Sony Bravia KD-55XF9005
test

Sony Bravia KD-55XF9005

Japonská elegance za rozumné peníze
4

Na redakční test nám dorazila další chytrá televize z dílen japonského Sony. Tentokrát jde o zástupkyni řady XF90, která již může uspokojit i náročnější uživatele, především na kvalitu obrazu. Cena je nadále ještě v rozumných mezích a systémem je jak jinak než Android TV.

Když se řekne chytrá televize, většině se dnes vybaví Samsung, LG a samozřejmě také Sony. Japonský výrobce spoléhá ve větší míře na systém Android TV, avšak v jeho aktuálním portfóliu můžete nalézt také modely se systémem Linux. V dnešním testu se blíže podíváme na model KD55XF9005BAEP, který – jak název napovídá – disponuje 55palcovou úhlopříčkou. Svou cenou lehce nad hranicí 40 tisíc korun se řadí do střední třídy, která dokáže zaujmout funkcemi a současně je dosažitelná pro široké spektrum zákazníků.

Technické parametry Sony KD-55XF9005

Rozměry bez stojanu 122,8 × 70,6 × 6,9 cm
Rozměry se stojanem 122,8 × 77,1 × 26,8 cm
Hmotnost bez stojanu 18,2 kg
Hmotnost se stojanem 19,1 kg
Úhlopříčka displeje 55 palců (138,8 cm)
Typ displeje LCD s LED podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano (HDR 10, Dolby Vision, HLG)
Výkon reproduktorů 20 W
Operační systém Android TV 7.0
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů (pozemní)
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth ano, verze 4.2
HDMI
Ethernet
USB 3.0
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 45 000 Kč

Konstrukční zpracování: neobvyklý stojan

Sony má v nabídce opravdu pestrou nabídku různých modelů, avšak designový směr se snaží sjednocovat napříč portfoliem. Současně také platí, že na dnešních televizích lze v rámci vzhledu jen obtížně něco vymýšlet. Rámeček je tentokrát elegantně tenký a provedením matně hliníkový. Při delším sledování dění na televizi navíc rámeček zcela přestanete vnímat.

Do rámečku se přesto dokázalo vměstnat logo výrobce, které je tradičně přesně uprostřed a pod ním sdílí ještě tenký LED proužek, který bílé svití a při používání dálkového ovladače problikává, čímž získáváte cennou zpětnou vazbu. Pro někoho by však, zejména večer, mohl být proužek rušivým elementem, a proto jej lze v nastavení vypnout.

Rámeček je elegantně tenký a provedením matně hliníkový.

Pro potřeby testu nám dorazil model s 55palcovou úhlopříčkou (v nabídce této modelové řady však najdete kousky od 49 do 75 palců). Hloubka bez stojanu činí necelých 6,9 centimetrů. Hmotnost samotného televizoru je 19,1 kilogramů a pokud připočítáme i stojan, zvýší se hmotnost o přibližně 1 kilogram. Televize je tak již vcelku velká a těžká. Ve výsledku rozhodně nepočítejte, že si s ní například vyběhnete sami do druhého patra. Zabraňují tomu rozměry. Jistotu bezpečné manipulace zajistí až další pár rukou.

Sony Bravia KD-55XF9005

Samotný stojan televize je řešen pomocí dvou nijak nespojených dílů. Oba televizor podpírají po stranách a kontakt s podložkou zajišťují čtyři nohy. Výsledná stabilita je naprosto ukázková. Samotná montáž nohou je poněkud složitější a pokud nechcete nic podcenit, rozhodně nahlédněte do návodu. Výrobce doporučuje využít polystyrenové výztuže. S trochou snahy se však obejdete i bez nich. Na každý pád je nutná asistence druhého člověka.

Líbilo se nám
  • konzervativní a elegantní vzhled
  • krásně tenké rámečky
  • stabilita podstavců
Diskuze ke článku
jadu
Aplikace je možné v liště třídit a přerovnávat. Stačí déle podržet středové potvrzovací tlačítko
Pepa
,,Svou cenou lehce nad hranicí 40 tisíc korun se řadí do střední třídy, která dokáže zaujmout funkcemi a současně je dosažitelná pro široké spektrum zákazníků.,,

Cena TV 45 tisíc

U televize za bezmála 50 tisíc však přeci jen zamrzí poněkud hloupé ústupky.

:-) :-)

Josef
Mám tuto televizi rok maximální spokojenost.Obraz vynikající a když si přehrávám na youtube nahrávky ve 4K tak je to vyloženě pohlazení na duši, prostě nádhera.

Lábus
Připojil jsem tv a av receiver optickým kabelem a mám tam stereo myslel jsem že výstup z TV bude dát minimálně dolby digital . Nevíte jak nastavit výstup zvuku z TV. Diky

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze