Samsung QLED Q8D (2018)
test

Samsung QLED Q8D (2018)

Budete na ní moci oči nechat

Redakčním testem prošla letošní novinka od jihokorejského Samsungu řady Q8D, která se pyšní QLED technologií pro mnohem lepší podání obrazu. Potěší také přítomnost hned dvou tunerů. Povedl se design zařízení a též ovládání prostředí systému Tizen. Obhájí si novinka cenu atakující 70 tisíc korun?

Jihokorejský Samsung patří mezi zavedené a spolehlivé výrobce chytrých televizorů. Spadá také mezi hrstku výrobců, kteří využívají vlastní operační systém, což může být plus. Na dnešní test nám dorazila 65palcová varianta letošní řady Q8D. Ta se pyšní především důrazem na co nejvyšší kvalitu obrazu, kterou bychom mohli nazvat jakýmsi stupněm mezi OLED a standardními LCD televizemi. Současně se můžete těšit na moderně vyhlížející dálkové ovládání, snadné sestavení televizoru nebo relativně příznivou cenovku, která ještě spadá do únosné kategorie. Jinými slovy máme před sebou poctivou střední třídu s větší obrazovkou.

Technické parametry Samsung QLED Q8D

Rozměry bez stojanu 145 × 83 × 5,9 cm
Rozměry se stojanem 145 × 91 × 29,6 cm
Hmotnost bez stojanu 26,5 kg
Hmotnost se stojanem 27,1 kg
Úhlopříčka displeje 65 palců
Typ displeje QLED s přímým podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano (HDR 10, Dolby Vision)
Výkon reproduktorů 40 W
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.1
HDMI
Ethernet
USB 3.0
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 65 000 Kč

Konstrukční zpracování: jde to i bez šroubků

Vzhled dnešních chytrých televizorů je vlastně neměnný. Výrobce má minimum prostoru pro nějakou designovou osobitost, zejména v případech, kdy zamýšlí co nejmenší rámečky. Samsung Q8D má rámečky minimální a rozšiřuje se částečně jen ve spodní části. Proč? Aby měl výrobce prostor k umístění svého loga.

Poněkud komplikovanější bývá sestavení dnešních televizí, zejména zvolíte-li 65palcovou či snad ještě větší úhlopříčku. Takové televize jsou hodně velké a asistence druhého člověka je zcela nezbytná. Občas byste si dovedli představit i třetí pár rukou. Manipulace s obrovským kusem drahé elektroniky jednoduše budí obavy. Na uživateli je nejen vybalení z krabice, ale také postavení, případně zavěšení na zeď. Při našem testu jsme samozřejmě využili pár dodávaných stojanů, které jednoduše zacvaknete do těla televize a je hotovo. Přes počáteční obavy o stabilitu se vše ukázalo jako ukázkově pevné.

Samsung Q8D
Do tenkého rámečku by se již nevešlo ani logo výrobce.

Abychom podložili obtížnou manipulaci s televizí konkrétními čísly, zmíníme, že hmotnost celého balení dosahuje téměř 35 kilogramů. Samotná televize pak váží 26,5 kilogramů, po doplnění stojanu se dostanete lehce nad 27 kilogramů. Příjemná je tloušťka panelu pouhých 58 milimetrů. Zpracování zadní strany nese prvky jisté snahy o originalitu. Záda jsou sice plastová, ale povrchová úprava kombinuje lesklé pruhy s matnými, což vypadá dobře. Kolikrát se však podíváte na televizi zezadu?

Samsung Q8D
Zadní strana má zajímavou povrchovou úpravu
Líbilo se nám
  • povedený a elegantní vzhled
  • krásně tenké rámečky
  • stabilita stojanu
  • snadné sestavení
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze