LG OLED65E7V
test

LG OLED65E7V

Úžasný zvuk, dechberoucí obraz

Chtěli byste si doma zřídit své vlastní malé kino a hledáte ideálního společníka? Zařaďte si do hledáčku televizi LG OLED65E7V, která vás uchvátí nejen velkou úhlopříčkou a dokonalým obrazem, ale i velmi kvalitním zvukem. Povedl se také design a spolehnout se můžete i na chytré funkce, jež zastřešuje systém webOS 3.5. Nutné je však počítat s vyšší cenou.

Mezi přední výrobce moderních televizorů bezpochyby patří jihokorejské LG. Jeho dražší modely již běžně nabízejí OLED panely, elegantní vzhled či kvalitní zvuk. Potěší i propracovaný operační systém webOS. Za to vše ale zaplatíte nemalé částky. Na náš redakční test jsme si vybrali již slušně velký model OLED65E7V, jehož česká cena atakuje hranici takřka osmdesáti tisíc korun. Dokáže si ji novinka obhájit?

Technické parametry

LG OLED65E7V
rozměry bez stojanu 146,1 × 87,7 × 6,2 cm
rozměry se stojanem 146,1 × 90,4 × 19,5 cm
hmotnost bez stojanu 21,2 kg
hmotnost se stojanem 23,1 kg
hmotnost celého balení 27 kg
úhlopříčka displeje 65 palců (165,1 cm)
typ displeje OLED
rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano (HDR 10, Dolby Vision, HLG)
výkon reproduktorů 4×10 W + 1×20 W
operační systém webOS 3.5
hlasové vyhledávání ano
EPG ano
internetový prohlížeč ano
obchod s aplikacemi LG Content Store
počet tunerů (pozemní)
počet tunerů (satelitní)
příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth ano
HDMI
Ethernet
USB
záznam na USB úložiště ano
výstup na sluchátka ano
cena 80 000 Kč

Konstrukční zpracování: tenkost vás dostane

Mnozí si možná říkají, že televize (stejně jako telefony) dnes nemohou mít takřka žádný vzhled. Rámečky v podstatě zmizely a všude je jen displej. Zčásti je to samozřejmě pravda. OLED modely LG z roku 2017 mají však přesto jasné poznávací znamení. Pod obrazovkovou částí se totiž nachází soundbar s efektním mřížkováním. Výrobce vsadil na lehké retro. Vzhled to příjemně oživuje a výsledný dojem je velmi vkusný. Podařilo se nakombinovat moderní tvary s retro prvky v podobě viditelných průduchů reproduktorů.

LG OLED65E7V

Vybalování televizoru je velmi citlivou záležitostí a rozhodně doporučujeme asistenci druhé osoby, a to nejen proto, že celé balení váží více než 30 kilogramů. V horní části je televize extrémně tenká. Samotná obrazovka, respektive displej, je nalepen na tenkém skle o tloušťce sotva několik milimetrů. Svým způsobem to působí až neuvěřitelně a současně křehce. Takto tenká konstrukce se samozřejmě okamžitě prohýbá a kroutí.

Rámečky z části tvořené průhledným sklem jsou neskutečně tenké.

Ve spodní části je televize mnohem širší. Kromě nezbytných komponent se zde nachází také konektory a reproduktory. Šířka dosahuje 62 milimetrů.. Rovnou doplňme, že se stojanem šířka činí 195 milimetrů. Samotný stojan je kovový a matně stříbrný. Působí elegantně a televizi až překvapivě pevně drží. K vložení do stojanu jsou opět zapotřebí dvě osoby, kdy jedna televizi jistí a druhá fixuje čtyřmi dodávanými šroubky.

LG OLED65E7V

Po sestavení je nutné dávat pozor. Ačkoliv je vše vcelku bytelné, nešetrné drcnutí by televizi mohlo překlopit. Celkově však hodnotíme konstrukci a především vzhled jen kladně. Rámečky kolem obrazovky, zčásti tvořené průhledným sklem, jsou neskutečně tenké. Ve výsledku tak lze nabýt dojmu, že obraz není ukončen žádným předělem.

Líbilo se nám
  • velmi pěkný vzhled
  • ultratenké rámečky
  • kombinace moderního a retro vzhledu
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze