Sony KD-55XG8505
test

Sony KD-55XG8505

Androidí klasika s lepším zvukem

V posledních měsících značná část české populace sahá ke změně televize, kdy je důvodem přechod na nový standard digitálního pozemního vysílání. Oblíbené jsou dnes televize o velikosti 55 palců a přesně do této kategorie spadá i řada XG85 od Sony. Jde o televizor s kvalitním obrazem i zvukem a širokými možnostmi díky Android TV.

Sony má své portfolio televizí poměrně bohaté a lze říci, že si z něj vybere téměř každý. Opravdu pestře má pokrytou kategorii 55palcových modelů, neboť právě tato velikost patří dnes mezi vůbec nejoblíbenější. To současně znamená, že nejde o nijak drahé kousky. Důkazem budiž dnes testovaná Sony XG85, která nabízí kvalitní obrazový procesor, 20W zvuk, líbivý vzhled a systém Android TV. Cena přitom již bezpečně klesla pod hranici 25 tisíc korun.

Technické parametry Sony Bravia KD-55XG8505

Rozměry bez stojanu 123,1 × 71,3 × 5,2 cm
Rozměry se stojanem 123,1 × 77,6 × 31,6 cm
Hmotnost bez stojanu 18,7 kg
Hmotnost se stojanem 19,7 kg
Úhlopříčka displeje 55 palců (139 cm)
Typ displeje LCD
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR ano
Výkon reproduktorů 2×10 W
Operační systém Android TV
Hlasové vyhledávání ano
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Google Play
Počet tunerů (pozemní)
Počet tunerů (satelitní)
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.2
HDMI 4× (3× boční)
Ethernet
USB
Záznam na USB úložiště ano
Výstup na sluchátka ano
Cena 23 000 Kč

Konstrukční zpracování: tenké rámečky samozřejmostí

Poznávacím znamením většiny dnešních televizí jsou co nejtenčí rámečky kolem displeje. Tato móda, byť v ne úplně největší míře, samozřejmě dávno dorazila i do levnějšího segmentu. Dnes testovaný model řady XG85 nabízí tenký stříbrný rámeček, jehož tloušťka se pohybuje pouze kolem 1,5 centimetru. Rozšířen je jen ve spodní části, kde je logo výrobce a také bílá dioda, která může indikovat zapnutí a reaguje na povely ovladače. Jakožto možný rušivý element ji lze však v nastavení vypnout.

Sony KD-55XG8505

Celkově se nám design čelní strany líbí, televize zaujme spíše konzervativní zájemce a hodí se pro umístění téměř do jakýchkoliv prostor. O stabilitu, respektive postavení, se starají dvě nožky, každá se zacvakne po stranách televize. Potěšující zprávou je, že skutečně stačí velmi jednoduché zacvaknutí a je hotovo. Není potřeba nic šroubovat. Samotné nožky jsou kovové a tenké, krásně korespondují se zbytkem televize. Další výhoda spočívá v možnosti vedení kabeláže skrze ně, díky čemuž kabely krásně skryjete.

Sony KD-55XG8505

Televizi lze umístit i do vcelku stísněných prostor, neboť je velmi tenká. Hloubka je pouze 5,2 cm, více prostoru je potřeba jen pro již zmíněné nožky, jejichž rozpětí je více než 30 centimetrů. To se však kladně podepisuje na velmi dobré stabilitě. Hmotnost televize se zastavila na necelých 19 kilogramech, což znamená, že v nouzi s ní pohne i člověk sám. Pro bezpečnou manipulaci však stejně jako výrobce sám doporučujeme asistenci druhé osoby.

Líbilo se nám
  • konzervativní a elegantní vzhled
  • tenké rámečky
  • snadno zacvaknutelné nožky
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze