevymýšlel žádné zbytečné kreace co se stojánku týče a pokud si budete chtít postavit televizi na nábytek, potěší jednoduchý elegantní podstavec z broušeného kovu. Ten si musíte sami přimontovat, za minutku je ale hotovo. Podstavec je několika šrouby namontován pevně, televizí tedy nelze nijak otáčet. Jeho nohy pak sahají i poměrně hluboko za televizi, kterou tak nelze „přišoupnout“ úplně ke stěně. Jde ale o záměr, máme tu totiž Ambilight, který tak lépe využije svůj potenciál.

Design se skutečně povedl, je elegantní a minimalistický

Potěší i malé detaily, třeba svítící logo výrobce v přední části, jehož jas lze regulovat a samozřejmě i snížit na nulu. Celkově působí Philips 9002 opravdu luxusně a oko potěší v každém interiéru. 9002ka má úhlopříčku 55 palců (tedy 139 centimetrů). Pokud se vám ale její design líbí, v letošním roce bude Philips nabízet i model 873 s 65 palci, který je však designově i funkčně totožný.

Líbilo se nám
  • krásný design s tenkým panelem i rámečky
  • kvalitní kovový podstavec z broušeného kovu
  • malá hloubka, televize vypadá skvěle na zdi
Nelíbilo se nám
  • nelze při postavení na nábytek přišoupnout blízko ke zdi
Diskuze ke článku
denis
No ty jsi mi případ pisílku! Za 50 Francouzskou sračku to bych musel být technický imbecil jako ty!
FantomasMan
Osobne mám doma tento model ale v tohto ročnom prevedení 65OLED873. A vrele ho odporúčam každému. Obraz je fantastický a Ambilight 3 je ako čerešnička na dorte.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze