Samsung Q80T (2020)
test

Samsung Q80T (2020)

Elegantní klasika za příjemnou cenu

Pořídit si značkovou a kvalitně zpracovanou chytrou televizi dnes zdaleka neznamená nutnost vynaložit horentní sumu peněz. Působivý obraz díky QLED panelu, chytré funkce systému Tizen či možnost sáhnout po velké úhlopříčce – to vše zdobí letošní řadu televizí Q80T od Samsungu.

Řada Q80T od Samsungu představuje cenově dostupné řešení pro všechny zájemce o moderní chytrou televizi. Velkou výhodou jest, že je na výběr několik různých úhlopříček. Velikosti se pohybují od 49 palců do po monstrózních 85 palců. Pro účely našeho testu jsme zvolili pomyslnou zlatou střední cestu v podobě 65 palců, na ketrých vyniknou kvality QLED panelu, stejně tak i důraz na tenké rámečky a minimalistický podstavec.

Technické parametry Samsung QLED QE65Q80T

Rozměry (se stojanem) 144,7 × 83 (90,6) × 5,4 (28,9) cm
Hmotnost (se stojanem) 24,1 kg (27,8 kg)
Úhlopříčka 65 palců
Typ displeje QLED s přímým podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10 a Dolby Vision
Reproduktory 60 W (2.2.2 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB 2.0, 1× Ethernet, 1× TOSLINK
Záznam na USB úložiště ano
Cena 36 000 Kč

Konstrukční zpracování: osvědčený vzhled a kvalita

U řady Q80T Samsung hleděl především na maximální využití čelní plochy obrazovkou. Tento krok nicméně vede k tomu, že z čelní strany vypadají dnešní televize velmi podobně. Rámečky jsou neskutečně tenké a líbí se nám jejich kovově broušená úprava. Ta však vynikne spíše při pohledu z profilu. V daný moment si všimnete i toho, jak je TV krásně tenká (méně než 5,5 cm).

Samsung Q80T
Tenké rámečky mají kovově broušenou úpravu.

Na zádech si můžete povšimnout stylového a přitom praktického řešení veškeré kabeláže, především pak nezbytného vedení kabelu napájení. Ten lze schovat do předem připravených drážek tak, aby nebyl takřka vůbec vidět. V této souvislosti si neodpustíme kritiku směřující k délce napájecího kabelu. Ten je nepříjemně krátký a pokud zásuvku nebudete mít ihned za televizí, hrozí, že budete muset zapojit komplikované řešení formou prodlužovacích kabelů.

Podstavec Samsung tentokrát vyřešil formou ploché kovové nožky, která na první pohled může působit, že velkou televizi ani neudrží, ale opak je pravdou. Kovový podstavec váží několik kilogramů, tudíž je při manipulaci dbát zvýšené opatrnosti. Po nainstalování však televize stojí pevně, a to i ve chvílích, kdyby například došlo k nechtěnému drknutí. Nesmí vás také překvapit, že je televize po správné instalaci mírně zakloněna směrem vzad. Při sledování televize to však ničemu nevadí.

Samsung Q80T
Líbilo se nám
  • krásně tenké rámečky
  • stabilní podstavec
Nelíbilo se nám
  • krátký kabel napájení
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze