Samsung QE55Q70R
test

Samsung QE55Q70R

Velikostní klasika s moderními funkcemi

Hledáte novou televizi a jste nároční, ale současně máte jistý cenový strop? Pak by vás mohla zaujmout pomyslná zlatá střední cesta v podobě nové řady chytrých televizorů Q70R od Samsungu. Ta přináší kvalitní obraz i zvuk, osvědčený operační systém a v neposlední řadě i pohodlné ovládání. To vše za adekvátní cenu kolem 40 tisíc.

V posledních letech se může zdát, že nové televizory neustále rostou, přibírají další a co možná nejchytřejší funkce a kvůli tomu roste také cena. Z části je to samozřejmě pravda, nicméně výběr je pestrý i v nižších cenových patrech. V dnešním testu si proklepneme letošní novinku od Samsungu, která patří do pomyslné střední třídy. Jde o zástupce řady Q70R, v našem případě s 55palcovou úhlopříčkou, jak ostatně napovídá již samotný název produktu. Jedná se o druhou nejmenší možnost: sáhnout můžete po menší 49" verzi, ale také po větších 65", 75" a 82" variantách.

Technické parametry Samsung QLED Q70R

Rozměry (se stojanem) 123,1 × 70,8 (78) × 6,2 (24,8) cm
Hmotnost (se stojanem) 18 kg (18,5 kg)
Úhlopříčka 55 palců
Typ displeje QLED s přímým podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10 a Dolby Vision
Reproduktory 40 W (2.1 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB 2.0, 1× Ethernet, 1× TOSLINK
Záznam na USB úložiště ano
Cena 43 000 Kč

Konstrukční zpracování: bez šroubováku je nám hej

Ačkoliv dnes probíráme přeci jen cenově dostupnější televizi, na jejím vhledu výrobce nijak šetřit nemohl. Rámečky kolem obrazovky jsou extrémně tenké. Drobné rozšíření lze zpozorovat pouze na spodní straně, kde bylo potřeba vydolovat prostor pro logo výrobce. Bez něj bychom už vskutku neměli jak poznat, od koho zařízení vlastně je.

Častým oříškem dnešních televizí je sestavení po vybalení. Aby to bylo vše ještě zapeklitější, liší se systém vybalení a sestavení model od modelu a dále je vše podmíněno ještě velikostí úhlopříčky. V případě dnes testovaného modelu máte krabici vlastně celou rozložit a televizi následně opatrně vyklopit. Opět je zapotřebí minimálně dvou párů rukou a stejně budete bojovat s tím, jak televizi chytit a zbytečně netrápit plochu displeje.

Příjemnou zkušeností je nasazení stojanu, respektive nohou. Na modelu QW55Q70R totiž po stranách televize najdete dvě malé nožky, které celou televizi podpírají. Obě pouze snadno nacvaknete do těla televize a o více se nestaráte. Žádné šroubky, žádné dlouhé přemýšlení, jak televizi postavíte na nohy. Ideální stav, za který Samsung rozhodně chválím, zejména když k tomu připočtu dobrou stabilitu televize. S 55palcovou televizí se v rámci možností vcelku slušně manipuluje, neboť hmotnost se pohybuje kolem 18 kilogramů.

Zadní strana televize se s vámi setká zřejmě pouze dvakrát – při rozbalení a po letech při vyhazování. Je to škoda, protože výrobce si na ni dal celkem záležet. Plastová část má pěknou povrchovou úpravu a po straně se nachází prohlubeň pro všechny možné konektory.

Líbilo se nám
  • povedený vzhled
  • krásně tenké rámečky
  • jednoduché nasazení nohou
Nelíbilo se nám
  • obtížnější vybalení televize
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze