Samsung QE65Q85R
test

Samsung QE65Q85R

Jeden konektor vládne všem

Samsung inovoval své portfólio chytrých televizí pro rok 2019. My jsme proklepli výše postavený kousek z řady Q85R, který nabízí všechny moderní funkce. Má nejen QLED displej, ale také výkonný hardware, chytré řešení zadní kabeláže či možnost maskování ve vašem obývacím pokoji. Jsou to natolik podstatné věci, aby si televize obhájila vysokou cenu?

Na dnešní test nám dorazila 65palcová varianta letošní řady Q8D. Ta se pyšní především důrazem na co nejvyšší kvalitu obrazu. Jen u toho však nezůstává, přeci jen jde o zařízení za bezmála 80 tisíc korun. Těšit se tak můžete na kvalitní zvuk, vysoký výkon, vlastní operační systém nebo spoustu chytrých a moderních řešení. Jde například o One Connect Box, příjemný dálkový ovladač či možnost televizi nechat splynout s okolím vašeho pokoje.

Technické parametry Samsung QLED Q8D

Rozměry bez stojanu 145 × 83 × 6,2 cm
Rozměry se stojanem 145 × 92 × 33 cm
Hmotnost bez stojanu 25,1 kg
Hmotnost se stojanem 28,2 kg
Úhlopříčka displeje 65 palců
Typ displeje QLED s přímým podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano (HDR 10, Dolby Vision)
Výkon reproduktorů 40 W (2.2 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
HDMI
Ethernet
USB 2.0
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 75 000 Kč

Konstrukční zpracování: jde to i s jedním konektorem

Na dnešních moderních televizích není příliš prostoru pro nějaké designové nápady. Rámeček kolem obrazovky je neskutečně malinký. Vyveden je tak, že se opticky takřka ztrácí, což působí velmi futuristicky. Decentní rozšíření rámečku lze objevit pouze na spodní hraně a důvod je zcela prostý. Výrobce jednoduše chtěl někam umístit své logo.

Samsung QE65Q85R

Pokud vás nové televize mohou něčím vyloženě naštvat, je to čím dál složitější sestavení po prvním vybalení. Naprostou nutností je přítomnost dvou osob, které dokáží velkou obrazovku chytit. Začněme ale pozitivně. Balení letošních Samsungů je řešeno důmyslně a namísto abyste televizi z krabice tahali ven, táhnete směrem nahoru samotnou krabici. Televize následně stojí v provizorním polystyrenovém obalu. Pak už začíná ta správná „legrace“. Dle výrobce dodávaného návodu totiž musíte televizi položiti displejem na stůl tak, abyste k ní mohli přimontovat nezbytný stojan. Displej je pro tyto účely chráněn převozními nálepkami.

Naštvat vás může složité sestavení televize.

Stůl však musí být minimálně tak velký jako je samotná TV, což může být problém, zejména když sáhnete po 65palcové či větší úhlopříčce. Pokud takový najdete, je přidělání podstavce již otázkou několika minut. Následně již televizi postavíte a ačkoliv se v podstavci celkem slušně houpe, brzy zjistíte, že o stabilitu se netřeba obávat.

Samsung QE65Q85R

Abychom podložili obtížnou manipulaci s televizí konkrétními čísly, zmíníme že hmotnost celého balení dosahuje téměř 40 kilogramů. Samotná televize pak váží 25 kilogramů a po doplnění stojanu se dostanete lehce nad 28 kilogramů. Příjemná je tloušťka panelu pouhých 62 milimetrů. Zpracování zadní strany nese prvky originality. Záda jsou sice plastová, ale povrchová úprava kombinuje lesklé pruhy s matnými, což vypadá dobře. Kolikrát se však podíváte na televizi zezadu?

Líbilo se nám
  • povedený a elegantní vzhled
  • krásně tenké rámečky
Nelíbilo se nám
  • velmi obtížné sestavení i ve dvou osobách
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze