Sony Bravia KD-55AG9 (MASTER Series) a Sony HT-X8500
test

Sony Bravia KD-55AG9 (MASTER Series) a Sony HT-X8500

Obraz ostrý jako břitva a zvuk, který vás pohltí
1

Loňská výkladní skříň Sony s označením AF9 MASTER Series v nás zanechala skvělé dojmy a její nástupce, model Sony AG9 MASTER Series, má před sebou nelehký úkol tento úspěch zopakovat nejen u nás, ale i u potenciálních zákazníků. V dnešní recenzi se navíc podíváme nejen na samotnou televizi, ale i na neméně zajímavý soundbar HT-X8500, díky kterému jsme si mohli v obýváku bez nadsázky vytvořit opravdové domácí kino se vším všudy.

Pokud chcete tu nejlepší domácí podívanou, pravděpodobně se často dočkáte rady typu „kup si OLED televizi“. Ale která z široké nabídky různých výrobců je ta nejlepší? Odpovědí na tuto otázku by mohla být letošní Sony AG9 MASTER Series, jejíž předností rozhodně není nízká cena. Hlavním prodejním argumentem má být 4K OLED panel se zvukem vycházejícím přímo z obrazovky, našlapaný procesor X1 Ultimate pro zpracování obrazu a elegantní, i když oproti loňské AF9 méně odvážný design. Jak si nová Sony AG9 vede, navíc v tandemu se soundbarem HT-X8500 téhož výrobce, to se dozvíte v dnešní recenzi.

Sony AG9

Technické parametry Sony Bravia KD-55AG9

Rozměry 122,6 × 71 × 4 cm
Rozměry se stojanem 122,6 × 71,4 × 25,5 cm
Hmotnost bez stojanu 18,7 kg
Hmotnost se stojanem 22,3 kg
Hmotnost celého balení 31 kg
Úhlopříčka displeje 54,6 palců (138,8 centimetrů)
Typ panelu OLED
Obrazový procesor X1 Ultimate
Režimy obrazu Živé barvy, Standardní, Kino, Hra, Grafika, Fotografie, Vlastní, Dolby Vision Bright, Dolby Vision Dark a Kalibrovaný Netflix
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
Kompatibilita HDR HDR10, HLG a Dolby Vision
Výkon reproduktorů 2× 20 W + 2× 10 W
Operační systém Android TV 8.1
Interní paměť 16 GB (cca 9 GB volných)
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč Vewd
Obchod s aplikacemi Google Play (for Android TV)
Počet tunerů (pozemní/kabelové) 2× digitální, 1× analogový
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T2/S2/C
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth 4.2 LE
HDMI 2.0b 1× boční, 3× dolní
Chromecast integrovaný
LAN port 1× dolní
USB 1× boční 3.0, 2× dolní 2.0
Záznam na externí úložiště ano, o maximální kapacitě 4TB
VESA standard 30,0 × 30,0 cm
Cena 75 322,50 Kč

Konstrukční zpracování: prvotřídní práce

Sony AG9 k nám dorazila v 55palcové verzi, kterou na českých e-shopech najdete jako Sony Bravia KD-55AG9, avšak v prodeji je také ve variantě s 65palcovou a 77palcovou uhlopříčkou. Přestože je ta naše z nabízených verzí nejmenší, jedná se i tak o poměrně velkou televizi, čemuž odpovídá rovněž balení. K vybalování si tedy přizvěte pomoc, jak nabádá rovněž přibalený manuál, neboť v jedné osobě se jedná o takřka nemožnou misi. Samotné uvedení televize do provozuschopného stavu vám zabere přibližně 10 až 15 minut, neboť je opravdu důkladně zabalena, což je vzhledem k cenovce přesahující sedmdesát tisíc korun pochopitelné.

Sony AG9

V krabici kromě televize, dálkového ovladače a napájecího kabelu najdete také masivní kovový stojánek o šířce 47 centimetrů a hmotnosti necelých 4 kilogramů. Oproti předchůdci AF9 zde Sony sáhlo po značně méně odvážném řešení a výklopný stojánek nahradilo klasickým placatým stojanem, do kterého musíte televizi vsunout a zajistit šroubky. Další variantou je pak zavěšení na stěnu, a to například pomocí držáku SU-WL450 s klínovým designem Wedge nebo VESA standardu s roztečí 30 × 30 centimetrů.

Sony AG9

Po úspěšném nainstalování a zapnutí obrazovky vás uchvátí krásný obraz (ke kterému se dostaneme později), ale také velmi tenké rámečky, a to jak na bocích, tak nahoře i dole. Zadní strana je neméně zajímavá, neboť na ní najdeme bohatou konektorovou výbavu, ale také designový povrch ve tvaru čtverců a otvory reproduktorů. V balení navíc najdeme plastové záslepky, kterými lze zakrýt místa s konektory a vytvořit tak celistvý dojem zadní plochy. Pochválit musíme také možnost uspořádat všechny kabely do háčků na stojánku, který lze následně překrýt plastovým krytem.

Sony AG9
Zavěšená televize pěkně přilne ke stěně.

Zajímavostí televize a podstavce je také minimální prostor mezi těmito dvěma částmi. Televize se tak z větší vzdálenosti tváří, jakoby takřka stála na stole či podlaze, a to podle toho, kde ji máte položenou. Oproti AF9 může toto řešení mnohým vyhovovat více. Rozhodně lze ocenit, že nyní televize bez výklopného stojánku pěkně přilne ke stěně, kam si ji mnozí majitelé jistě pověsí. Nevýhodou tohoto stojánku naopak může být, že se pod televizi již nic nevleze (například soundbar). Celkově je zpracování AG9 na velmi vysoké úrovni a neměli jsme k němu sebemenších výtek. Cena tak rozhodně odpovídá kvalitě toho, co dostanete.

Líbilo se nám
  • tenké rámečky obrazovky
  • televize pěkně přilne ke stěně
  • praktický cable management
  • líbivý design
Diskuze ke článku
samurraj
hmmm, hezký, ale z článku vyplývá, že nový model ag9 je vlastně očesaná verze loňského modelu af9, který je o 30 klacků levnější. Takže nechápu, proč bych měl utrácet 75 klacků za horší model, když můžu za poloviční cenu mít model lepší.. Dobrá strategie SONY....

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze