Samsung The Serif
test

Samsung The Serif

Retro TV v moderním hávu

Pořídit si novou chytrou televizi nemusí být vůbec nudnou záležitostí. Důkazem je třeba letošní novinka od Samsungu zvaná The Serif. Láká totiž na neotřelý design vzdáleně připomínající staré televize. Zajímavostí je také stabilita bez jakéhokoliv stojanu. Vše se navíc skloubí s kvalitním obrazem QLED panelu a chytrými možnostmi systému Tizen.

V letošním roce se Samsung do segmentu chytrých televizí skutečně obul. Vystoupil z davu a ukázal, že design televize může hlavní roli hrát i v dnešní době. A tak jsme se dočkali vzniku minimálně dvou zajímavých řad. Tu první s názvem The Frame jsme si již proklepli, nyní přišel čas na modelovou řadu The Serif. O jejím designu bychom mohli hovořit dlouze, ale úvodem lze naznačit, že je nebezpečně originální, překvapivě praktický a současně mu nechybí dnes tolik oblíbený retro styl.

Technické parametry Samsung The Serif

Rozměry 125,5 × 74,8 × 22,1 cm
Hmotnost 26,1 kg
Úhlopříčka 55 palců
Typ displeje LED
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10+
Reproduktory 40 W (4.0 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB 2.0, 1× Ethernet
Záznam na USB úložiště ano
Cena 37 900 Kč

Konstrukční zpracování: TV, které to sekne všude

Po koupi vás The Serif překvapí již prodejním balením, které je nezvykle velké. Záhy zjistíte, že důvodem jsou rozměry samotné televize. Ta se totiž nebála jít tak trochu proti proudu a neřeší tloušťku, která se vyhoupla na 22 centimetrů. Není to však tím, že by Samsung nechtěl/neuměl tenké televize. The Serif se však tváří jako doplněk k nábytku. Nabízí se v bílé či šedé variantě. Především námi testovaná bílá může perfektně ladit například s obývací stěnou, stolem či policí

The Serif se nebojí jít tak trochu proti proudu.

Tím se dostáváme k zásadnímu faktu. K tomu, aby televize The Serif stála, není vůbec nic potřeba. Jednoduše ji vybalíte z krabice a postavíte. Tlustý rám a malé nožičky zajišťují opravdu perfektní stabilitu. Televizi tak můžete klidně postavit na zem, umístit do obývací stěny, na stůl, do poličky nebo kamkoliv, kam vás jen napadne.

Vzhled je na dnešní poměry velmi neotřelý. Masivní rámečky a zapadlý QLED panel způsobí, že se vám možná vybaví prapůvodní televize, jejichž obrazovka byla také hluboko za čelním rámem. V první chvíli vám design The Serif může přijít poněkud zvláštní, avšak čím déle budete televizi sledovat, tím více doceníte její značnou originalitu.

Samsung The Serif

Ačkoliv dokáže TV stát prakticky kdekoliv, v balení najdete i odnímatelné nohy, na které jde televizi postavit. Velice snadno ji tak můžete umístit kamkoliv do prostoru.

Samsung The Serif
Rám televize je skutečně masivní

Velmi povedená je i zadní strana, která na první pohled vypadá takřka jednolitě a bez jakéhokoliv konektoru. Tak daleko však vývoj samozřejmě ještě nepokročil. Zhruba polovina zadní strany je schována za plastovým krytem. Ten lze při troše plánování sundat skutečně jen jednou. Stačí, když si potřebné kabely vyvedete připravenou cestou a kryt nasadíte nazpět. Poté je design opět ucelený a ničím nerušený. Z důvodu řešení zadní strany a výše popsaných možností nelze The Serif pověsit na zeď. To pro někoho může být drobná nevýhoda.

Samsung The Serif
Líbilo se nám
  • originální vzhled
  • možnost TV umístit kamkoliv
  • přídavné nohy
Nelíbilo se nám
  • pro někoho až příliš retro vzhled
  • nelze zavěsit na zeď
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze